برداشت از سی‌دی ژست - لژیون سیگار آکادمی
سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان راهنمای محترم سرکار خانم شهلا (لژیون سیگار آکادمی) در خصوص سی‌دی " ژست " مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان شهلا هستم مسافر نیکوتین
در اول سی‌دی راجع به کرونا صحبت می‌شود، که هر کس که در این وضعیت، سرفه کرد، نشان دهنده این نیست که حتما کرونا دارد. خیلی‌ها ممکن است آلرژی داشته باشند و ...
نفس تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن. ما نمی‌توانیم عارف و یا فیلسوف باشیم ولی می‌توانیم نیمچه‌ای از آن‌ها باشیم، پس به خاطر همین جناب مهندس در اکثر سی‌دی‌های خود از نفس و روح و روان و ... صحبت می‌کند. چون هر چه قدر دانایی ما بالاتر برود، درباره صورت مسئله اعتیاد بیشتر آگاهی و دانش کسب می‌کنیم. اگر ما بتوانیم صورت مسئله اعتیاد را یاد بگیریم، می‌توانیم از اعتیاد رهایی یابیم، در غیر این‌صورت ممکن است تا بیل آخر با ما همراه باشد. بیل آخر همان آخرین خاکی است که روی قبر می‌ریزند.
اعتیاد بیماری مرموزی است و قبلا می‌گفتند که اعتیاد تا مرگ با انسان همراه است. انسان‌ها به مصرف‌کنندگان به این دید نگاه می‌کردند که فقط یک معتاد است و به جز خریدن مواد مصرفی برای خود کار دیگری نمی‌کند. برای درمان فرد مصرف‌کننده جسم، روان و جهان‌بینی باید در اعتیاد درمان شود و به تعادل برسد. مواد مخدر روی سیستم ایکس ما تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که انسان از تعادل عادی خارج شود. بدن ما به صورت عادی موادمخدر، محرک، ضد درد و بیهوشی تولید می‌کند. راه مستقیم عریض است. این‌قدر عریض است که تمام انسان‌ها می‌توانند در این راه قرار بگیرند. کوتاه‌ترین راه بین دو نقطه، راه مستقیم است. شما به جز راه مستقیم، راه دیگری ندارید. تمام هستی بر این مبنا راه مستقیم است. اگر می‌خواهیم هر کاری بکنیم، باید سعی کنیم راه مستقیم را برویم. اگر از راه مستقیم خارج شویم، عواقب وحشتناکی دارد. همه در این راه مستقیم جا دارند اما کسانی که می‌خواهند راه کج بروند در این‌جا جایی ندارند. راه مستقیم هم عریض است، هم جهت دارد و هم مبدا و مقصد دارد.
از زمین تا آسمان زندگی ادامه دارد و در جریان است. کره‌ی زمین یک قطره از یک اقیانوس است. پس هستی مانند یک اقیانوس بزرگ است و ما فقط یک قطره از این دریای عظیم هستیم.
ما انسان‌ها این‌قدر مشغله فکری داریم، که نمی‌توانیم زیبایی‌های زمین را ببینیم. اگر به همه‌ی این‌ها دقت کنیم، می‌بینیم همه چیز بر اساس یک قانون الهی حرکت می‌کند. همه هستی بر اساس همین قانون است. مثلاً هر چه بکاری، همان را برداشت می‌کنی. نکاری، برداشت نمی‌کنی. خوبی کنی، خوبی برداشت می‌کنی. بدی کنی، بدی برداشت می‌کنی و ...

سلام دوستان منیره هستم مسافر نیکوتین
تجربه‌ی من هم درباره‌ی سی‌دی ژست این است که تو فیلم‌ها می‌دیدم، که خانمی سیگار مصرف می‌کند یا فلان شاعری با ژست سیگار شعر می‌نویسد، فکر می‌کردم که روشن‌فکری یعنی این در حالی که غافل از این‌که قدم به ضدارزش‌ها گذاشتم و وقتی به خودم آمدم دیدم که خیلی بی‌عقلی است. هم به بدنم و هم به اطرافیانم آسیب رساندم. گفتیم پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگریست. هر دفتری که بسته شود، کتاب دیگری گشوده می‌شود و مکتوب می‌گردد و اگر مسافری به مقصد برسد، مسافر دیگری به سفر می‌رود و اکر حلاجی بر دار شود، حلاج‌های دیگری جوانه‌ها به صف سر از خاک به در خواهند آورد. همان‌طور که گفته شد، هیچ چیز در حال سکون نیست و همیشه همه چیز در حرکت یا چرخش است. تنها چیزی که تغییر نمی‌کند حقیقت است. هم‌چون قوانین و فرمان‌های جهانی قدرت مطلق که مانند قوانین ثابت فیزیک و ریاضیات می‌باشند.

سلام دوستان ناهید هستم مسافر نیکوتین
 جناب مهندس در این سی‌دی به کرونا اشاره می‌کنند و می‌گویند که اگر یک نفر سرفه کند همه فکر می‌کنند که طرف کرونا دارد. در حالی‌که ممکن است حساسیت یا خیلی چیزهای دیگر باشد. ما باید به همه چیز فکر کنیم، تا بتوانیم راه حل آن را پیدا کنیم. راه حل درمان اعتیاد هم در جسم، روان و جهان‌بینی بوده است. موادمخدر در سیستم ایکس ما تخریب به وجود می‌آورد. اگر یک شخص در سیستم‌های ایکسش اختلال به وجود بیاید، فرد دچار مشکل می‌شود و ممکن است، روی خواب او تاثیر بگذارد. ما نمی‌توانیم زمان را دور بزنیم، هر چیزی یک بازه‌ زمانی مشخص دارد و باید زمان آن طی شود. نمی‌توانیم در چند روز اعتیاد خود را درمان کنیم، یا فردی که کلاس اول است، نمی‌تواند به یک‌باره به کلاس دوازدهم برود. ما انسان‌ها ژست روشن‌فکری می‌گیریم، اما ممکن است در واقعیت روشن‌فکر نباشیم. وقتی که این ژست را به خود می‌گیریم، ممکن است دیگر چیزی را قبول نداشته باشیم، یا خدا را قبول نداشته باشیم و ... پس چگونه حضرت مسیح این همه پیروان داشت؟ در صورتی‌که ما نمی‌توانیم ۱۰ نفر را دور خودمان جمع کنیم.
نفس تعیین کننده موجودیت است. در ظاهر و باطن، در آشکار و پنهان ... مشخصه‌ی نفس این است، که نفس خواسته دارد. مثل نفس واحده. بعضی ها فکر می‌کنند که روح پلید است، روح پلید نیست، روح قسمتی از وجود خداوند است، که انسان را به سمت خوبی‌ها می‌برد. دزدی نکند، مهربان باشد، کار خوب بکند، به دیگران کمک کند و ... به جز راه مستقیم، راهی نداریم، اگر بیراهه برویم، عواقب وحشتناکی دارد.بهترین راه، راه مستقیم است. اگر در این دنیا هر چیز بکاریم، همان را برداشت می‌کنیم. اگر گندم بکاریم، گندم برداشت می‌کنیم. اگر خوبی کنیم، خوبی برداشت می‌کنیم. اگر بدی کنیم، بدی برداشت می‌کنیم. انسان‌ها آدم‌های ناسپاسی هستند، اگر به انسان بدی برسد، همش ناله می‌کند، گله و شکایت می‌کند ولی اگر خوبی برسد، فوری می‌گوید که من کردم. اما اگر بدی برسد می‌گوید دیگران کردند. اگر ما اشتباه نکنیم، یا اشتباه ننویسیم، هیچ وقت نمی‌توانیم اشتباهات خود را بفهمیم و آن‌ها را اصلاح کنیم، اگر من تاریکی را درک نکنم، قدر روشنایی را نمی‌دانم، اگر مرگ را درک نکنم، قدر زندگی را نمی‌دانم.

سلام دوستان پریسا هستم مسافر نیکوتین
ما باید صورت مسئله هر چیزی را بدانیم، تا راه حل را به درستی پیدا کنیم. اعتیاد هم همین‌طور بوده، فهمیدیم صورت مسئله اعتیاد، جسم، روان، و جهان‌بینی بوده است و مواد مخدر در سیستم ایکس تخریب به وجود می‌آورد.
هر چیزی یک بازه زمانی دارد، نمی‌توان زمان را دور زد. مثل زبان یاد گرفتن، درمان کردن اعتیاد، گرفتن مدرک لیسانس و ...
بیماری‌ها هم در اثر اختلال، در بیوشیمی بدن است. ژست روشن فکری می‌گیریم، ولی چیزی را قبول نداریم. خدا را قبول نداریم. نفس تعیین موجودیت می‌کند. در ظاهر و باطن، در خواب و بیداری، در صور آشکار و پنهان و نشانه‌اش این است که خواسته دارد. روح پلید نیست، ذره‌ای از وجود خداوند در انسان است و انسان را به سمت پاکی‌ها و نیکی‌ها می‌برد. انسان نیاز دارد، برای ادامه و تکامل، در صراط مستقیم قرار بگیرد. صراط مستقیم می‌گوید: دروغ نگو، دزدی نکن، رشوه نگیر و ...
کوتاه‌ترین راه بین دو نقطه، راه مستقیم است. زودتر از راه مستقیم، راهی نداریم. اگر بیراهه برویم، عواقب وحشتناکی دارد. انسان اگر در صراط مستقیم باشد، به مقصد می‌رسد. در کنگره و زندگی هم همین است.  تمامی هستی، بر مبنا یک قانونی بنا شده است. که اگر جو بکاریم جو برداشت می‌کنیم، اگر گندم بکاریم، گندم برداشت می‌کنیم. اگر قضاوت کنیم، قضاوت می‌شویم. اگر باد بکاریم، طوفان درو می‌کنیم.
انسان‌ها، ناسپاس و حریص هستند. اگر به انسان بدی برسد، ناله و ناراحتی می‌کند. اگر خوبی به انسان برسد، منم می‌زند (منیت). وقتی حرکت می‌کنیم مشکلات می‌آیند، اگر ایستاده باشیم که مشکلی وجود ندارد. مثل نوشتن املا و دیکته که تا وقتی ننوشتی، غلط‌ها و اشتباهات پدیدار نمی‌شوند.

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)

همسفران نمایندگی آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون های درمان سیگار(ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پریسا چهارشنبه 11 تیر 1399 10:25 ق.ظ
خانم شهلا عزیزم خیلی ممنون از تمام زحماتتان، خانم مونا عزیز خسته نباشید
ناهید سه شنبه 10 تیر 1399 11:07 ب.ظ
ممنون از دوستان مطالبتون عالی بود ممنون از راهنمای خوبم خانم شهلا بسیار عالی بود تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic