مشارکت مکتوب لژیون کمک راهنمای محترم سرکار خانم گلناز-لژیون بیست و یکم
سه شنبه 21 مرداد 1399 ساعت 01:30 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (لژیون بیست‌ و سوم) | ( نظرات )
 تعدادی از رهجویان کمک راهنمای محترم سرکار خانم گلناز (لژیون بیست و یکم) در خصوص "سی دی امید و ناامیدی" مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان میترا هستم همسفر امیر

چه واژه زیبایی است امید.
این کلمه دنیایی از زندگی، انرژی و حس خوب را در خود دارد و چه ساده و روان مهندس در مورد خیال، خیال‌پردازی و امید در این سی دی صحبت می‌کنند.
سال‌ها جنگی بزرگ بین امید و ناامیدی در زندگی من حکم‌فرما بود.
لحظاتی که مسافرم تصمیم به ترک‌های مختلف می‌گرفت، با تمام شوق و شعف همراهی‌اش می‌کردم و به او امیدوار می‌شدم.
اما امان از فردایی که دوباره آش همان آش بود و تیره‌روزی و ناکامی با مصرف مسافرم به سراغ من می‌آمد.
اعتیاد برای من یعنی تباهی، سیاهی و مخلص کلام ناامیدی مطلق، ناامید از زندگی و آینده.
ناامیدی که اعتیاد با خود به همراه می‌آورد، ریشه افکار و اندیشه را می‌سوزاند.
شخصیت و هستی را به آتش می‌کشد. آتشی که نه‌تنها دامن مسافرم را گرفت بلکه استخوان مرا نیز می‌سوزاند؛ و چه سخت است در این لحظات طاقت‌فرسا، نفس کشیدن و زیستن.
اما به‌راستی آیا چیزی به‌جز امیدواری به لطف خداوند و آینده و روشنایی من را زنده نگه داشت؟
بارها در این خیال تلخ غوطه‌ور بودم که چرا خودکشی گناه بزرگی است و کاش به‌یک‌باره خودم را از این زندگی که جز رنج چیزی در آن نیست، خلاص می‌کردم.
حالا می‌فهمم که من در آن لحظات در چنگال ناامیدی اسیر بودم و چه بی‌رحمانه ناامیدی مرا به کام مرگ می‌کشاند.
شاید اگر کمی از لحاظ اعتقادی سست بودم اکنون در محیط امن کنگره حضور نداشتم و خود را نابود کرده بودم.
پس ناامیدی همان کفر مطلق است، همان چشم بستن بر تمام خوبی‌های موجود.
 من مختارم که ناامید باشم یا امیدوار ولی این را آموخته‌ام که ۹۹ درصد افکار سیاه و ناامیدکننده ضررش به خودم برمی‌گردد و مرا بیمار و مفلوک می‌کند؛ مانند بازرگانی که همیشه در ورشکستگی به سر می‌برد و هیچ سودی عایدش نمی‌شود.
من هر چه ناامیدتر شوم، بندهای محکم‌تری برپاهایم خواهند تنید و مرا از رفتن و حرکت بازخواهند داشت؛ و آرزوهایم در گور ناامیدی مدفون خواهند شد و دیگران نیز از من فراری خواهند شد؛ چراکه من دیگر مِهری از آن‌ها به دل ندارم.
اما همان کور سو نوری که از امید در وجودم باقی‌مانده بود، مرا به کنگره کشاند و حالا روز به روز، روزنه وجودم پر نور و پرنورتر می‌شود و نوید آینده‌ای روشن مرا امیدوارتر می‌کند که هر چه بیشتر فرمانبردار باشم در جهت یادگیری مطالب و آموزش‌ها و بر جهل خود غلبه کنم و با دانایی مؤثر و تفکر مثبت در جهت صراط مستقیم گام بردارم؛ زودتر به هدفم می‌رسم.
چراکه تنها راه صراط مستقیم است که مرا به آرامش، موفقیت و خوشبختی خواهند رساند و مرا از بُعد انسانی فراتر خواهد برد.


سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

استاد در این سی دی در مورد امید و ناامیدی صحبت می‌کنند. می‌فرمایند اندیشه نعمتی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است. ما دو نوع اندیشه داریم. اندیشه خوب و اندیشه بد. اندیشه بر مبنای قدرت خیال است؛ و خیال قدرت بسیار زیادی دارد.
بارها راهنمایان در کنگره به ما آموختند که در مورد رهایی مسافرمان تصویرسازی کنیم و این از قدرت خیال سرچشمه می‌گیرد. اگر انسان بخواهد به چیزی برسد، باید در مسیر آن حرکت کند و معیارهایی که برای رسیدن به آن هدف داریم باید معیارهای درستی باشد و قطعاً تصور کردن برای رسیدن به آن هدف کمک می‌کند.
استاد می‌فرمایند: وقتی برای رسیدن به یک هدف تلاش می‌کنیم و دید ما مثبت است، یعنی امید داریم اما اگر هیچ حرکتی نکنیم و دید منفی هم داشته باشیم، هیچ‌وقت به آن هدف نمی‌رسیم و فرد ناامیدی هستیم. همه ما در زندگی دچار ناملایمت‌هایی می‌شویم و امکان از دست دادن اموال و یا سلامتی یا عزیزانمان هست. اگر بخواهیم در غم و غصه از دست دادن آن اموال یا آن عزیز باشیم و دائم افسوس از دست دادن آن‌ها را بخوریم بیشتر ناامید می‌شویم و در تاریکی فرومی‌رویم چون ناامیدی محصول تاریکی است و باعث می‌شود زندگی برای ما روز به روز تلخ‌تر شود. جلوی آرزوهای ما را ناامیدی می‌گیرد، ارتباط ما را با دیگران قطع می‌کند و مسیر عشق و محبت را مسدود می‌کند چون هیچ ساحلی از امواج کوبنده ناامیدی در امان نیست و حتی ناامیدی باعث می‌شود که کانال‌های دریافت انرژی مسدود شود و استخر تبدیل به مرداب شود.
انسان ناامید غم و اندوه را نه می‌تواند به دوش بکشد و نه می‌تواند آن را به زمین بگذارد. پس درگیر بازی ذهن می‌شود، درگیر گذشته و آینده می‌شود و حال را فراموش می‌کند. چنین فردی نسبت به غذا خوردن و خوابیدن خود بی‌توجه می‌شود و محصول این ناامیدی پوچی، قیاس، حسادت، خشم، نفرت، گله و شکایت و بعضی‌اوقات دردهای فیزیکی مثل سردرد و کمردرد است. در این زمان باید به درمان جسم بپردازد و تفکر و اندیشه‌اش را تغییر دهد و از جهل خارج شود که یکی از سخت‌ترین کارهاست اما در کنگره ما با آموزش گرفتن از جهان‌بینی و سی‌دی‌ها چنین بستری برایمان آماده است.
و اما امید، تنها چیزی که انسان را قدرتمند می‌کند. امید با شادی جلوی غم را می‌گیرد و فرد امیدوار به همه‌چیز عشق می‌ورزد، از طبیعت لذت می‌برد، با خانواده بودن را دوست دارد، شکرگزار نعمت‌های خداوند است و با اختیار و انتخاب درست حرکت می‌کند. و برای رسیدن به اوج تلاش می‌کند و هیچ مانعی او را متوقف نمی‌کند.


سلام دوستان میترا هستم یک همسفر

در این سی دی در مورد احساس امید و ناامیدی صحبت می‌شود.
مهندس می‌فرمایند همه اتفاقات زندگی ما وابسته به اندیشه ماست که این اندیشه مختص انسان نیست و مانند هوا در اختیار همه موجودات است. اندیشه می‌تواند مثبت باشد یا منفی، می‌تواند مخرب باشد یا سازنده و اثرات این اندیشه ۹۹ درصد به خود شخص برمی‌گردد.
خیال‌پردازی شاهکار خلقت است و ما انسان‌ها بر مبنای خیال برای زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کنیم. مثلاً اگر کسی در خیال خود به رهایی نرسد، در واقعیت هم به رهایی نخواهد رسید.
انسان‌های توانا از قدرت خیال بسیار استفاده می‌کنند. ما برای انجام هر کاری باید تصمیم بگیریم و برای تصمیم‌گیری قطعاً معیارهایی را در نظر می‌گیریم و بر مبنای همان معیارها حرکت می‌کنیم پس اگر معیارها درست باشد، درست تصمیم را می‌گیریم و اگر غلط باشد باعث تصمیم‌گیری اشتباه ما می‌شود.
در اندیشیدن و برنامه‌ریزی اگر انسان با دید مثبت به انجام آن موضوع نگاه کند، مصداق امید داشتن و اگر دید منفی داشته باشد، مصداق ناامیدی پیدا می‌کند.
پس امید داشتن بسیار مهم و کلیدی است. وقتی انسانی امیدوار است در آسایش و آرامش زندگی می‌کند و برعکس کسی که ناامید است و همیشه به مسائل با دید منفی نگاه می‌کند، در ناراحتی و عذاب است.
پس نتیجه می‌گیریم که امید در زندگی نقش بسیار ارزنده‌ای دارد و اگر کسی امیدوار باشد، می‌تواند مشکلات و مصائب زندگی را پشت سر گذاشته و به‌جایی که انتظارش را دارد، برسد و همیشه و در همه حال از زندگی خود لذت ببرد اما کسی که ناامید است همیشه در برابر مشکلات ضعیف‌تر و ناتوان‌تر خواهد شد و این ناامیدی باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تر و همچنین بیماری‌هایی مانند افسردگی می‌شود.


ویرایش و ارسال : همسفر زهرا لژیون خانم اسرین (لژیون بیست و سوم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر گلناز چهارشنبه 22 مرداد 1399 08:47 ب.ظ
ممنونم. از همه عزیزان
عالی بود
خداقوت
ممنون از خانم زهرای عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic