برداشت از سی دی - راهنمای محترم سرکار خانم شهره(لژیون پنجم)
یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 07:04 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (لژیون پنجم) | ( نظرات )
انسان وقتی می‌خواهد به دیگران كمك كند، باید خداوند، اجازه دهد و  ارزش آن را داشته باشد. اگر یك نفس را احیا كنیم، انگار تمام انسان‌ها را احیا كردیم و خیلی ارزش دارد، وجود یك انسان، ارزشمند است. كنگره، این امكان را می‌دهد تا بتوانیم به انسان‌ها كمك كنیم.
صفحه 186 كتاب 60 درجه
مهندس فرمودند، نقطه سیاه، تمثیل پایین‌ترین رنگ و منظور، ظلمت و تاریكی است. رنگین‌كمان، هفت‌رنگ و زیبا است و همه ما، این رنگ‌ها را دیدیم كه قشنگ هم هستند. این‌ها تمثیل دو موضوع، یا نقطه مخالف هم، منفی و مثبت هستند، ولی انسان در زندگی خودش می‌تواند از یك نقطه سیاه شروع كند و در مسیر درست، حركت كرده و خودش را اصلاح كند تا به رنگین‌كمان برسد.
 انسان‌ها درد دل، زیاد دارند و انسانی نیست كه بدون درد، یا غم و اندوه باشد. درد، دارای عمق است و می‌تواند انسان را قوی كند و نشانه بدی نیست و نباید برداشت منفی از آن داشته باشیم. شادی، دارای عمق نیست، چند ثانیه به یك موضوعی می‌خندیم و تمام می‌شود و اینطور نیست كه یك هفته فقط بخندیم، ولی ممكن است، یك هفته غصه بخوریم، غم و اندوه داشته‌ و در تنهایی خودمان باشیم ولی می‌تواند ما را به مراحل بالایی ببرد. بعضی غم و غصه‌ها بیهوده هستند، مثلا غصه می‌خوردیم كه یك هفته پیش، یك نفر، این حرف را به من زده و ناراحت شدیم و حالا دائم، غصه می‌خوردیم. مانند ساختمانی كه ساختیم ولی قابل سكونت نباشد. در خیلی موارد، غم و اندوه ما بیهوده است. موضوعاتی هستند كه برای انسان، درد دارند و حرفهایی زده می‌شود كه برای انسان، رنج‌آور است و انسانی نیست كه درد، نداشته باشد.  هرچقدر دانایی و آگاهی انسان، بالاتر می‌رود، درد و غم و اندوهش بیشتر است، ولی انسانی كه نادان و جاهل است، دردی را احساس نمی‌كند چون  اصولاً زیاد فكر نمی‌كند كه بخواهد درد داشته‌باشد.
انسان‌ها، راههای سختی را طی می‌كنند، مهم این است كه امید داشته باشند. بدترین چیز برای انسان، ناامیدی است. غم و غصه باشد، ولی ناامید نباشد و در كمال درد، كه همیشه هست، امیدوار باشد. مسیر سخت است ولی باید ادامه دهیم، مثالی كه آقای مهندس زدند، مسیر زندگی مانند فصل‌ها می‌ماند كه عوض می‌شوند، زمستان می‌رود، بهار می‌آید و بعد، تابستان و پاییز، و همه چیز، تغییر می‌كند و هیچ وقت ثابت نمی‌ماند.  
 فرمودند، اگر زندگی خود را از نزدیك نگاه كنیم، غم و اندوه، دارد، ولی اگر زمانی بگذرد و از دور نگاه كنیم، به آنها می‌خندیم. مثلا زمانی كه پول نداریم و غصه می‌خوریم، به هركس می‌گوییم به ما پول نمی‌دهد ولی كسی كه از دور نگاه كند، ممكن‌است بگوید چقدر خنده‌دار است كه هرجا می‌رود، چیزی گیرش نمی‌آید. پس اینقدر مشكلات، بزرگ نیستند كه خودمان آنها را بزرگ می‌كنیم، سختی و مشكلات، بهانه است و اهمیت ندارد، پیش آمده،  ولی اینكه چكار كنیم از این مشكلات و موانع عبور كنیم، این خیلی مهم است. مشكل، پیش آمده ولی حل‌كردن آن، مهم‌تر است. موانع، مهم نیستند، عبوركردن از آنها، مهم است كه توجه كنیم و بیشتر دقت كنیم.
 اگر تفكر و اندیشه ما بالا باشد، به جاهایی می‌رسیم كه فكرش را هم نمی‌كنیم و شاید اصلا در آینده هم، فكرش را نكنیم. همینطور كه مسافرها آمدند و هیچ وقت فكرش را نمی‌كنند كه به رهایی برسند ولی، وارد سفر دوم می‌شوند. . ما خانواده‌ها هم شاید فكرش را نكنیم ولی یك روزی می‌شود كه آنها به رهایی می‌رسند و خود ما هم، با نوشتن سی‌دی‌ها، وارد سفر دوم می‌شویم. آن‌زمان كه برسد، اصلا فكرش را هم نمی‌كردیم، ولی می‌بینیم كه شدنی است.
 بدانیم هر چیزی را كه در مسیر حركت، دریافت می‌كنیم، تقدیر است. انسان، بر اساس اختیار خود، كارها را انجام می‌دهد و به اختیار انسان احترام گذاشته شده، پس هرچه انجام می‌دهیم، باید با دید احترام به آن نگاه كنیم.  زمانی كه در مسیر، قرارمی‌گیریم، باید به فرمان‌های الهی، گوش كنیم و آنها را اجرا كنیم.
 انسان وقتی می‌خواهد به دیگران كمك كند، باید خداوند، اجازه دهد و  ارزش آن را داشته باشد. اگر یك نفس را احیا كنیم، انگار تمام انسان‌ها را احیا كردیم و خیلی ارزش دارد، وجود یك انسان، ارزشمند است. كنگره، این امكان را می‌دهد تا بتوانیم به انسان‌ها كمك كنیم.  در سی‌دی گفته شده، باید ساز خود را كوك كنیم، یعنی خودمان را میزان كنیم و افكار منفی را بیرون‌كنیم تا ساز ما خارج نزند و خود ما خارج نشویم و در مسیر باشیم. یك انسان، وقتی كوك باشد، به آرامش برسد و اطلاعات را داشته باشد، می‌تواند حركت مفیدی انجام دهد.
 هر حرف و كلامی، باید به موقع زده شود، اگر بی‌موقع باشد، سایر انسان‌ها آن را درك نمی‌كنند و دچار گمراهی می‌شوند.  مثالی كه زده‌شده، مردم درمورد توصیفات بهشت و جهنم در قرآن، دچار گمراهی شدند، چون خوب درك نكردند. زمانی كه درمان تدریجی ارائه شد، انسان‌ها  به آن شعور و درك، رسیده بودند و توانستند به درمان برسند.  در بعضی شرایط، می‌دانیم كه انسان‌ها، دست خودشان نیست و اختیار و فرمان‌دهی، به‌دست مواد مخدر، پول، طلا، مقام و قدرت، افتاده و آنها هستند كه تعیین می‌كنند انسان، چه كارهایی را انجام دهد. ولی انسان‌ها باید در ظاهر و باطن، فرمان‌دهی را به‌دست خود بگیرند و فرمانده جسم و فیزیك خود باشند.
 انسان، نیاز دارد برای جلو رفتن، یك مربی داشته‌باشد، تا او را هدایت كند و سریعتر جلو برود. ما حتماً نیاز به دستگیری داریم، یعنی كسی باشد كه به ما كمك كند. راهنما و نوشتارها هستند كه در مسیر،  به ما كمك می‌كنند و اگر نباشند، سر از ناكجا آباد، در می‌آوریم . یك فرمانده باید در جایگاه خودش، محكم باشد، و بدانیم كه انسان‌ها قدرت‌های پنهانی زیادی درون خود دارند كه بی‌نهایت هستند، به شرط اینكه بدانند چگونه از آنها استفاده كنند.
 رهایی از اعتیاد، سخت و طاقت‌فرسا است. درست است كه می‌گوییم دوره درمان، یازده ماه است، ولی می‌دانیم، كار راحتی نیست و سخت و پیچیده است. پس ما باید به رهایی خودمان، ارزش بدهیم كه به آسانی به‌دست نیامده است.
 امیدوارم همه ما بتوانیم از مطالب سی‌دی استفاده كرده و در زندگی بكار ببریم.

 
رابط وبلاگ و ارسال: همسفر زهرا لژیون خانم شهره(لژیون پنجم)

همسفران نمایندگی آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اشرف چهارشنبه 22 مرداد 1399 03:39 ب.ظ
بسیار عالی بود خانم شهره عزیز .
با تشکر از زحمات خانم زهرای عزیز .
همسفر فاطمه لژیون پنجم دوشنبه 20 مرداد 1399 11:45 ب.ظ
خانم شهره عزیز بسیار ممنون از مطالب عالی تون.
خداقوت خدمت خانم زهرای عزیز
لیلا یکشنبه 19 مرداد 1399 10:22 ق.ظ
بسیار عالی خانم شهره عزیز مانند همیشه کامل و جامع توضیح دادید سپاس از شما
از خانم زهرا عزیز برای ارسال مطالب و زحماتشون تشکر میکنم 2785
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic