هفتادوششمین مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی
سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران (همسفر زری) | ( نظرات )

هفتادوششمین مشارکت کمک راهنمایان گروه خانواده نمایندگی آکادمی در رابطه با دستور جلسه "تعطیلات تابستانی" تقدیم حضور شما عزیزای‌شود.


سلام دوستان مریم هستم همسفر کمک راهنمای لژیون نوزدهم

آقای مهندس تا چندین سال پیش عقیده داشتند تحت هر شرایطی کنگره باید دایر باشد، چون معتقد بودند که کنگره مثل بیمارستان و یا کلانتری است. همان‌طور که بیمارستان و یا کلانتری را نمی‌توان تعطیل کرد و ۲۴ ساعته باز هستند، بنابراین مصرف‌کنندگان هم تعطیل نمی‌کنند، قاچاق فروشان تعطیل نمی‌کنند و همیشه مصرف مواد مخدر دایر هست پس کنگره هم باید دایر باشد و تعطیلی ندارد.

چرا؟ چون امکان دارد رهجو سفرش را خراب کند ولی به‌مرورزمان به این نتیجه رسیدند که اگر رهجو آموزش گرفته باشد بعد از تعطیلات به کنگره برمی‌گردد و رهجویی که در تعطیلات سفرش را خراب می‌کند بعد از تعطیلات برنمی‌گردد و درواقع این غربال شدن رهجوها است.

در کنگره نزدیک به چند هزار نفر در جایگاه‌های مختلف در حال خدمت هستند و این نیروها نیاز به مرخصی و استراحت دارند و افراد با برنامه‌ریزی قبلی، می‌توانند از این تعطیلات استفاده بهینه داشته باشند.

تعطیلات تابستانی در کنگره اوایل مردادماه به مدت یک هفته است که بهترین زمان برای افرادی که تصمیم دارند به سفر بروند هست چون جاده‌ها مثل اواخر تابستان شلوغ نیست.

البته حالا که اوضاع بیماری کرونا است، تعطیلات فرصت خوبی است که مطالب آموزشی را کاربردی کنیم و در جهت سازندگی حرکت کنیم و در کنار خانواده به آموزش‌ها بپردازیم و بیشتر تفکر کنیم و امیدوار حرکت کنیم و مسئولیت‌پذیر باشیم اطلاعات و آگاهی خودمان را بالا ببریم و این فرصت خوبی است برای بیشتر اندیشیدن و پالایش و تزکیه...

سلام دوستان میترا هستم همسفر کمک راهنمای لژیون هفدهم

خلقت بر مبنای تعادل خلق شده است، انسان هم در جهت بقا و توسعه در رشد خود نیاز به یک برنامه‌ریزی هدفمند دارد که بتواند به‌مرورزمان در کمال آرامش به حیات خود ادامه بدهد مشروط به این‌که علم زندگی و خوب زیستن را آموخته باشد. جناب مهندس در یکی از صحبت‌های خودشان فرمودند چیزی هست به نام زندگی کردن، یکی از اهداف زندگی، زندگی کردن است و نباید دنیا را از سوراخ کلید نگاه کنیم، تعطیلات هم یکی از آن مراحل زندگی کردن است که باید بالاترین بهره را از آن ببریم.

هنگامی‌که من آموزش‌ها را گرفتم نگاهم به همه‌چیز عوض شد در اینجا آموختم که خانواده رکن اساسی است وقتی آرامش در آن خانواده حکم‌فرما باشد بسیار شیرین و لذت‌بخش است و تعطیلات هم فرصت بسیار مناسبی است که امکاناتی را فراهم کنم که آرامش و آسایش را احساس کنند، هرچند تعطیلات امسال به دلیل شرایط بیماری کرونا با سال‌های قبل متفاوت است ولی باز هم می‌شود شرایط را طوری برنامه‌ریزی کرد در خانه هم تعطیلات باشد و به همهٔ اعضای خانواده خوش بگذرد و خستگی کار و تلاش یک‌ساله را پشت در بگذارم و خود را برای یک دوره کاری جدید آماده کنم، فقط نیاز به یک تفکر درست و عملکرد درست دارم، به امید این‌که بتوانم درست عمل کنم و با یک حال خوش به زندگی ادامه بدم.

زمانی که امکان خروج از خانه را ندارم باید شرایط سرگرمی و تفریح را در خانه آماده کنم، به قول جناب مهندس تفکر کنید، من چندروزه که دارم در مورد این مسئله فکر می‌کنم، بعد از گوش دادن چندین سی دی، فهمیدم که چقدر از غافله آموزش و آگاهی عقب هستم و تصمیم گرفتم سی‌دی‌هایی که سال‌های قبل استاد امین و جناب مهندس بیان کرده بودند گوش کنم و نت‌برداری کنم، کتاب‌های مورد علاقه‌ام را بخوانم و در سفرهای مجازی شرکت کنم، دلم می‌خواهد زمان را در دستانم بگیرم و فرصت‌هایی را که ازدست‌داده‌ام را جبران کنم، دریغا و صد افسوس که زمان را نمی‌توان به عقب برد پس باید سرعت خودم را بالا ببرم تا بتوانم حداکثر استفاده را از زمانم ببرم و به قول جناب مهندس زندگی کنم اگرچه تعطیلات امسال متفاوت از سال‌های دیگر است، شاید این زمانی است که من باید بیشتر با خودم و خانواده‌ام آشتی کنم و فرصت در کنار یکدیگر بودن را قدر بدانم.

سلام دوستان نسیم هستم همسفر کمک راهنمای لژیون هجدهم

کنگره ۶۰ سال‌هاست به‌طور منظم و پیوسته به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و تمام جلسات و فعالیت‌های ورزشی در تمام سال سر موقع مقرر انجام می‌شوند.

در سال‌های ابتدایی تأسیس کنگره ۶۰ که هنوز ساختار به این قدرت و عظمت نرسیده بود هیچ‌گونه تعطیلات رسمی و غیررسمی به دستور بنیان کنگره تعطیل نبود و بایستی همه شعب و اعضا در زمان معین روزهای جلسه، سر جلسات حاضر می‌شدند.

اما به‌مرورزمان با منظم‌تر شدن و قدرتمندتر شدن کنگره ۶۰ جناب مهندس تعطیلاتی را برای خدمتگزاران کنگره ۶۰ و اعضا قرار دادند؛ دو هفته عید نوروز و یک هفته تعطیلات تابستانی.

امسال به دلیل بیماری کرونا و مسائل و مشکلات پیرامون آن به صلاحدید جناب مهندس فعالیت‌های کنگره ۶۰ در تعطیلات نوروزی، تعطیل نشد و همهٔ اعضا به‌صورت مجازی به فعالیت‌های خود ادامه دادند.

اما هرساله در کنگره به مدت یک هفته تعطیلات تابستانی مقررشده برای این‌که افراد بتوانند در این مدت به کارهای شخصی خود برسند و کمی استراحت کرده و بعدازآن دوباره فعالیت‌ها از سر گرفته بشود. در این مدت در هیچ‌کدام از شعب چه در تهران و چه در شهرهای دیگر هیچ‌گونه فعالیتی انجام نمی‌شود و هیچ شعبه‌ای باز نیست و در کل تمامی اعضا بایستی به تعطیلات تابستانی بروند.

این مدت فرصت خوبی ست که به کارهای عقب‌افتاده خود برسیم و زمان بیشتری را برای بودن در کنار خانواده و عزیزانمان بگذاریم. البته امسال با وجود ویروس کرونا ممکن همه‌چیز کمی متفاوت باشد حتی تعطیلاتمان، در این زمان حتماً یادمان باشد که از رعایت نکات بهداشتی غافل نشویم که انشاالله مسئله‌ای پیش نیاید و بعد از گرفتن نیرویی دوباره سلامت به کنگره ۶۰ بازگردیم و به فعالیت‌های خود برسیم.

سلام دوستان مژگان هستم همسفر کمک راهنمای لژیون بیستم

در رابطه با دستور جلسه تعطیلات در خدمت شما دوستان هستم.

یک زمانی بود که آقای مهندس می‌گفتند کنگره به‌هیچ‌عنوان نباید تعطیل شود، چون معتقد بودند که کنگره مثل بیمارستان‌ها و کلانتری‌ها است و چون آن‌ها 24 ساعته باز هستند، پس ما هم باید دایر باشیم! 

بر اساس متد دی اس تی، داروی افراد هم هفته‌ای یک‌بار، دوهفته‌ای یک‌بار و حتی گاهی اوقات در اواخر پله‌ها سه‌هفته‌ای یک‌بار می‌دهند که با خود به خانه ببرند، بردند و هیچی هم نشد و نتیجه بسیار عالی داد و راندمان بسیار بالا رفت.

همه می‌گفتند نباید دارو دست مصرف‌کننده باشد ولی آقای مهندس گفتند نه دست خودش باشد، بعد دیدیم نتیجه بسیار خوبی هم داشت.

 تابستان که می‌شد یکی می‌رفت یکی می‌آمد، عید که می‌شد همین‌طور، بعد آقای مهندس به این نتیجه رسیدند که باید ما در کنگره تعطیلات هم داشته باشیم، ازاین‌رو دو هفته در عید نوروز و یک هفته در تابستان تعطیلات گذاشتند. که البته امسال به خاطر شرایط خاص- بیماری کرونا تعطیلات عید نوروز نداشتیم.

کار کردن دائم، راندمان انسان را پایین می‌آورد؛ یک موقع کارها زیاد است ، یک شرایط خاص است ولی اگر در طول زمان این‌طوری باشد آن‌وقت خرابی ایجاد می‌کند چون کار فقط کار یدی نیست، یک بخش یدی است، یک بخش فکری. شما یک مقداری کار انجام می‌دهی باید یک استراحتی کنی، انرژی برگردد، فکر آزاد باشد، بتوانی فکر و تصمیم درست بگیری و کار انجام دهی.

وقتی دائماً کارکنی نمی‌توانی برنامه‌ریزی کنی. درواقع نمی‌توانی ببینی این کار به ضرر تو است یا به منفعت تو؟

پس باید یک‌فاصله، یک افتی باشد که انسان فکر کند، موقعی می‌تواند درست فکر کند که فراغت داشته باشد، تعطیل باشد، خسته نباشد، بتواند فکر کند که این کار که می‌خواهد انجام دهد به ضررش است یا به منفعتش!

البته با وجود کرونا شرایط سفر سخت شده ولی می‌توان از تعطیلات به گونه دیگر بهره برد.

برای تعطیلات رفتن:

1- باید یک تعطیلات باشد. (که کنگره این زمان را مهیا کرده است.)

2-بودجه باشد (افراد باید حداقل از ۶ ماه قبل پس انداز کافی داشته باشند.)

 3- برنامه‌ریزی باشد. 

شما باید برای تعطیلات هدف داشته باشید، یک موقع می‌خواهی بروی تعطیلات برای استراحت، آرامش، بسیار خوب است. یک موقع می‌خواهی بروی به تعطیلات که به باجناقت بگویی که ماهم رفتیم مثلاً شمال یا خارج از کشور! آن هدف اشتباه است. چون به هیچ‌کس مربوط نیست که تو چه‌کار می‌کنی!

چیزی که برای تو مهم است خود تو هستی.

بنابراین به این دلیل بود که آقای مهندس تعطیلات را در کنگره اجباری کردند، بعد دیدیم نه طوری هم نیست، ریزش هم نمی‌کند، کسی هم که ریزش کرد، عیبی ندارد. اگر افراد بخواهند 7-8 ماه بیایند، بروند، اسباب زحمت شوند، بهتر ریزش کنند، بگذار همین تو این دو روزی ریزش کنند.

پس‌کار کردن مدام هم مثل سم می‌ماند چون کار زیاد باعث می‌شود فکر نکنیم و ضربه شدیدی به ما میزند. ما باید برای تمام‌کارهایمان برنامه‌ریزی کنیم تا بهتر انجام دهیم. کلیه مراکز کنگره و راهنمایان از تاریخی که اعلام می‌شود تعطیل هستند؛ یعنی هیچ مرکز کنگره‌ای نمی‌تواند بگوید که ما می‌خواهیم در زمان تعطیلات کارهای عقب‌افتاده، تعمیرات و ... انجام دهیم. راهنماها هم نباید تکلیف زیاد بدهند، بگذارید استراحت بکنند. تکلیف خیلی کم حداکثر هفته‌ای یک سی دی، بیشتر از آن نباید داده شود. باید در هر جایگاهی فرمان‌بردار باشیم؛ چون کنگره افرادی می‌خواهد که فرمان‌بردار باشند و برای همین توانستیم این سیستم تقریباً ۸۰ -۹۰ هزارنفری را اداره کنیم حتی اگر قسمت مافوق شما حرف زور هم بزند باید بگویید چشم. سعی کنید تا آن زمانی که کار می‌کنید، در آن جایگاه و در آن پست به بهترین شکل ممکن کار بکنید. عاشق را حساب با عشق است با معشوق چه حساب دارد

گردآوری ارسال همسفر زری لژیون دهم

همسفران ممایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic