مشارکت مکتوب لژیون خانم رعنا(سی دی جواب)- لژیون یازدهم
پنجشنبه 23 مرداد 1399 ساعت 08:19 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فخری (لژیون یازدهم) | ( نظرات )
 تعدادی از رهجویان راهنمای محترم سرکار خانم رعنا (لژیون یازدهم) در خصوص "سی دی جواب" مطالبی ارائه نمودند که به‌صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان الهه هستم یک همسفر:

 اندیشه منفی می‌تواند ما را نابود کند، اندیشه منفی یعنی متمرکز شدن روی موضوعات و نکات منفی و بد زندگی‌مان، مثل وقتی‌که من با مسئله اعتیاد فرزندم روبرو شدم، شروع کردم به غصه خوردن و چرا گفتن و وای این چه مصیبتی بود که بر سر زندگی من آمد. این افکار برای من هیچ فایده‌ای نداشت جز رفتن من سمت بیماری‌ها و فلج شدن زندگی‌ام.برای رها شدن از این نوع افکار منفی باید بدانیم که از بیرون هیچ کمکی به ما نمی‌شود، هیچ قرص و دارویی نمی‌تواند این افکار منفی را از ما بگیرد و ما را نجات بدهد حتی نزدیک‌ترین آدم‌های زندگی‌مان هم نمی‌توانند به ما کمک کنند." هیچ نفسی نمی‌تواند بار هیچ نفسی را بردارد."گاهی اگر اتفاق بدی در زندگی برایمان می‌افتد باید بی‌خیال آن بشویم. بی‌خیال شدن به آن معنا نیست که بی‌بندوبار باشیم و بدون این‌که اهمیتی به آن اتفاق بدهیم از حل مسئله آن دست بکشیم و کاری نکنیم، بی‌خیال شدن یعنی که ما زیاد روی آن اتفاق متمرکز نشویم و غصه نخوریم، باید روی چیزی متمرکز بشویم که واقعاً خواسته ماست و مطمئن هستیم که می‌خواهیم به آن برسیم. مثلاً از این‌که من غصه بخورم که چرا فرزند من دچار اعتیاد شده، مسئله حل نمی‌شود بلکه باید ببینم آیا خواسته من به دست آوردن سلامتی فرزندم هست؟ اگر پاسخم مثبت است پس باید روی این خواسته متمرکز بشوم و برای رسیدن به رهایی از این مسئله برنامه‌ریزی کنم. برنامه‌ریزی به ما کمک می‌کند که ما زمان را مدیریت و کنترل کنیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را برای حل مسئله‌مان بگیریم. در ضمن همیشه باید این تفکر در ما غالب باشد که، امکانات مهم نیست بلکه فرد مهم است. یعنی من دست روی دست نگذارم و بگویم من که آن‌قدر پول ندارم که بچه‌ام را ببرم بهترین کمپ‌ها و مراکز درمانی یا مطب فلان دکتر و روان‌پزشک معروف یا من که سواد کافی برای آن‌که بدانم باید با یک معتاد چگونه رفتار وزندگی کنم، را ندارم. این‌که من به نداشته هایم فکر کنم به حل مسئله من کمکی نمی‌کند مهم خود من هستم که واقعاً بخواهم این مسئله حل بشود و برای حل آن برنامه‌ریزی بکنم تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرم و یادم باشد که مسیر زندگی من را هیچ‌کس نمی‌تواند تغییر دهد جز خودم، هرکس نویسنده کتاب زندگی خودش است و با توجه به حالت‌های مثبت منفی که در وجودش است می‌تواند مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد. اگر ما موفق به حل مسئله و تغییر مسیر زندگی‌مان شدیم، به یاد داشته باشیم که از افکار منفی دست برداشته زیرا این تفکرات ما را به گذشته می‌کشاند و باید مراقب باشیم که دوباره به گذشته خود برنگردیم.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر:

 انسان‌ها با مهرشان کار خورشید را بر عالم هستی می‌کنند. به دل‌های تاریک روشنایی می‌بخشند اندیشه کن تا پیشه‌ور مهربانی باشی هدیه‌ی شما عشق و آرامش در مقابل مشکلات و تقدیر می‌باشد تا آسمان در قلب‌ها جاودانه بماند. آنچه در تقدیر است آن به انجام می‌رسد اما اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می‌دهند تقدیر به معنای اندازه‌گیری است. زندگی بر مبنای سه اصل است ۱ اختیار ۲ جبر ۳ فرمان الهی. نباید به سختی‌ها بها داد زیرا هرچه به سمت افکار منفی بها دهیم قدرتمندتر می‌شوند مثل گروه. داعش که با جهانی‌شدن آن‌ها قدرتمندتر شدن. منشأ بیشتر مشکلات درون انسان‌ها است باید به درون خود رفت و از درون شروع به سازندگی کنیم و به گذشته رجوع نکنیم در برابر مشکلات محکم باشیم و با توکل به قدرت الهی آن‌ها را یکی‌یکی و با صبر و اندیشه‌ی درست از سر راه برداریم. و بدانیم که هر مشکلی یک راه‌حلی دارد باید آگاهانه پیش برویم تا شکست نخوریم. بهترین الگو جناب آقای دژاکام هستند که در سی دی جواب توضیح دادن که برای سر پا نگه‌داشتن کنگره‌ی ۶۰ چگونه با صبر و حوصله سختی‌ها را پشت سر گذاشتن.

سلام دوستان ملوک هستم یک همسفر:

معنی واژه تقدیر می‌شود، قدر و اندازه. لیله‌القدر: یعنی شب اندازه‌گیری، مفهومش این است که اندازه همه‌چیز در هستی تعیین‌شده است.

مثلاً"من درگذشته به دلیل اشتباه و اعتماد بیجا شغلم را کنار گذاشتم، و حالا که شرایط اقتصادی تغییر کرده طبیعتاً"زندگی‌ام دستخوش یکسری مشکلات مالی شده که درواقع نتیجه همان تصمیم نادرستی بود که درگذشته گرفته بودم، و این همان‌قدر و اندازه‌ای هست که برایم ایجاد شد و یا به عبارتی شرایطی جبراً"برمن حاکم شد. (نامه عمل پیشین)

(اختیار):

حالا مختار هستم که متفکرانه و با توجه به شرایط فعلی موجود با یک جابجایی درست و معقولانه در امور مالی طوری عمل کنم که تا حدی بتوانم اوضاع مالیم را سامان بدهم، که خوشبختانه موفق شدم تا حدودی رضایتمندی و به‌تبع آن‌یک آسایش و آرامش نسبی حاصل شد. (به این معنی که انعکاس انجام هر کاری در هرلحظه باعث ایجاد تقدیر می‌شود.

سلام دوستان مهرنوش هستم یک همسفر:

در این سی دی به مطالبی درباره تقدیر اشاره‌شده که به معنی اندازه است. و همچنین تقدیرنامه پیشین هر شخص است و تیری است که از چله رهاشده و به هدف می‌نشیند یعنی عملی است که من در گذشته چه دانسته و چه ندانسته چه نیک و چه زشت انجام داده‌ام. و طبق قانون هستی هر عملی حتی به‌اندازه ذره‌ای کوچک پاداش و جزا خواهد داشت. این‌یک امر کاملاً بدیهی و یک قانون الهی می‌باشد که در کلام‌الله به آن اشاره‌شده. در سی دی مثال‌های بسیار روشن و قابل‌درکی زده‌شده مثلاً شخصی از صبح درجایی کارکرده و خدمتی را ارائه داده است خوب مسلماً تقدیر او این است که در پایان روز دستمزد بگیرد و یا یک شخص کار خلاف انجام می‌دهد مثل دزدی می‌کند خوب تقدیر او هم می‌شود دستگیری. پیش قاضی رفتن و شلاق و جریمه .......... پس انسان با اختیار خودش تقدیرش را رقم می‌زند. یکی می‌رود کار می‌کند زحمت می‌کشد اجرت و پاداش می‌گیرد و دیگری دزدی می‌کند و گرفتار می‌شود و.........الا آخر. پس اختیاری که خداوند به انسان داده در تقدیر انسان جایگاه و اثر بسیار مهمی دارد. هیچ‌کس نمی‌تواند شخصی را مجبور به کار و عملی کند جز نفس خود انسان. اگر نفس در مرحله نفس اماره یا نفس امر کننده باشد هر خطایی از او سر خواهد زد.مثلاً شخصی که در مرحله نفس اماره است غیبت می‌کند در اینجا به خواست خودش عملی را انجام داده. بعد فرض کنید این غیبت و بدگویی او به گوش طرف مقابل رسیده باشد، خوب تقدیر کسی که با خواست خودش عمل زشت غیبت را انجام داده می‌شود رسوایی و بی‌آبرویی. پس دیدیم که تقدیر ما بر اساس عملی که با خواست خودمان انجام‌شده رقم می‌خورد و هیچ‌چیز و هیچ‌کس جز خودمان در تقدیرمان نقشی ندارد. حال اگر براثر دانایی و آموزش انسان از اعمال گذشته‌اش پشیمان شد چه؟ آیا استغفار و توبه و دعا و نیایش برای بازگشت به‌تنهایی کافی و مؤثر است؟ در آموزش‌های کنگره بارها و بارها اشاره‌شده که توبه و استغفار بسیار خوب و پسندیده است ولی کافی نیست. باید راهی را که در مسیر اشتباه رفته‌ایم برگردیم و به جبران خرابی‌ها و حقوقی که از دیگران به هر شکل سلب کرده‌ایم بپردازیم چون توبه ما دردی از کسی دوا نمی‌کند. در اینجا متوجه می‌شویم که زندگی ما بر اساس سه مؤلفه خواست تقدیر و فرمان الهی شکل می‌گیرد و نه جبر است و نه اختیار بلکه مابین این دو است. در پایان باید اضافه کنم که من یاد گرفتم و فهمیدم که عملی که من در این لحظه و این ساعت روز با خواست خودم انجام می‌دهم تقدیر فردای مرا شکل می‌دهد پس سعی می‌کنم با تفکر درباره هر عملی که می‌خواهم انجام دهم تلاش کنم تقدیر خوبی را برای خودم بسازم تا فرمان الهی بر اساس اعمالی که انجام می‌دهم به نیکی برایم صادر شود. دعا می‌کنم که خداوند به همه ما توفیق درک و فهم آموزش‌های عمیق کنگره را بدهد. و خداوند بهترین‌ها را برای همه ما رقم بزند.

گردآورنده و ویراستار: همسفر فخری لژیون یازدهم

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه لژیون دهم چهارشنبه 29 مرداد 1399 03:11 ب.ظ
از عزیزانی که مشارکت زیبایی رو ارائه دادند بسیار سپاسگزارم.خدا قوت
همسفر فخری شنبه 25 مرداد 1399 08:01 ق.ظ
ممنون از همکاری همه عزیزان در لژیون یازدهم
مهرنوش لژیون 11 پنجشنبه 23 مرداد 1399 03:02 ب.ظ
از مشارکت همه دوستان ممنون بسیار عالی وزیبا مطالب رو بیان کردید خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات