برداشت از سی‌دی شکل گیری نیروها - همسفر شهلا
جمعه 13 تیر 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
در این‌جا باید بگوییم نیروها از بین نمی‌روند، بلکه در جایی ضبط و مصادره می‌شوند در هستی چیزی از بین نمی‌رود، نیروی انسان مصادره می‌شود و افراد دیگری از آن استفاده می‌کنند، وقتی شخص در اعتیاد است نیروها و استعدادهایش از بین نرفته، بلکه در جایی قفل و زندان شده و قفل‌ها اگر باز شود و توانایی‌ها برگردد، می‌تواند نیروهایش را بهتر بکار بگیرد.

اضطراب و نگرانی اگر به مقدار کم و عادی باشد سازنده است، اما اگر اضطراب با ترس زیاد و نگرانی از حد عادی بالا  دیگر افکار و حافظه در اختیار انسان نیست و تمرکز کاملاً از بین می‌رود و از این قانون به عنوان قانون "فاجعه" یاد می‌شود.
اثری که تاریکی بر انسان می‌گذارد چیست؟
مطمئناً وقتی تاریکی می‌آید، ترس و نفرت هم در شخص بوجود می‌آید و داشتن این حس‌ها دلیل بر وجود تاریکی و یا وجود بندهای تاریکی است، هر انسانی که خداوند آفریده است در وجودش نیروهای بسیار زیادی قرار داده که خیلی از این نیروها را چه در صورآشکار و چه در صورپنهان هنوز نمی‌شناسیم. نیروی دیدن، نیروی تفکر، تعادل و محبت. مجموعه این نیروها به علاوه عقل و روح و ... به انسان توانمندی می‌دهد که بالاتر از سایر موجودات قرار می‌گیرد زمانی‌که تاریکی بوجود می‌آید این نیروها که بسیار هم برای انسان کاربردی است را از اختیار انسان خارج می‌کند.
اولین موضوعی که در انسان مطرح شد و مهم بود موضوع اختیار انسان بود و وقتی می‌گوییم اختیار یعنی مختار است چیزی را انتخاب کند، و در اختیار راه‌های مختلف و انتخاب وجود دارد. انسان‌هایی هم هستند که در راستای حس خود حرکت می‌کنند. وقتی می‌گوییم تاریکی؛ یعنی زمانی که اختیار مطرح شد، تاریکی بوجود آمد و هدف تاریکی هم گرفتن اختیار از انسان است، حالا اگر اختیار را از انسان بگیرد به هدفش می‌رسد. وقتی انسانی در تاریکی قرار گرفت انتخاب‌هایش محدود می‌شود و در راستای حس خود حرکت می‌کند، و مسائل دیگر را مد نظر ندارد.
 اما چطور اختیار از انسان گرفته می‌شود؟ زمانی اختیار گرفته می‌شود که ما یک‌سری از حق انتخاب‌های خودمان را از دست بدهیم حق انتخاب زمانی کم می‌شود که انسان یک‌سری از نیروهایی که در بدو خلقت توسط خداوند داده شده را از دست بدهد. وقتی نیروی محبت را از دست داد، وقتی که نیروی ایمان را از دست داد، وقتی که نیروی تمرکز، شهامت، تجزیه و تحلیل را از دست داد، دیگر انتخاب‌ها کم می‌شود و یک‌سری گزینه‌ها حذف و ما به جبر نزدیک می‌شویم. وقتی در انسان نیرویی که مربوط به استقلال و درآمد است گرفته شود، دیگر شخص قادر به پول درآوردن نیست، وقتی قدرت تجزیه و تحلیل از شخص گرفته شود دیگر قادر به یادگیری دروس ریاضی نیست.
در این‌جا باید بگوییم نیروها از بین نمی‌روند، بلکه در جایی ضبط و مصادره می‌شوند در هستی چیزی از بین نمی‌رود، نیروی انسان مصادره می‌شود و افراد دیگری از آن استفاده می‌کنند، وقتی شخص در اعتیاد است نیروها و استعدادهایش از بین نرفته، بلکه در جایی قفل و زندان شده و قفل‌ها اگر باز شود و توانایی‌ها برگردد، می‌تواند نیروهایش را بهتر بکار بگیرد. چرا که چیزهای جدیدی نیز آموخته، مثلاً فردا امتحان کنکور دارم یا برای استخدام شغلی باید حاضر شوم و یا به سوالاتی پاسخ بدهم و یا مسابقه ورزشی دارم در این‌جا اگر نیروی جسمانی تحت فرمان شخص باشد 10 تا شنا بروم و یا می‌دانم در هر زمان که بخواهم و من بدانم هر زمان دلم خواست می‌توانم صفحاتی را حفظ کنم، یعنی نیرو تحت فرمان من استف پس ترسی ندارم و مثل آب خوردن می‌ماند چرا که نیروی من تحت فرمانم است. حالا اگر بخشی از نیرو تحت فرمان من باشد و بخشی تحت فرمانم نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟
هر زمان که حالم خوب باشد10 تا شنا می‌روم و اگر حالم خوب نباشد، می‌توانم 5 تا شنا بروم بقیه را نمی‌توانم بروم.  این هم بستگی به سطح انرژی دارد. در این‌جا ترس هم بوجود می‌آید، در زمانی‌که مسئله مهم و حیاتی در زندگی بوجود می‌آید و نیروها تمام و کمال تحت فرمانم نباشد ترس ظاهر می‌شود. چرا که معلوم نیست فردا من در چه حالی باشم. ما ترس نگهدارنده و ترس بازدارنده داریم. نقطه آغاز ورود به تاریکی در انسان همان شجره خبیثه است، وقتی انسان در درون نیروهایی داشته باشد که با آن بتواند در بیرون و در طبیعت با مشکلات روبرو بشود و بتواند بر آن‌ها غلبه کند این انسان در بهشت است، چرا که نیروهای بیرونی نمی‌تواند به شخص آسیبی برساند چون شخص در درون نیروهایی دارد که تحت فرمانش هستند که عامل بیرونی را خنثی می‌کنند.
نقطه آغاز تاریکی "کبر" است یعنی حس برتری‌جویی، و نقطه آغاز خروج از تاریکی زمانی است که آرام‌آرام از ضد‌ارزش‌ها کم کند. انسان مجموعه‌ای است از اضداد یعنی مجموعه‌ای از فضایل و مجموعه‌ای از رذایل. پس تجربه تاریکی‌ها می‌تواند یک سرمایه برای انسان باشد. کسانی که تجربه تاریکی اعتیاد را تجربه کرده‌اند پتانسیل این را دارند که معلم‌های خیلی خوبی بشوند و به انسان‌های بسیار خوبی تبدیل بشوند اگر بدانند برای تبدیل شدن به این افراد بهترین هستند برای کمک راهنما شدند یک لحظه غفلت نمی‌کنند.تمام هستی در خدمت خواسته انسان است اما قانون دیگری هم وجود دارد، که اگر انسان خواسته‌ای داشته باشد در صورتی به او داده می‌شود که انسان ظرفیت آن صفت یا ویژگی را داشته باشد، چرا که تکامل انسان برای قدرت مطلق خیلی مهم است،  اگر ظرفیت آن را نداشته باشد باعث انفجار و تخریب در شخص می‌شود.
برای خداوند دادن توانایی‌ها به انسان کاری ندارد اما برای شخص ممکن است مخرب باشد و تا زمانی‌که ظرفیت در شخص بوجود نیامده باشد، آن خواسته توسط قدرت مطلق به او داده نمی‌شود. ممکن است در برخی از موارد برای تنبیه به شخص بدهد، مثلاً پول زیادی به شخصی می‌دهد و باعث نابودی شخص می‌شود. پس در مجموع می‌توان گفت منظور از تزکیه و پالایش بوجود آمدن مقدمات و شرایطی برای به دست آوردن نیروهایی است که از فرمان ما خارج شده‌اند و این هم شامل زمان می‌شود.

نویسنده: همسفر شهلا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 17 تیر 1399 04:27 ب.ظ
باسلام و تشکر از مشارکت زیباتون
شنبه 14 تیر 1399 01:06 ب.ظ
ممنون از خانم شهلا عزیز!
پریسا مسافر نیکوتین جمعه 13 تیر 1399 09:11 ب.ظ
خانم شهلا عزیزم بسیار عالی بود، خدا قوت انشالله همیشه موفق باشید
ناهید جمعه 13 تیر 1399 09:10 ب.ظ
سلام خانم شهلا بسیار عالی بود با تشکر از شما و ممنون از خانم مونای عزیز
شهلا جمعه 13 تیر 1399 09:05 ب.ظ
با تشکر خانم مونا زحمت کشیدی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات