مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم نسیم- لژیون هجدهم
دوشنبه 12 خرداد 1399 ساعت 01:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
 تعدادی از رهجویان کمک راهنمای محترم سرکار خانم نسیم(لژیون هجدهم) در خصوص " وادی دهم و تاثیر آن روی من " مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام  دوستان شهناز هستم یک همسفر
صفت انسان در گذشته صادق نیست چون جاری است.
 صفت چیست؟ خاصیت یا ویژگی هر چیزی صفت است، مثلاً تخته سیاه در مدرسه سیاهی ویژگی آن تخته است یا ذغال سیاه، سیاهی ذغال ویژگی ذغال است. ما ذغالی نداریم که رنگ سفید یا آبی یا رنگ دیگری باشد صفت در انسان صادق نیست شاید در چیزهای دیگر باشد، مثل سیاهی ذغال که سیاهی‌اش همیشه صادق است. پس در جامدات بعضی چیزها صادق است یا آب دریا که همیشه شور است وهیچ‌وقت شیرین نمی‌شود یا درندگی شیر و یا شب و روز که هیچ‌وقت تغییر نمی‌کند. ولی صفت انسان فرق دارد، صفت انسان در گذشته صادق نیست یعنی انسان این ویژگی را دارد که تغییر کند یا تغییر بدهد، مثل آدم چاق این شخص می‌تواند صفت خود را تغییر دهد و لاغر شود، پس صفت انسان جاری‌ است. پس می‌توان گفت دنیا هم جاری‌ است پس انسان در هر شرایطی در حال تغییر است. از دست دادن، به دست آوردن، حزن، اندوه، عشق، نفرت، بدی، خوبی، غم و شادی تمام این‌ها جزیی از زندگی است که ما معنی زندگی را بفهمیم. هر چیزی که در این دنیا است باید معنی آن را بفهمیم، بنابر این ما همه باید با ساعت زندگی کنیم، که از قبل مشخص شده‌اند، یعنی هر چیزی ساعتی دارد که از پیش مشخص شده است لحظه مرگ ساعتی دارد، هر چیزی پایانی دارد. خوبی که دنیا دارد این است که تنها به دنیا می‌آیم و تنها از دنیا می‌رویم. البته در جهان زمینی ساعت سه بعد دارد فضا، مکان. و زمان مشخصی است و هر چیزی که ساعتش برسد هر زمان ساعتش را از دست خواهد داد. ما چهار عنصر داریم باد، خاک، آب و آتش که می‌توانند هر کدام مخالف هم باشند یا موافق هم. و سه چیز مهم دیگری وجود دارد که نقش کلیدی مهمی دارد و بدون آن‌ها هستی و نیستی هیچ معنایی پیدا نمی‌کند:نور، صوت و حس.
نور در هستی فرمان می‌دهد، صوت در جهان هستی فقط می‌توانیم کمی از اصوات خودمان را بشنویم، حس مانند خداوند است و در تمامی هستی و نیستی موجود و روییت‌ناپذیر است و حس آن چیزی است که ما تمام هستی را درک می‌کنیم. ما درست است سن‌مان بالا رفته است ولی خیلی چیزها را نمی‌دانیم هنوز خیلی چیزها را یاد نگرفته‌ایم، عقل انسان تفکر انسان یا اندیشه انسان هم طول دارد و هم عرض ما از نظر طول یعنی فقط سن بالا رفته ولی از نظر عرض بالا نرفته از نظر طول بالا نرفته، یعنی خیلی مسائل  پیش پا افتاده را یاد نگرفته‌ایم درست است در گنگره یاد می‌گیریم، و با تلاش خودمان این‌ها اصلاح می‌شود. ما کلاً صحبت می‌کنیم که اندیش در کل جامعه چه بر سر ما آورده است، باید در جامعه رفت و دید در دادگستری‌ها برویم چون مسائل پیش پا از زندگی را فرا نگرفته‌ایم، ولی بعضی کشورها می‌رویم و می‌بینیم دادگستری‎هایشان خلوت است، کسی با کسی کاری ندارد. تمام این مشکلات پیش پا افتاده مال این است که ما آن‌ها را فرا نگرفته‌ایم. ادعای زیادی داریم ولی فراگیری بسیار کم است. حتی در مقابل دوستی نمی‌دانیم این معیار چقدر است در همسرداری نمی‌دانیم این معیار جقدر است در شاگرد و استادی معیارها را نمی‌دانیم، ما اکثرا این معیارها را گم کرده‌ایم هر کسی اول باید خاصیت خودش را بداند تا بتواند به دیگران حتی خانواده خود را کمک کند. حال در مورد صوت صوت به تنهایی هیچ مفهومی ندارد در پشت سر هم قرار می‌گیرند چه مفهومی دارند چه معجزه‌ای رخ می‌دهد. الف به تنهایی چه معنایی دارد؟ ب،  چ، س و...  این‌ها به تنهایی معنایی ندارند ولی وقتی پشت سر هم قرار می‌گیرند، مفهوم و معنا پیدا می‌کنند و مفاهیم را منتقل می‌کنند و بعضی از اصوات موسیقی جاودانه را خلق می‌کنند، چه به زبان انگلیسی، فرانسه یا هر زبان دیگر... هر زبانی در حال انتقال مفاهیم خود هستند، یا صدای طبل، یا صدای نعره شیر و یا ... به انسان‌ها چه می‌گوید؟ همه در همه حال، در حال انتقال به یکدیگر هستند. انسان را به کجا می‌برند، وقتی شما موسیقی گوش می‌کنید شما را به چه نقطه‌ای می‌برد، اندیشه به کجا پرواز می‌کند.
موجودات را چگونه به هم متصل می‌کند اصوات همه موجودات را به هم متصل می‌کند در نتیجه اگر صوت نبود حیات هم نبود زندگی نبود، سکوت محض بود، نوشتن نبود و کلام هم نبود، اگر صوت نبود هیچ چیز پایه نمی‌گرفت، پس بدانیم که معمار بزرگ ما چه تدبیری انجام داده و از این پس این صوت است که می‌گوید ای انسان تو چیزی نیستی مگر این‌که خودت تلاش کنی، تو اختیار کامل داری، ولی حد و مرز هم داری. ولی باز انسان آزاد است که هر کاری انجام دهد ولی نه هر کاری، این‌جا باید دل به اصوات نیکو بدهد موقعی می‌توانی دل به اصوات نیکو بدهد خود را به صفت نیکو برساند تا به آرامش برسد، انسان می‌تواند برای آرامش خود صفت خود را تغییر بدهد. چون صفت گذشته در انسان صادق نیست و قابل تغییر است.

سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر
نور در هستی فرمان می‌دهد، در تمامی جهان‎های آفرینش، به‌طوری‌که در کتاب آمده، خداوند نور زمین و آسمان‌ها است. نور لطیف‌ترین چیزی است که ما در جهان خود تنها قادریم فقط طیفی از آن را مشاهده کنیم. در جهان ما چیز قابل لمسی پیدا نمی‌شود که بتواند با سرعت نور حرکت کند. اگر نور در زمین بر ما نتابد ما و کلیە‌ی موجودات زمین، گیاه، حیوان و انسان، قادر به ادامە‌ی حیات نخواهیم بود. ما می‌توانیم صفت‌های زشت و مخرب خودت را به صفت‌های نیکو و زیبا تبدیل نماییم.

سلام دوستان سهیلا هستم یک همسفر
صوت ما باید اطلاعات را از اطراف بگیریم، یکی از گوش‌مان است از گوش چه چیزی را دریافت می‌کنیم، صوت را دریافت می‌کنیم. شب وقتی تاریک است چشم اطراف را نمی‌بیند ولی با صوت می‌شنویم ویا راه می‌رویم ولی پشت سر را نمی‌بینیم ولی می‌شنویم، هر موجودی را سه تا پارا متر حفظ می‌کند اگر یکی را هم نداشته باشیم دو تا دیگر حفظ می‌کند حس مرکزی دریافت ما است. صوت حس و نور حتی حیوانات هم بر مبنای آن کار می‌کنند. نور فرمان می‌دهد، صوت انتقال اطلات است.

سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر
و اما کمی شرح درباره معنی این جمله: توضیح خود را با چند مثال شروع می‌کنیم. وقتی گفته می‌شود "شیر درنده" کلمه شیر موصوف است و کلمه درنده صفت آن که همواره صادق است، یعنی ما شیر غیر درنده نداریم. یا مثلا "تخته سیاه" کلمه تخته موصوف بوده و کلمه سیاه صفت همواره صادق است. در حالی‌که در مورد انسان‌ها به این گونه نیست مثلا نمی‌توان گفت: "انسان دروغ‌گو" چون یک انسان که در گذشته دروغ‌گو بوده است لزوماً دروغ‌گو نمی‌ماند. اما این وادی مثل شمشیر بران است، هم هشدار می‌دهد و هم امید به بازگشت. در این وادی هم صعود داریم و هم سقوط، هم زندگی داریم و هم مرگ. در واقع همه انسان‌ها، تحت هر شرایطی و در هر نقطه‌ای که قرار دارند و هر صفتی را که با خود حمل می‌کنند، قادرند آن را تغییر دهند، حال چه زشت‌ترین‌ها و چه زیباترین‌ها. به‌طور مثال یک انسان ممکن است اکنون دروغ‌گو نباشد ولی در آینده تبدیل به چنین فردی شود چرا که انسان دارای اختیار است. بهشت و جهنم لزوماً پس از مرگ بوجود نمی‌آید و جاری بودن به انسان این قابلیت را می‌دهد که هر لحظه امکان صعود و یا سقوط را داشته باشد. البته هیچ چیز در هستی و ماوراء آن را نمی‌توان یافت که ثابت باشد و تغییر نکند چون مسیر تکامل و مسیر زندگی تغییر، تبدیل و در نهایت ترخیص از حلقه‌ای در آفرینش به حلقه‌ای دیگر از آن می‌باشد. نکته مهم بعدی این است که حیات جمع اضداد است. اندوه، شادی، نفرت، عشق، بدست آوردن، از دست دادن و ... اما نکته ظریف در این‌جاست: تا زمانی‌که نفرت را ندانی مفهوم عشق را لمس نخواهی کرد و تا اندوه را تجربه نکنی، شادی لذت بخش نخواهد بود. بنابراین همه باید در ساعت زندگی کنند. منظور از ساعت، همان لحظه است. بدانیم که یک لحظه هستیم و لحظه ای دیگر نه. هر چیزی که ساعتش تمام شود ابعاد فضا و زمان و مکان را از دست می‌دهد و به ماوراء منتقل می‌شود. ما نیامده‌ایم، تا بخوریم و بخوابیم و خوش باشیم و برویم. سه مولفه‌ی اصلی و اساسی وجود دارند که علاوه بر این جهان فیزیکی، در ساختار سایر جهان های پس از مرگ، نقش بسیار کلیدی دارند و بدون آن‌ها هستی و نیستی هیچ معنایی ندارد. این سه مولفه عبارتند از: نور،صوت و حس.
نور آن چیزی است که در هستی فرمان می‌دهد. در کتاب شریفه داریم: الله نور السموات و الارض. خداوند از نور است اگر نور نباشد در کره‌ی زمین هیچ نخواهیم داشت و اصولاً در طلوع خورشید فرمان صادر می‌شود چه زیباست همه چیز با نور. صوت مولفه‌ای است که اگر نباشد بین هیچ چیزی در عالم ارتباط برقرار نمی‌شود. در واقع این اصوات هستند که باعث ارتباط و اتصال می‌شوند چون مرتباً در حال انتقال اطلاعات هستند. وحس؛ در جهان‌بینی داریم که حس اولین شروع بکارگیری قوه عقل است پس حس نیرو است، حس قابل حس است.

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا پنجشنبه 15 خرداد 1399 08:46 ب.ظ
با تشکر از مشارکت کنندگان عزیز
بسیار عالی بود.
.
پریسا دوشنبه 12 خرداد 1399 07:17 ب.ظ
خیلی عالی بود موفق باشید دوستان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic