خلاصه سی‌دی عقلانیت، همسفر فاطمه لژیون خانم زهره (لژیون دوم)
پنجشنبه 19 تیر 1399 ساعت 04:09 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر حدیث (لژیون دوم) | ( نظرات )
شما قالبى خواهید بود كه از آن خشت از گل نمی‌سازید، بلكه قالبى خواهید شد كه با آن در صنعت قالب فلزهاى محكمى را پی‌ریزی خواهد شد، پس باید به قالب در حال ساختن توجه كرد كه قالب معیوبى نباشد.
كتاب عبور از منطقه ٦٠ درجه زیر صفر كتاب اصلى ما است، كه تمام پروتكل درمان و همه‌ی مسائل از این كتاب شروع می‌شود.
وقتی‌که این كتاب را می‌خوانیم، می‌بینیم كه مسائل در این كتاب، قبلاً پیش‌بینی و پیش‌گوئى شده‌است و مشخص‌شده كه چه باید کرد، بحث این جلسه مربوط به صفحه‌ی٨٢ كتاب عبور از منطقه‌ی ٦٠ درجه زیر صفر تحت عنوان ساختن قالب مطرح‌شده است. قالب، تمثیل جسم مانند بلد هست، كشتى تمثیل‌هایی براى جسم هستند. در حقیقت همه‌ی ما یك قالب داریم آن‌هم قالب جسم ما است، فردوسى می‌فرماید: ز نیرو بود مرد را راستى، ز سستى كژى زاید و كاستى
دیگر بزرگان و عرفاى ما روى جسم تکیه‌ای نکرده‌اند، و در مورد جسم
زیاد صحبت نشده است در مورد پرورش روح و نفس صحبت زیاد شده است.
باز در آیین ما خوب است، در مسیحیت به جسم خود سختى زیاد می‌دهند تا روح خود را پالایش دهند، درصورتی‌که این كار غلطى است، اگر جسم را اذیت كنیم نفس بدتر ناراحت می‌شود و از تعادل خارج می‌شود.
حال گاهى روزه گرفتن و رژیم‌های ساده اشكالى ندارد، این‌ها ساختن قالب می‌شوند، بزرگان ما به ساختن قالب زیاد توجه اى نکرده‌اند، راجع به تهذیب اخلاق، سكر و حیرت و... تقسیم‌بندی شده، براى سیر و سلوك اما جاى جسم خالى هست.
ما باید با این جسم چگونه باشیم؟
این جسم محل سكوت و محل زندگى ما است و به آن توجه چندانى نمی‌کنیم، فكر نمی‌کنیم كه این جسم باید ٨٠ تا ٩٠ سال براى ما سالم بماند، ما نمی‌توانیم آن را از تعادل خارج كنیم، بعضى از ما ٣٥ كیلو اضافه‌وزن داریم، این باعث گرفتن سلامتى و تحرك از شخص می‌شود. شما قلب را در نظر بگیرید باید به ازاى ٤٠ كیلو، خون اضافه پمپاژ كند! بدن باید براى ٤٠ كیلو انرژى اضافه مصرف كند، بنابراین ما باید سعى كنیم از اندام متناسبى برخوردار باشیم،
ما باید به پرورش جسم و ساختن قالب، و همین‌طور پس‌انداز كردن توجه كنیم. و باید به مسائل معنوى و الهى اهمیت بدهیم و به مسائل یومیه هم بپردازیم.
آن روزهایى كه با الكل، سیگار، حشیش، اسید و مواد مخدر به این جسم می‌پرداختیم و آن را به‌طرف نابودى سوق می‌دادیم چون اطلاع نداشتیم.
براى كاهش وزن لازم نیست شما سختى و مشقت بكشید، چند نكته را رعایت كنید:
١-پرهیز از هله هوله خوردن
٢-بیست دقیقه قبل از غذاى اصلى سالاد بخورید.
چون از زمانى كه غذا وارد معده  می‌شود تا زمانى كه فرمان آن به مغز می‌رسد كه من سیرشده‌ام ٢٠ دقیقه طول می‌کشد به همین خاطر موقع خوردن غذا ولع نداریم.
ما به‌خوبی اراده و عزم راسخ شما كه تداوم‌بخش کلیه‌ی كارهاى جارى به بیكران، مانند امواجى باشد كه هر سویش سازنده و پایان‌ناپذیر در دوران این چرخه‌ی الهى گردد. شما قالبى خواهید بود كه از آن خشت از گل نمی‌سازید، بلكه قالبى خواهید شد كه با آن در صنعت قالب فلزهاى محكمى را پی‌ریزی خواهد شد، پس باید به قالب در حال ساختن توجه كرد كه قالب معیوبى نباشد. در کنگره راهنماها مثل قالب هستند، چون مثل خودشان را تولید می‌کنند، بنابراین باید همه‌ی جوانب را در نظر بگیرد، به همین دلیل ما درباره‌ی راهنماها سخت می‌گیریم تا ازنظر علم و دانش و رفتار و همه‌چیز شایسته باشد.
این آغازگر حركتى نو خواهد شد، براى اینكه ثابت شود با نیروى الهى و خواست عقلانى می‌شود پیكره را بازسازی كرد.
اگر نیروى الهى و خواست عقلانى در همه‌جا بكار گرفته شود، ما به نتیجه خواهیم رسید. نیروى الهى همان نیروهای راستین و درست هستند که در آن ضد ارزش‌ها نباشد، خواست عقلانى همان نیرویى است كه با تفكر و تحلیل مسائل را برسى می‌کنند.
درمان اعتیاد قبلاً عقلانى نبود، ما، در مسئله اعتیاد باید پیكره را بازسازى كنیم، مانند خانه‌ای كه خراب است، براى درمان اعتیاد هم آن پیكره یا جسم یا قالب باید بازسازى شود چون در آن تخریب صورت گرفته است.
ما با متد DST و داروى OT در حال بازسازی پیكره هستیم.
و باید در خدمت دیگران هم قرارداد، وقتى پیکره‌ی خودت بازسازى شد می‌توانی به دیگران كمك كنی، می‌توان از آن مسئله در آینده در جهت ساختن انسان‌هایی كه خواهان ریزش و دوباره‌سازی هستند و توانایى آن را ندارند استفاده كرد، یعنى آن‌ها نقطه‌ی شروع را نیافته‌اند.
هركس مصرف‌کننده هست می‌خواهد درمان شود، ولى نقطه‌ی شروع را پیدا نمی‌کند، اگر قالب را بسازیم و این راه به نتیجه برسد می‌توانیم در اختیار دیگران قرار بدهیم.
من معتقدم بیش از ٩٥ درصد از مصرف‌کننده‌های مواد و الكلیسم خواهان ریزش و درمان هستند، ولى نقطه‌ی آغاز را پیدا نمی‌کنند، كه از كجا شروع كنند.
و شما ان‌شاءالله اولى خواهید شد كه به ماشین در حال عبور از یخبندان تشبیه شده است.
چون کنگره‌ی ٦٠ یك مسیر و یك جاده‌ای است که علامت‌گذاری شده و عبور از آن به سهولت امکان‌پذیر هست ولى زمان می‌برد، اگر در طول زمان جاده را طى كنیم حتماً به نتیجه می‌رسیم.
با این سخنان به طرح خودم امیدوار شدم، و مطمئن شدم كه كارى عملی است و قابل‌اجرا و باید انجام دهم، ولى نمی‌توانید تصور كنید وقتی‌که انسان آلوده به مواد مخدر می‌شود، چه اثر نامطلوبى روى نیروها می‌گذارد و چگونه چرخش نیروها را به نفع نیروهای اهریمنى عملى مى نمیاد،
در كتاب آسمانى از خمر و میسر از شما سؤال می‌کنند، از خمر و قمار، بگو كه خمر براى مردمان منافع و مضراتى دارد، مضرات آن بیشتر است، از آن پرهیز كنید همین‌طور قمار، وقتى از قمار می‌گوید كل قمار را می‌گوید، حالا هر نوع قمارى باشد، از قمار هم پرهیز كنید.
 خمر هم یك لغت مادر است، یعنى آنچه روى شخصیت و افكار انسان تغییراتى ایجاد كند، خمر می‌شود، حال چه مثبت باشد و چه منفى، در اینجا منظور تغییرات منفى است.
نمی‌توان تصور كرد، كه چگونه طول می‌کشد اثر اعتیاد از بین برود، آن هنگام مواد مخدر و اعتیاد مثل یك سد محكم در مقابل تكامل انسان قد علم می‌کنند، و چه انسان‌هایی كه آن‌ها را به نخل تشبیه می‌نماییم و پس از سال‌ها به تولید می‌نشینند و به نخل بزرگ و پربار و سر به فلك کشیده‌ای تبدیل می‌شوند و یک‌مرتبه خشك می‌شوند.
مواد مخدر مثل یك سد محكم در مقابل تكامل انسان، می‌تواند انسان را خشك و از بین ببرد.
ضربه‌ای كه اعتیاد به انسان می‌زند صد مرتبه بدتر از وبا است، وبا فقط كالبد و جسم انسان را از بین می‌برد، اما اعتیاد روح، جسم، نفس و عقل و حس را نابود می‌کند و انسان را تحویل نیروهاى شیطانى می‌دهد.
می‌گویند چگونه؟ خداوند و یا هرچه شما تصور می‌کنید مالك هستى و نیستى در آفرینش است، و فرمان او در سراسر كائنات قابل‌اجرا است، انسان هم ذره‌ای از وجود باری‌تعالی است، فرمان انسان هم در سراسر كشور جسم خود نافذ و قابل‌اجرا است، یعنى اگر به چشم خود بگوید بسته شو، فرمان براى چشم قابل‌اجراست، همین‌طور در سراسر كشور بدن و جسم، فرمان انسان قابل‌اجرا و سلطان بدن است،
همین‌طور كه خداوند خالق آفرینش است و هر چه فرمان دهد اجرا می‌شود، انسان هم مالك جسم خود است، هر چه به جسم خود فرمان دهد جسم از او اطاعت می‌کند، پس انسان حاكم جسم خود است.
اعتیاد اولین كارى كه انجام می‌دهد حكومت انسان به جسم خودش را، از او می‌گیرد، درواقع مواد مخدر جایگزین فرماندهى انسان می‌شود، هرگاه مواد مخدر به سلول‌های بدن انسان برسد انسان قادر به اداره‌ی امورات بدن هست، اما وقتى مواد نرسد اعضا از انسان فرمان نمی‌گیرند، یعنى فرماندهى به عهده مواد مخدر هست.
یك الكلیسم زمانى كه به او الكل نرسد بدن او شروع به ارتعاش و لرز می‌کند.
در اینجا انسان مانند حاكمى است كه برعلیه او كودتا شده است و این كودتای خزنده به دست خود انسان و توسط نیروهای منفى انجام می‌شود، در حقیقت انسان را از خودش دزدیده‌اند.
یعنى انسان دیگر مالك خودش نیست.
شخصى كه اعتیاد دارد مالك جسم خود نیست، و جسم و روح او شكار اهریمن شده است، و خودش هنوز نمی‌داند كه در زمره‌ی نیروهاى الهى قرار ندارند.
این روش به امید او نقطه‌ی آغاز و شروعى باشد براى بیان صورت‌مسئله اعتیاد تا این نقطه آغازى نو باشد، سعى و كوشش بر این باشد كه با حداقل تخریب جسم و حداقل فشار از این نقطه عبور نماییم، تا به‌آرامی سیستم‌های جسم كه از چرخه‌ی حیات جسم خارج‌شده‌اند، فرصت كافى براى ساختن خود داشته باشند.
شخص نباید صبر و شكیبایى خود را از دست بدهد و پدال گاز را در آن یخبندان شدید و خطرناك فشار دهد، و این اولین مدل است، بهترین و عملی‌ترین راه به خواست الله باشد. من به این متد اعتقاد داشتم می‌دانستم به نتیجه خواهد رسید، و این كتاب و نشانه‌ها سند محكمى است، و راهى نو شد و گسترش پیدا كرد، نه‌تنها براى اعتیاد بلكه براى خیلى از بیماری‌ها و مسائل دیگر قابل عمل می‌باشد.

نویسنده: همسفر فاطمه لژیون خانم زهره (لژیون دوم)
رابط وبلاگ: همسفر هدی لژیون خانم زهره (لژیون دوم)
ارسال: همسفرحدیث لژیون خانم زهره (لژیون دوم)
همسفران نمایندگی آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic