اعتماد و احترام در سایه رعایت حقوق دیگران - همسفر سارا
پنجشنبه 12 تیر 1399 ساعت 05:01 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
کنگره مکان امنی است یعنی من از هر لحاظ در کنگره احساس امنیت کنم و احساس راحتی و آزادی خاطر داشته باشم. یاد گرفتم اگر کسی ناراحت باشد او را سرزنش نکنم که بگویم تو چرا قوی نیستی؟ من نمی‌توانم دیگران را قضاوت کنم، آیا می‌دانم فرد از چه مسائلی عبور می‌کند؟  من قوی بودن را چه می‌دانم؟ شاید اگر من به جای او بودم نتوانم از آن مسائل رد شوم.
من فکر می‌کنم حرمت در کنگره 60 برای این است که درون افراد ترسی به وجود نیاید، بتوانند به کنگره اعتماد کنند، تا مشکلات آن‌ها حل شود و به درمان برسند. به نظر من حرمت یعنی وارد حد و مرز دیگران نشدن، چه در صورپنهان و چه در صورآشکار. من یاد گرفتم اگر کسی در کنگره گریه می‌کند، وارد حد و مرزش نشوم؛ حتی آب، دستمال به او ندهم؛ و این که دلداریش ندهم؛ چون این کار من باعث می‌شود فرد نتواند به راحتی خودش را خالی کند و این ناراحتی را با خودش به منزل می‌برد؛ این کار من دلسوزی بی‌جاست و بایستی او را راحت بگذارم تا راحت و با خیال آسوده گریه کند؛ و این کار یعنی وارد حریم شخصی آن فرد شدن و مزاحمش شدن، مگر این که خود فرد طلب کمک کند؛ بعد به کمکش بروم.
علیه شخصی سرزنش نکردن: این کار یعنی پشت سر کسی غیبت نکردن، وقتی من ببینم جمعی مشغول غیبت باشند، من اعتمادم را به آن‌ها از دست می‌دهم که نکند این افراد غیبت من هم کنند، درون من ترس به وجود می‌آید، ترس از قضاوت و سرزنش، ترس از مشارکت کردن، که نکند بعد از این که مشارکتم تمام شد غیبت من هم کنند و اعتمادم را نسبت به اعضاء کنگره از دست می‌دهم؛ بدبینی نسبت به اعضا سراغم می‌آید. فردی که غیبت کسی را در جمعی می‌کند باعث می‌شود آن جمع هم تحت تاثیر غیبت قرار بگیرند، و دیگران هم نسبت به آن فرد بدبین می‌شوند و عکس‌العمل نشان می‌دهند یا دشمنی می‌کنند. در واقع یک باند درست می‌کنند و باند بازی اتفاق می‌افتد. هدف کنگره جلوگیری از باند بازی است، زیرا کنگره مکان امنی است یعنی من از هر لحاظ در کنگره احساس امنیت کنم و احساس راحتی و آزادی خاطر داشته باشم. یاد گرفتم اگر کسی ناراحت باشد او را سرزنش نکنم که بگویم تو چرا قوی نیستی؟ من نمی‌توانم دیگران را قضاوت کنم، آیا می‌دانم فرد از چه مسائلی عبور می‌کند؟  من قوی بودن را چه می‌دانم؟ شاید اگر من به جای او بودم نتوانم از آن مسائل رد شوم. من با این کنترل حال دیگران، چرا ناراحتی؟ چرا گریه می‌کنی؟ حالت را خوب کن، قوی باش، من با این گفتار باعث می‌شوم فرد مقابل ماسک بزند، حتی اگر حالش خوب نیست درون خود این فشار را بیاورد و این ناراحتی را تحمل کند و وانمود کند، که حالش خوب است و به خودش و دیگران دروغ بگوید. حتی در صورپنهان هم نباید وارد حریم دیگران شد مثلاً در ذهنم به طرف ناسزا بگویم، طعنه بزنم چرا که این انرژی به فرد مقابل منتقل می‌شود و آن رابطه گره می‌خورد و نمی‌توانند با هم ارتباط بگیرند؛ شاید خودشان هم ندانند دلیلش چه هست؛ این بر می‌گردد به انرژی‌هایی که در صورپنهان آن دو نفر رد و بدل می‌شود.
دروغ گفتن: من نباید مسائل و مشکلاتم را از دیگران پنهان کنم چون نیروی تاریک عاشق پنهان‌کاری و آن مشکل را بزرگ‌تر می‌کند، آن گره برای من باز نمی‌شود، ترس و غرور را باید کنار گذاشت و مسئله را مطرح کرد. من نباید مشارکت متقابل کنم، یعنی فردی که مشارکت می‌کند، من جواب مشارکت او را بدهم، بعد از جلسه به او راهکار بدهم، این کار باعث ایجاد درگیری و دعوا می‌شود. من در مشارکت‌ها فقط باید شنونده باشم.
هدف کنگره 60 درمان است، ایجاد مکان امن برای افراد، که افراد بتوانند اعتماد کنند و راحت باشند که درمان شوند. من با رعایت حریم این امنیت را به دیگران می‌بخشم.

نویسنده: همسفر سارا لژیون خانم شانی (لژیون پانزدهم)
رابط وبلاگ: همسفر معصومه لژیون خانم شانی (لژیون پانزدهم)
ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی
 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: در باب دستورجلسه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 16 تیر 1399 01:10 ب.ظ
عالی بود عزیزم خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic