مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم شهلا- لژیون سیگار آکادمی
دوشنبه 12 خرداد 1399 ساعت 10:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان راهنمای محترم سرکار خانم شهلا (لژیون سیگار آکادمی) در خصوص " دستورجلسه سیگار " مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان لیلا هستم مسافر نیکوتین
در ابتدا استاد اشاره به برنامه‌ریزی کنگره 60 در مورد تصفیه و پالایش افراد فرمودند و متذکر شدند هر فردی که از پروتکل استفاده نکند از گردانه خارج می‌شود، در جهان همه چیز وجود دارد، اما یک نیرویی به انسان داده شده به نام عقل که تشخیص دهد از چه چیزهایی نباید استفاده کند و از چه چیزهایی باید استفاده کند، وجود چاقو در آشپزخانه الزامی است حالا مهم استفاده کردن از آن است، وجود شیطان هم برای آزمایشات انسان الزامی‌ است ولی این انسان است که تشخیص دهد که نباید از شیطان پیروی کند، حال بر می‌گردیم به مبحث سیگار، تلفات سیگار بسیار بالاست و همه چیز بر مبنای آگاهی و اطلاعات ما است و اگر بدانیم چه بلایی سر ما می‌آورد دیگر هرگز نمی‌کشیم، ایشان فرمودند: درست لحظه‌ای که انتظار نداری سرطان ریه می‌گیری، سکته قلبی می‌کنی، سیگار تمام ریه را سیاه می‌کند، اکسیژن کافی به ریه نمی‌رسد، ایمنی بدن هم از بین می‌رود، سیگار 4000 هزار تا سم دارد و برای درمان آن هم فقط یک راه وجود دارد و نمی‌توانیم سلیقه‌ای عمل کنیم و باید عملیات جایگزینی را انجام دهیم، تنباکو یک ماده‌ای دارد به نام نیکوتین و می‌رود و از سد خونی مغز عبور می‌کند و وارد سیستم مغز می‌شود و باعث یک آرامشی می‌شود، اثر نیکوتین 10 تا 15 دقیقه بیشتر در خون نیست و ما از آدامس نیکوتین استفاده می‌کنیم و زیر 10 ماه هم امکان‌پذیر نیست. چون باید جایگزین ناقل‌های عصبی بدن شود، ریشه یک درخت جهان‌بینی یک فرد است، تنه آن جسم و شاخ و برگ روان انسان و میوه‌های درخت شخصیت انسان را نشان می‌دهد، پس کسی که بخواهد سیگارش را درمان کند، اول باید ریشه درمان شود و به آن تفکر برسد که سیگار برایش مخرب است و بداند با دست خودش زهر وارد بدنش می‌کند مثل یک جام طلایی زرین، در انتها فرمودند ما می‌خواهیم که شما همیشه سالم و قوی باشید.

سلام دوستان ناهید هستم مسافر نیکوتین

قدرتی به انسان داده شده به نام عقل که ببیند از چه چیزهایی استفاده کند و از چه چیزهایی استفاده نکند. وقتی از یک موضوعی آگاهی و اطلاع نداریم از آن استفاده می‌کنیم. وجود هر چیزی در زندگی برای پیشرفت و تکامل لازم است ما از آن سوء استفاده می‌کنیم بعد می‌گوییم که چرا خداوند آن را خلق کرده؟ سیگار دخانیات است ولی مخرب بسیار درجه بالایی است و باعث می‌شود اکسیژن کافی به سلول‌ها نرسد و ایمنی بدن از بین می‌رود. همان‌طور که راه رسیدن به خدا فقط صراط مستقیم است راه درمان سیگار هم فقط یکی است و سلیقه‌ای نیست و چرا کسانی که می‌خواهند سیگار را درمان کنند بعد از مدتی بازگشت دارند؟ پاسخ این است که تنباکو یک ماده‌ای به نام نیکوتین دارد و از سد خونی مغز می‌گذرد و وارد سیستم مغز می‌شود و باعث یک آرامشی شده و سپس جایگزین می‌شود چون شبیه آن را در بدن داریم و مثل موادمخدر در سیگار هم عملیات جایگزینی انجام می‌شود. اثر نیکوتین در بدن کم است و به همین خاطر شخص دوباره سیگار می‌کشد. پس علت اصلی آن عملیات جایگزینی است که برای خارج کردن آن جایگزین فقط یک راه وجود دارد که ذره‌ذره چیز دیگر را جایگزین کرده تا سیستم به حالت اصلی خود برگردد. همان‌طور که به آرامی وارد بدن شده باید به آرامی هم خارج شود. و این کار زیر ده ماه اصلاً امکان‌پذیر نیست. درمان سیگار در سه قسمت جسم و روان و جهان‌بینی باید انجام گیرد. و برای درمان سیگار اول باید ریشه درمان شود یعنی تفکر و جهان‌بینی تا شخص بیدار شود. چرا آدامس باید جایگزین شود؟ چون آدامس مثل سیگار است و فکر دائماً در حرکت است و باید مرتب آدامس جویده شود تا جایگزین شود. درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود.

سلام شهناز هستم مسافر نیکوتین

در کائنات هیچ چیزی بی معنی نیست و همه چیز معنی دارد و همه چیز نشانه هستی است سیگار چیست؟ سیگار بدترین شکل ممکن توتون است محصول طبیعی به نام توتون است و دریافت یک ماده به نام نکوتین است. نکوتین چیست که وقتی یک بار می‌کشیم دیگر نمی‌توان آن را رها کرد؟ در واقع سیگار هم مثل اعتیادهای دیگر است و چند وجهی است یک قسمتش ژنتیکی است، که ربط دارد به گیرندهای این افراد و یک جنبه روان شناختی دارد و یک جنبه جامعه شناختی دارد. سلول‌های ما برای این‌که انرژی در ما بوجود بیاورند باید مواد غذایی واکسیژن مصرف کنند. در نهایت هیچ چیزی در این دنیا عبث و بیهوده خلق نشده است چهار هزار و صد ماده مخدر در سیگار وجود دارد و ما فقط نیکوتین آن را می‌دانیم ولی نیکوتین ضرری به ما نمی‌زند و بقیه چیزهای دیگر است مثل قطران و ... چیزهای دیگر ما هر 10 پکی که به سیگار می‌زنیم دستگاه تنفسی ما تنگ می‌شود ریه‌ها آسیب می‌بیند. خداوند در مجرای تنفسی ما عضلاتی صافی داده که عضلات خاصی دارد، که در جدار عروق و رگ‌های مجاری تنفسی هستند که به اراده ما نیستند و غیر ارادی هستند در نتیجه مجاری تنفسی و رگهای ما تنگ و گشاد شدنش دست ما نیست و ما هر پکی که به سیگار می‌زنیم مجاری تنفسی ما تنگ می‌شود، پس تنفس ما دچار اختلال می‌شود و نتیجه این می‌شود که خون‌رسانی اکسیژن به رگ‌های ما کم می‌شود و اکسیژن به ریه ما نمی‌رسد به مغز اکسیژن نمی‌رسد و سیستم عصبی ما را تحریک می‌کند، وقتی ما سیگار می‌کشیم نیکوتین درونی بدن ما کم می‌شود.

سلام دوستان منیره هستم مسافر نیکوتین

با شانزده قعطه در روز دوره‌ی سازگاری را شروع کردم، من از حس خودم در مورد مصرف سیگار با شما بیان می‌کنم من بیست و پنج سال است که تخریب سیگار دارم، من از خانواده‌ای بودم که سیگار کشیدن را ضد ارزش می‌دانند و خود من هم واقعاً از این مسئله خیلی عذاب می‌کشیدم، مخصوصاً که مادر بودم و الگوی خوبی برای فرزندانم نبودم درست است هیچ‌وقت پیش آن‌ها مصرف نمی‌کردم، اما خوب این فکر من بود همه می‌دانستند اما بروز نمی‌دادند من تفریحی شروع کردم و بعدها شد عادت، آن‌قدر که بدون سیگار بسیار پرخاشگر می‌شدم. تا این‌که بخاطر مسافرم به کنگره آمدم و خدا را شاکرم که این‌جا بهترین جا برای من شد تو این‌جا بود که فهمیدم که سیگار را هم می‌شود به صورت پله‌ای کنار گذاشت و راهنمایم که آن‌قدر مهربان است و قدرت جذبش زیاد بود که من هم به طرفش کشیده شدم، راهنمای من خانم شهلای عزیزم واقعاً به من انگیزه داد همیشه مهربان و صبور است با این‌که شاگرد خوبی نبودم، هیچ‌وقت لبخندش و مهربانی‌اش را از من دریغ نکرد و من بسیار باید قدر نشناس باشم که راهنمایی که این قدر نگران من است را ندانم.  انشاء الله بتوانم کنار ایشان گل راهایی را بگیرم. من همیشه خانم شهلای نازنین را  دوست خواهم داشت، چون واقعاً خیلی من را تحمل کردند و درس مهربانی و گذشت را به من آموختند، سر تعظیم بر شما بزگوار فرود می آورم.

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون های درمان سیگار(ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا همسفر پیمان دوشنبه 12 خرداد 1399 07:44 ب.ظ
خدا را شکر ،ممنونم از همه خواهرهای گلم ،دوستون دارم
پریسا مسافر نیکوتین دوشنبه 12 خرداد 1399 07:14 ب.ظ
دوستان عالی بود. خانم مونا عزیز خسته نباشید.
ناهید دوشنبه 12 خرداد 1399 05:22 ب.ظ
ممنون از دوستان و تشکر از خانم شهلا راهنمای عزیز و تشکر از خانم مونا
شهلا دوشنبه 12 خرداد 1399 04:29 ب.ظ
با سلام از مشارکت کنندگان عزیز خانم لیلا و ناهید و خانم شهناز و خانم منیره ممنونم از مشارکت خوبشان.
از خانم مونای عزیز بسیار سپاس گذارم
بسیار زحمت کشید. 4368
مونا لژیون 18 دوشنبه 12 خرداد 1399 01:45 ب.ظ
مطالب بسیار اموزنده بود ممنون از همه ی عزیزان خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات