مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم شهلا- لژیون سیگار آکادمی
یکشنبه 15 تیر 1399 ساعت 03:32 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان کمک راهنمای محترم سرکار خانم شهلا (لژیون سیگار آکادمی) در خصوص سی‌دی "جواب " مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان پریسا هستم مسافر نیکوتین
سه تا مسئله است که زندگی ما را می‌سازد. ۱. خواست ۲. تقدیر ۳. فرمان الهی
آن‌چه در تقدیر است، آن به انجام می‌رسد، اما اعمال ما در خط و خطوط تقدیر، نقش اساسی دارد که به آن شکل دیگری می‌دهد. چکی را کشیده‌ایم و باید در آینده آن را پاس کنیم، یا قبلاً چک را کشیده‌ایم و الان باید آن را پاس کنیم و یا شخصی که جنایتی انجام داده است و ۲۰ سال به زندان می‌افتد. او می‌تواند آدمی بدتر از قبل شود و یا می‌تواند تلاش کند و در همان زندان یک نویسنده شود. مسائل منفی که در زندگی انسان پیش می‌آید، پیامی برای ما دارد. مشکلات کنگره، پلمپ کردن کنگره در گذشته، ورزش پارک طالقانی، ورزش پارک تختی هر کدام پیامی برای ما داشت. جناب مهندس در ادامه فرمودند: کابوس‌ها و مسائل منفی را اگر بزرگ‌شان کنیم، بیرون کردن آن‌ها از ذهن‌مان، کار بسیار سختی است. مانند داعش که سرفصل خبرها شد. مشکلات همیشه یک جور نمی‌مانند. اگر مشکلی در زندگی داریم، باید با رفتار و کردار خودمان و گفتار پسندیده، بر مشکلات‌مان پیروز شویم. یکی از شکست، پل پیروزی بنا می‌کند و یکی از شکست، وسایل نابودی خود را فراهم می‌کند. (مثال جنگ‌های امیر تیمور و مورچه) اگر روی افکار منفی خود متمرکز شویم، آن افکار را در ذهن خودمان، بزرگ می‌کنیم. در بیرون چیزی نیست، در حقیقت هر چیزی که هست از درون خودمان نشات گرفته است. هر کسی باید کتاب خودش را بنویسد و می‌توانیم همه چیز را خلق کنیم و صفحات کتاب‌مان را تمیز و پر رنگ بنویسیم. انسان‌های نادان، زمین‌های آباد را ویرانه می‌کنند، و انسان‌های دانا، سرزمین‌های ویرانه را آباد می‌کنند. با نادان سخن نگویید، دنبال نادان بیرون از خودمان نباشیم، گاهی نادان، افکار و اندیشه منفی خودمان است که باید از آن دوری کنیم.

سلام دوستان منیره هستم مسافر نیکوتین
 آن‌گاه مادی خبر دیگری که مملو از خواسته‌های نفسانی بیرون است، به شما نوید می‌دهد، ما بسیار خشنود هستیم که شما به احکام کاملاً توجه می‌نمایید. از شما می‌خواهیم که در روند تمام مطالب با نیروی منحصر به فرد خویش گام‌های بلندی بردارید و این مسئله بستگی کامل به خودتان دارد که چقدر در ما همگامی ایجاد نمائید.
وقتی انسان با این سختی‌ها مبارزه کرد و پیروز شد، وقتی یک سفر اولی پله‌ها یکی‌یکی کم کرد و به یه گرم 30 رسید، آن‌وقت خبر چیزهایی به او می‌دهد که از مسائل نفسانی خارج و بیرون است یعنی خبر رهایی می‌دهد، چون مواد از خواسته‌های نامعقول نفس است، و او به فرمان عقل نزدیک‌تر می‌شود.
و توجه به احکام یا فرمان‌ها یکی از مهم‌ترین مسائل یک مسافر است، چون احکام فقط نماز و روزه نیست ، احکام همان‌هایی که در فرمان خدا در کتاب مقدس آمده است: دورغ نگو، غیبت نکن، ربا نده و... برای یک سفر اول و دومی، قوانین کنگره همان احکام است که حرمت نامیده می‌شود. پس بطورکلی؛ برای این‌که انسان بار گره مسئولیت را به دوش نکشد و به آرامش برسد، باید بداند که قوانینی که وضع می‌شوند بالاتر از ما قرار می‌گیرند. بعنوان مثال ؛ اگر در کنگره، یک کمک راهنما اشتباهی را مرتکب شود، حرمت آن را نمی‌شکنند. بخاطر این‌که ؛ او دارای جایگاه است. آن قانون هم حکم جایگاه را دارد و ما قصد نداریم که آن جایگاه را بشکنیم چرا که حرمت جایگاه و قانون در یک مرتبه قرار داشته و کاملاً قابل توجه هستند. این قوانین کلی است و ما در هر مسئولیتی می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

سلام دوستان ناهید هستم مسافر نیکوتین
در ابتدا سه مسئله عنوان شده که خواست و تقدیر و فرمان الهی است. تقدیر از روز نخست از طرف خداوند تعیین شده و قابل دگرگونی نیست و اگر بگوییم هر کسی نصیب و قسمتی دارد پس انسان موجود بی‌اختیاری است. چون انسان اراده و اختیار دارد پس هم می‌تواند راه سعادت را انتخاب کند و هم راه نادرست را انتخاب کند. برای همین است که خداوند شب  قدر را قرار داده چون همهٔ مقدرات سالانهٔ انسان با اراده و اختیار او تقدیر می‌شود. مثلاً اگر کسی خودش را از پشت بام پایین بیندازد تقدیر خداوند دربارهٔ مرگ و زندگی او تابع اختیار و ارادهٔ آن شخص است. تقدیر یا همان قدر و اندازه، مثلاً می‌گوییم نمازهای روزانه هفده رکعت است و قدرش همین است. هر چیزی اندازهٔ خاص خودش را دارد و ادارهٔ جهان حساب و کتاب دارد. تمام مسائل دنیا از جهت حد و اندازه و موقعیت مکانی و زمانی تعیین شده. در واقع می‌توان گفت تقدیر راه را به ما نشان می‌دهد. می‌گوید امکانات مهم نیست مهم این است که ما از امکانات چگونه استفاده می‌کنیم یکی امکانات زیادی در زندگی دارد ولی استفاده نمی‌کند ولی یکی امکانات کمی دارد ولی بهترین استفاده را از زندگی می‌برد. با نادان سخن نگویید: چون نادان فکر می‌کند خیلی می‌داند و حرف زدن با نادان انرژی زیادی از ما می‌گیرد چون تنش به وجود می‌آید و دو طرف نمی‌توانند یکدیگر را قانع کنند. اوج نادانی آن‌جاست که بخواهی ثابت کنی حق با تو است. من هم زمانی که تفکر افیونی و نادرست داشتم فکر می‌کردم کاری که می‌کنم درست است و هیچ‌کس را به حریم خودم راه نمی‌دادم. می‌گویند با هر کس به اندازهٔ فهمش صحبت کنید. جایی مطلبی از حضرت علی خواندم که گفته‌اند: قلب احمق در دهان او است. قلب یعنی همان نفس. یعنی احمق هر چه به ذهنش بیاید همان را می‌گوید. چون نسنجیده و فکر نشده حرف‌هایی می‌زند که پشیمانی به بار می‌آورد.
طلب کردم ز دانایی یکی پند  مرا فرمود با نادان مپیوند.

سلام دوستان لیلا هستم مسافر نیکوتین
یک بحثی را انجام می‌دهیم از کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر مربوط به صفحه ۹۸ کتاب مطلبی تحت عنوان سردار است و عنوان مبحث تقدیر است. آن‌چه در تقدیر است، آن به انجام می‌رسد اما اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می‌دهد.
تقدیر از قدر می‌آید، قدر هم یعنی اندازه، شب قدر شب اندازه‌گیری است، بعضی واژه‌ها توی مفهوم خودش است، باید آگاهی و دانش باشد که بتوانید تشخیص دهید چون بعضی‌ها می‌گویند زندگی جبر است بعضی‌ها می‌گویند اختیار و مطالب زیادی را متعدد مطرح می‌کنند.
در کنگره ۶۰ تقدیر همان جبر است، خواست هم اختیار ماست و دیگری فرمان الهی برای مثال وقتی شما یک خلافی انجام می‌دهید و پیش قاضی می‌روید، قاضی بر مبنای خلاف شما حکم صادر می‌کند، مثل شلاق‌زدن، زندان و ... پس تقدیر شما رقم می‌خورد. تقدیر یعنی نامه‌ی پیشین، یعنی همین‌طوری نیست بر مبنای نامه‌ی پیشین است که تقدیر انسان‌ها رقم زده می‌شود‌ و برای همین می‌گوییم، سرنوشت انسان‌ها با خواست انسان‌ها رقم زده می‌شود، تقدیر مربوط به گذشته هم می‌شود که حالا یک‌سری دلیلش را می‌دانیم و یک‌سری مربوط به روز الست می‌باشد.
حالا چگونه به این تقدیر نگاه و عمل کنیم، مثلاً کسی که در زندان است آیا در زندان مطالعه می‌کند و تبدیل به یک نویسنده می‌شود، یا ورزشکار می‌شود، یعنی تقدیری که منفی برایش اتفاق افتاده از آن بهترین نتیجه را می‌گیرد، مهم این است که ما از تقدیر چگونه استفاده کنیم. یک وقت‌هایی مشکلات خیلی خوب هستند، وقتی هوا سرد است ما می‌رویم دنبال یک خانه، اگر سرد نباشد دنبال خانه‌سازی نمی‌رویم، ما باید روی هر کاری فکر کنیم، بعضی مطالب به شما پیام می‌دهد. می‌گوید خداوندا بده یک شری که خیر من در آن باشد، اگر امروز برای من یک مشکلی بوجود آمد این لعنت خداوند نیست شاید رحمت خداوند باشد، پس اتفاقاتی که می‌افتد زیاد غصه نخورید، چون ممکن است چیز دیگری پشت پرده باشد و بازی‌های پنهان هم وجود دارد. در ادامه جناب مهندس می‌فرمایند: با نادانان سخن نگویید، هر چقدر روی نیروی منفی متمرکز شوی، بهای بیشتری دادی و قوی‌اش کردی. مثلاً اگر داعش قوی شد چون مرتب در صدر اخبار بود، اگر بخواهیم جمع‌بندی کنیم به این نتیجه می‌رسیم اگر مشکلات زیادی داریم می‌توانیم با رفتار، کردار و کارهای خودمان از آن مشکلات برای خودمان یک پیروزی بسازیم، کیمیاگر کسی است که مس را تبدیل به طلا کند.

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون های درمان سیگار(ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناهید دوشنبه 16 تیر 1399 10:26 ق.ظ
سلام سپاس از راهنمای عزیزم خانم شهلا بابت تمام زحماتشون و سپاس از خانم مونا
پریسا دوشنبه 16 تیر 1399 12:18 ق.ظ
با تشکر از خانم شهلا عزیزم و خانم مونا که زحمت میکشند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات