گفتگو با خانم مونا، اولین دِنور همسفران و دستیار دیده‌بان
یکشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (لژیون بیست‌ و سوم) | ( نظرات )
 به بهانه دستور جلسه «چگونه در کنگره شصت قدردانی کنیم»، به سراغ خانم مونا رهجوی خانم شانی می‌رویم تا بیشتر در مورد دیدگاهش در مورد قدردانی از کنگره و خدمت کردن بدانیم.
اعضای کنگره، خانم مونا صدایش می‌کنند و اگرچه مبلغ زیادی به‌عنوان کمک مالی برای اهداف کنگره، اعطاء کرده اما بیشتر اعضا او را به‌واسطه حضور بسیارش در کنگره و انجام هر خدمت و حرکتی می‌شناسند. وقتی وارد حیاط شعبه آکادمی می‌شوید، همیشه جز اولین نفراتی است که آمده و باادب و لبخند با همه برخورد می‌کند و همه اعضای کنگره از رهجوها تا مرزبان‌های شعبه، از ادب و احترامی که او به دیگران می‌گذارد، تعریف می‌کنند. خانم مونا پنج سالی است که عضو کنگره شده و از اعضای لژیون خانم شانی دژاکام است. او از هیچ فرصتی برای خدمت چشم‌پوشی نمی‌کند و هر وقت او را می‌بینید، در حال خدمت کردن است و حتی از سوی جناب مهندس لقب و نشان دِنور یعنی اهداکننده را برای کمک مالی بیش از 500 میلیون ریال دریافت کرده است.
به بهانه دستور جلسه «چگونه در کنگره شصت قدردانی کنیم»، به سراغ او می‌رویم تا بیشتر از دیدگاهش در مورد قدردانی از کنگره و خدمت کردن بدانیم.*ضمن عرض سلام و تشکر از وقت مصاحبه، به نظر شما فلسفه قدردانی چیست و در کنگره شصت باید از چه کسانی قدردانی کنیم؟

همسفر مونا:
با سلام و عرض خدا قوت. قدردانی یعنی سپاسگزاری کردن در مقابل زحماتی که برای انسان کشیده می‌شود و در کنگره من همسفر باید قدردانِ آموزش‌هایِ راهنمایِ خودم و همین‌طور قدردان تمام سیستم کنگره ۶۰ از مرزبانان، دیده‌بانان و اسیستانت‌ها و ایجنت‌ها و در مجموع قدردانِ خود کنگره باشم و ما در اینجا به مناسبت‌های مختلف که مربوط به هرکدام از خدمتگزاران می‌باشد با تقدیم پاکت قدردانی می‌کنیم و من سعی می‌کنم با خدمت مالی به کنگره نیز قدردان باشم.

*چگونه با کنگره شصت آشنا شدید؟

همسفر مونا:
از طریق اینترنت با کنگره ۶۰ آشنا شدم.

*به نظر شما قدردانی به چه معناست؟

همسفر مونا:
همان‌طور که آقای مهندس در صحبت‌های روز چهارشنبه خودشان بیان کردند که قدردانی باید پایاپای باشد، من هم باید بتوانم حداقل سعی خودم را بکنم که بتوانم پایاپای قدردان باشم که البته هرچقدر هم سعی کنم، در مقابل آموزش‌های کنگره هیچ است و البته من به‌صورت زبانی نیز همیشه باید از کسانی که به من خدمت‌رسانی کردند، سپاسگزار باشم و نهایت ادب و احترام را رعایت کنم.

*شما به مقام دِنور نائل شدید، لطفاً در این مورد توضیح دهید.

همسفر مونا:
اولین بار که آقای مهندس در این مورد صحبت کردند که کسانی که بالای ۵۰ میلیون تومان پرداخت کنند به آن‌ها نشان دِنور خواهم داد، من واقعاً با تمام وجود علاقه داشتم که بتوانم این کار را انجام بدهم، نه‌فقط برای نشان بلکه چون از قبل خدمت مالی می‌کردم و حالِ خوش آن نصیبم شده بود؛ می‌دانستم که چه اندازه این خدمت در زندگی خودم تأثیرگذار خواهد بود و این‌که این مبلغ وارد چرخه کنگره خواهد شد و چه خوب که پول وارد سیستمی ‌شود که باعث رهایی انسان‌ها از رنج اعتیاد می‌باشد.

*چگونه برای کمک مالی به کنگره برنامه‌ریزی می‌کنید؟

همسفر مونا:
خدمت مالی کلاً برکت فراوانی دارد اما من از این گل‌ریزان تا گل‌ریزان سال بعد مبلغ خود را کنار می‌گذارم و هرسال سعی می‌کنم بتوانم مبلغ بیشتری خدمت کنم.

*آیا همکاری شما در کنگره تنها وجهه مالی دارد؟

همسفر مونا:
من در بیشتر قسمت‌ها خدمت کردم. دبیر جلسه، نگهبان جلسه، دبیر آقای مهندس، ورزشبان تنیس روی میز در پارک طالقانی و مدتی در سایت خدمت کردم و اکنون دستیار دیده‌بان محترم خانم آنی کماندار در قسمت لژیون سردار هستم و نگهبان لژیون سردار همسفران آکادمی هستم.
فقط خدمت مالی به‌تنهایی انجام نداده‌ام اما لذت‌بخش‌ترین خدمت برای من خدمت مالی و لژیون سردار بوده به دلیل گره‌هایی که توانستم با این خدمت در صور پنهان برای خودم بازکنم.
*بزرگ‌ترین دریافت شما از کنگره شصت چه بوده است؟

همسفر مونا:
آرامشی که کسب کردم و این آرامش، درونی بوده و با هیچ کاری نمی‌توانم ذره‌ایی از آن را جبران کنم.

*در کنگره می‌گویند که برکت خدمت‌ها در درجه اول به شخص بازمی‌گردد، آیا این مورد را تجربه کرده‌اید؟ لطفاً توضیح دهید.

همسفر مونا:
بله دقیقاً همین‌طور است چون من زمانی که خدمت می‌کنم، درست است که به سیستم و افراد در کنگره خدمت می‌کنم اما آموزشی که در این راه کسب می‌کنم و انرژی مثبتی که به من بازمی‌گردد؛ درواقع همه برکتی است که من برگشته است.

*مسئولیت اصلی سفر دومی‌ها در کنگره به نظر شما چیست؟

همسفر مونا:
مسئولیت اصلی این است که حتماً خدمت کنند چون خدمت کردن روی صور پنهان بسیار کار می‌کند و کار روی صور پنهان و باز کردن گره‌ها بیشتر در سفر دوم اتفاق می‌افتد.

*نقش مسافرتان در حضور و همکاری با کنگره چه بوده است؟

همسفر مونا:
مطمئناً خیلی تأثیرگذار بوده اما من همسفر باید خودم به‌تنهایی بتوانم حضور و همکاری در کنگره داشته باشم چون این خدمت در وهله اول باعث آرامش من خواهد شد.

*چه پیشنهادی برای اعضای جدید کنگره برای قدردانی دارید؟

همسفر مونا:
همان صحبت آقای مهندس که فرمودند «شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند»، قدردان باشیم تا بتوانیم بازهم دریافت کنیم وگرنه هر آنچه که دریافت کردیم از دست خواهیم داد.

*به نظر شما چه ارتباطی بین قدردانی از کنگره و شکرگزاری از خداوند وجود دارد؟

همسفر مونا:
من اگر انسان قدردانی چه برای کنگره و چه برای هرکس که به من خدمتی کرده باشم، قطعاً شکرگزار خداوند نیز خواهم بود و این دو کاملاً مرتبط هستند.

*شما به‌عنوان یک همسفر خانم ۵۰ میلیون تومان به کنگره کمک مالی کرده‌اید، این خدمت چه تأثیری در زندگی شما داشته است؟

همسفر مونا:
این خدمت نه‌تنها برکات مادی فراوانی برای من داشت بلکه در صور پنهان گره‌های بسیاری برای من باز شد که وصف‌ناپذیر است.

*نقش همسفران خانم را در قدردانی از کنگره به‌صورت مادی و معنوی چگونه می‌بینید؟

همسفر مونا:
همسفران نقش بسیار تأثیرگذاری دارند چون با توجه به نقشی که هر همسفر در خانه به‌عنوان مادر، خواهر، همسر و دختر دارد، وقتی خود پیش‌قدم می‌شود؛ نه‌تنها در کنگره مؤثر است بلکه با کسب دانایی و انرژی این را به مسافر خود و دیگر اعضای خانواده انتقال می‌دهد و در واقع آن‌ها را نیز وارد چرخه خدمت می‌کند که همه این‌ها در نهایت باعث حال خوش و آرامش خود همسفر و همین‌طور خانواده او می‌شود.

*از وقتی‌که برای انجام مصاحبه گذاشتید، متشکرم.

همسفر مونا:
ممنون به‌تمامی خدمتگزاران وبلاگ و سایت خدا قوت می‌گویم.

گفتگو و ارسال: همسفر زهرا لژیون خانم گلناز (لژیون بیست و یکم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه، در باب دستورجلسه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر گلناز سه شنبه 20 خرداد 1399 11:40 ب.ظ
خداقوت به خانم مونای عزیز
ممنون از خانم زهرای عزیز
همسفر راحله دوشنبه 19 خرداد 1399 08:56 ب.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت تمامی عزیزان. خانم مونای عزیز به حق که این جایگاه و نشان برازنده شماست و رفتار و کردار و خدمتهای شما گویای این مطلب هست . در ادامه تشکر و خدا قوت بسیار خدمت خانم زهرای عزیز بابت مصاحبه و تهیه مطلب و عزیزانی که در سایت خدمت میکنند.پاینده باشید.
همسفر فخری دوشنبه 19 خرداد 1399 10:09 ق.ظ
مونای عزیز از بودن در کنارت حس آرامش دارم امیدوارم موفق باشید
از خانم مونا وبلاگنویسی عزیز بخاطر ثبت این مطالب متشکرم
همسفرگلناز دوشنبه 19 خرداد 1399 07:51 ق.ظ
خداقوت به خانم مونا و خانم زهرای عزیز
همسفر کیمیا یکشنبه 18 خرداد 1399 11:41 ب.ظ
سپاس از خانم مونای عزیز که همیشه با لبخند و حس خوبشون باعث ایجاد همون حس خوب در دیگران میشن و براشون آرامش و حال خوش و رزق و برکت از خداوند میخوام و خدا قوت میگم به خانم زهرا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic