برداشت از سی‌دی عقلانیت - همسفر مهناز
جمعه 20 تیر 1399 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
شما در این مقوله قالبی خواهید بود که با آن خشت گل نمی‌سازد، قالبی خواهید شد با آن در صنعت قالب فلزهای محکمی را پی‌ریزی می‌نماید، پس باید در قالب در حال ساخته شدن توجه بسیار معطوف بدارید، قالب معیوبی نباشد و این در آینده هدف شما باقی خواهد ماند و این آغازگر حرکتی نو خواهد شد.
ساختن قالب در این‌جا منظور از قالب تمثیل جسم انسان می‌باشد. در بعضی از ادیان برای این‌که روح پالایش بشود جسم را شکنجه می‌‌دادند، سختی‌های زیادی می‌دادند، شمع آجین می‌دادند، روی می‌خوابیدند قفل به تن‌شان می‌زدند که جسم از بین برود تا روح پالایش پیدا کند. در صورتی‌که اگر بخواهید جسم را اذیت و آزار دهید که روح پالایش ببیند چنین نیست، جسم را اگر اذیت کنید روح بدتر ناراحت می‌شود، منظور همان نفس است که از تعادل خارج می‌شود. روزه گرفتن اشکالی ندارد یا رژیم ساده این می‌شود ساختن قالب و بزرگان ما به ساختن قالب زیاد توجهی نکردند، جسم یک بلد یک شهر یک کشتی در اختیار ما است، ما باید بدانیم چه کار کنیم محل سکونت و محل زندگی ما است، اگر می‌خواهیم ۸۰ یا۹۰ سال سالم زندگی کنیم نمی‌بایست جسم را از تعادل خارج کنیم، شکم‌های گنده و آویزان، اضافه وزن ۴۰ کیلویی، عدم تحرک، این‌ها سلامتی را از بین می‌برد و شخص نمی‌تواند راه برود، حرکت کند، فشار به زانوها می‌آید، قلب برای ۴۰ کیلو اضافه بار خون پمپاژ باید بکند و ...
برای این‌که جسم سالم داشته باشید از خوردن هله هوله حذر کنید، دوم بیست دقیقه قبل از غذا سالاد بخورید که شامل کاهو، خیار، گوجه، لبو، زنجبیل تازه، بستکی به فصل دارد و از سس ماست استفاده کنیم، ماست به علاوه روغن زیتون، آبلیمو، ادویه، سرکه و یا کشمش. اگر ۲۰ دقیقه قبل از غذا خوردن سالاد بخوریم، معده به مغز فرمان می‌دهید که سیر شده‎ایم. پیام استاد شاد باشید ما هم خوب هستیم و به خوبی اراده و عزم راسخ شما انشاالله تداوم بخش کلیه کارهای جاری به امورات شود و مجموعه‌ای از حرکت‌های تازه و ثمربخش آغازگر اندیشه و فکر و جاری به بیکران و مانند امواجی باشد که هر سویش سازنده و پایان ناپذیر در دوران این چرخه الهی گردد، شما در این مقوله قالبی خواهید بود که با آن خشت گل نمی‌سازد، قالبی خواهید شد با آن در صنعت قالب فلزهای محکمی را پی‌ریزی می‌نماید، پس باید در قالب در حال ساخته شدن توجه بسیار معطوف بدارید، قالب معیوبی نباشد و این در آینده هدف شما باقی خواهد ماند و این آغازگر حرکتی نو خواهد شد.
برای این‌که ثابت شود نیروی الهی و خواست عقلانی ‌شود پیکره را بازسازی نمود و در خدمت دیگر انسان‌ها قرارداد، ‌تا از آن مسئله در آینده در جهت ساختن انسان‌هایی که خواهان ریزش و دوباره سازی هستند اما توانایی آن را ندارند استفاده کرد یعنی آن‌ها نقطه شروع را نیافتند شما انشاالله اولی خواهید شد تشبیه شده به ماشین در حال عبور از یخبندان.
در این جا شاگرد ۲ ماه و ۲۴ روز است صفر شروع کرده می‌گوید تو باید قالبی بشوی که از آن فلزات بسیار گران‌بهاء درست می‌کند، راهنماها قالب هسند، یک راهنما تبدیل می‌شود به یک قالب باید مثل خودش و تولید کند، چون شاگرد به استاد می‌رود، برای همین است که در کنگره سخت‌گیری‌های لازم روی راهنما گرفته می‌شود، از نظر علم و دانش رفتار اخلاق باید شایسته باشد، برای این‌که تولید می‌کند، یک راهنما باید الگو باشد، نباید شکمش گنده باشد ۳۴ کیلو اضافه وزن داشته باشد.
دو نیرو هست که تواند پیکره را بسازد و یک نیروی الهی و خواست عقلانی. چرا نیروی الهی برای این‌که نیروی الهی نیروی هست که ما را هدایت می‌کند در صراط مستقیم نیروی الهی یا در نیروی راستین فساد نیست، خیانت نیست، شهادت دروغ از ضد ارزش‌ها پرهیز می‌کند، و به ارزش‌ها می‌پردازد، عقلانی هم باید تفکر کرد به مسائل، یک پدر و مادر می‌‌توانند قالب باشند، اگر پدر و مادر قالب معیوبی باشد که فرزند پرورش بدهند بچه‌ها هم غالب درستی ندارند، در مسئله اعتیاد پیکره را بازسازی می‌کنیم، مثل یک خانه که خراب است باید بازسازی بشود، برای درمان اعتیاد هم باید قالب یا جسم بازسازی بشود، یعنی تخریب درش به وجود آمده ما با متد DST و شربت OT در دراز مدت پیکره را بازسازی می‌کنیم، نه این‌که شخص راحت باشد و خوش بگذرد نه داریم بازسازی می‌کنیم، کسانی که می‌خواهند مسائل منفی‌اش بریزن هر کس مصرف‌کننده است می‌خواهد درمان بشود ولی نقطه شروع پیدا نمی‌کند، راه را بلد نیستند. کنگره ۶۰ یک مسیری چهارراهی که علامت گذاری شده از این به سهولت امکان‌پذیر است ولی زمان می‌برد، ولی اگر از این جاده عبور کنیم می‌توانیم به به نتیجه قطعی برسیم قسمت‌هایی که تخریب شده است را درست کنید، یک فرد غیر از کنگره صد برابر ۵۰ برابر باید زحمت بکشد کنگره ۶۰ این مسئله را می‌گذارد کنار ولی آن ده سال هم بگذرد نمی‌تواند مسئله را کنار بگذارد، چون بازسازی پیکره انجام نشده هنوز هم پیکر صفره ، خمر هم لغت مادر است، آن‌چه روی شخصیت انسان، افکار انسان، تغییرات ایجاد می‌کند خمر ، یعنی منظور مشروبات الکلی هروئین شیشه تریاک روی شخصیت انسان تاثیر می‌گذارد و از بین می‌برد و عمل شیطانی محسوب می‌شود، چون کسی که موادمخدر مصرف می‌کند می‌رود به طرف نیروهای شیطانی چه بخواهید چه نخواهید چون عمل عمل شیطانی است.
ما می‌گویم خداوند خالق آفرینش است، هرچی فرمان بدهد در تمام آفرینش قابل اجرا است، انسان هم مالک جسم خودش است، جسمش تحت فرمان خودش است. جسم از او اطاعت می‌کند. به چشم‌هاش می‌گوید باز شود باز می‌شود، به پاهاش می‌گوید حرکت کن، حرکت می‌کند. ولی اعتیاد اولین کاری که انجام می‌دهد حکومت را از انسان می‌گیرد. انسان دیگر فرمانده جسم خودش نیست در حقیقت موادمخدر جایگزین فرماندهی انسان می‌شود هرگاه موادمخدر به تمام سلول‌های بدن انسان برسد، انسان قادر به اداره امورات بدن است اما وقتی خماری برسد یا به عبارتی مواد نرسد دیگر اعضاء از انسان فرمان نمی‌گیرند، به دیگر سخن فرماندهی موادمخدر است. وقتی مواد نرسد دیگر روده انسان در کنترل انسان نیست، پاها در اختیار انسان نیست مرتب برای خودشان پرش انجام می‌دهند. نمی‌توانید تصور کنید چه کسانی بعد از زمان‌های طولانی به یک نتیجه بزرگی می‌رسند بعد یک‌مرتبه خشک می‌شوند، خیلی از هنرپیشه‌های معروف که معتاد شدند یک نخل بسیار قوی و قدرتمند بودند که یک‌مرتبه خشک شدند از بین رفتند، نمی‌توان تصور نمود ضربه‌ای که اعتیاد انسان می‌زند صد مرتبه بدتر از مرض وبا است، زیرا و با فقط کالبد و جسم را نابود می‌کند اما اعتیاد جسم روح نفس عقل حس انسان را نابود می‌کند و انسان را تحویل نیروهای شیطانی می‌دهد.

نویسنده: همسفر مهناز لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفرن نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مژگان شنبه 21 تیر 1399 06:46 ب.ظ
ممنون از خانم مهناز عزیز و خدا قوت به خانم مونا!
همسفر شهربانو شیخ بهایی ل ۲۴ شنبه 21 تیر 1399 09:10 ق.ظ
عرض سلام وخدا قوت خدمت خانم مهناز عزیز خیلی تشکر میکنم ، ببانات شمادر مورد سیدی عقلانیت بسیار آموزنده بود، آرزوی سلامتی وتوفیق روز افزون را برایتان خواستارم.
عرض تشکر وخدا قوت خدمت خانم مونا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic