كارگاه آموزشی مجازی همسفران - سیگار
شنبه 10 خرداد 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی مجازیِ کنگره ۶۰، ویژه همسفران خانم‌، با استادی راهنمای نیکوتین گروه خانواده نمایندگی آکادمی "سرکار خانم شهلا" با دستور جلسه "سیگار" برگزار شد.
ما به هر فرد که خواهان رهایی باشد نسبت به اوراق خودش، برنامه خاصی می‌دهیم. از آن‌ها می‌خواهیم که روی برنامه با قدم‌های محکم جلو بروند، تا این تصفیه‌خانه بهتر کار کند. اگر نخواستند، از دور حذف می‌شوند. البته همین کار را با خود ما انجام می‌دهند، تا از حلقه‌ای به حلقه دیگر راه بیابیم. ما برای بشر روی زمین، وسایلی می‌سازیم تا آسایش بهتری داشته باشند. اما این وسایل عده‌ای را از زمین به درجه پایین و عده‌ای را به درجه بالا می‌برد. این هم یک تصفیه است، که فرمان انجام می‌گیرد و همیشه نباید مسائل طبیعی مانند سیل و زلزله باشد. ۲ مفهوم دارد، یکی در زندگی طبیعی و دیگری زندگی در کنگره.
بعضی وقت‌ها سوال پیش می‌آید که چرا خداوند، چیز بد و ممنوع را خلق کرده است؟ اگر شیطان بد است، چرا خداوند اجازه می‌دهد که انسان را از مسیر دور کند؟ اگر هروئین و تریاک بد است، چرا خداوند خلق کرده است؟ در دنیا همه چیز وجود دارد. هر چیزی دو جنبه خوب و بد دارد. به انسان نیرویی به نام عقل داده شده است و قدرتی که بتواند انتخاب کند. اگر ما از وسیله‌ای در جهت منفی استفاده می‌کنیم، دلیل بر این نیست که بگوییم چرا خداوند آن را خلق کرده است!  مانند چاقوی آشپزخانه که از آن می‌توان در آشپزی استفاده کرد یا می‌توان از آن برای کشتن یک انسان استفاده کرد.
حتماً که سیل و زلزله نابودگر انسان‌ها نیست. خیلی چیزها تلفاتش از زلزله و سیل بیشتر است. تلفات سیل، زلزله، تصادفات، خودکشی‌ها، غرق شدن‌ها و ... به اندازه تلفات سیگار نیست. سیگار در ابتدا این‌گونه نبود. پیپ، چپق، سیگار برگ، قلیان و این‌ها بود. خود سیگار یک مخدر بسیار درجه بالا است. دانایی این است که ما بدانیم سیگار مخرب است و برای بدن ما مضر است، ولی نتوانیم سیگار را کنار بگذاریم. زمانی که ما بدانیم و سیگار نکشیم به درجه دانایی موثر رسیدیم. جناب مهندس هم باورشان نشد، تا سر از CCU درآوردند. درست در لحظه‌ای که انتظار نداری، اتفاق می افتد. مثل سرطان ریه، سرطان حنجره، سکته قلبی، مشکلات تنفسی و ....
ریه یک آدم سیگاری مانند قیر می‌ماند. وقتی اکسیژن کافی به سلول‌ها نرسد، ایمنی بدن پایین می‌آید و بدن نمی‌تواند مقاومت کند. افراد سیگاری بیشتر سرما می‌خورند و مریض می‌شوند. رنگ پوست افراد سیگاری تغییر می‌کند، سیگار بیش از ۴۰۰۰ سم دارد و مقاومت بدن را در مقابل بیماری‌هایی مثل ایدز، سل، دیابت و ... ضعیف می‌کند. (راه‌های رسیدن به خدا یک راه است و آن هم صراط مستقیم) شاید هر انسانی به یک انگیزه‌ای در راه صراط مستقیم قرار بگیرد. برای درمان اعتیاد هم فقط یک راه وجود دارد و آن زیر ۱۰ ماه امکان‌پذیر نیست. ۳ماه دوره سازگاری و ۷ ماه دوره تیپر کردن. سیگار عین موادمخدر است. برای درمان باید عملیات جایگزینی انجام شود.
باید همان جور که نیکوتین کم‌کم و در طی زمان وارد بدن شده است، همان جور کم‌کم از بدن خارج شود. تنباکو ماده‌ای به نام نیکوتین دارد، که از سد خونی مغز می‌گذرد. نیکوتین فرار است و اثر آن ۲۰ دقیقه‌ای از بین می‌رود و باید دوباره یک نخ سیگار کشید. اگر نیکوتین در بدن کم شود، فرد عصبانی می‌شود. درمان سیگار باید در سه مرحله انجام شود. جسم، روان و جهان‌بینی. شخصیت انسان را مثل یک درخت در نظر بگیرید. میوه درخت، شخصیت. ریشه، جهان‌بینی. تنه درخت، جسم. شاخ و برگ، روان. بنابراین اگر کسی بخواهد سیگار را درمان کند، باید ریشه را درمان کند. هر نخ سیگار یک چهارم آدامس نیکوتین است. یک آدامس را چهار قسمت می‌کنیم. اگر زیاد آدامس بخورید باعث نفس‌تنگی یا سکسکه می‌شود. اگر دهان‌تان تاول زد به خاطر این است که بیشترین باکتری در دهان وجود دارد. موقعی که شما سیگار می‌کشیدید، دود دهان‌تان را ضدعفونی می‌کرد اما حالا باعث تاول می‌شود.
درمان سیگار ربطی به مسئله چاقی ندارد و باعث چاقی نمی‌شود، اما آن‌ها که افسرده هستند شروع می‌کنند به خوردن و همین باعث چاقی می‌شود.
بیشترین سختی در ترک سیگار ۴۸ ساعت اول است. مقدار مصرفی آدامس باید مقداری باشد که ما می‌گوییم. مثل آنتی‌بیوتیک باید تا آخر مصرف کرد. درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود.
در کائنات هیچ چیز بدون معنا نیست. همه چیز یک نشانه است. اگر جناب مهندس در CCU بستری نمی‌شدند، به سیگار کشیدن ادامه می‌دادند و احتمالاً در عمر ایشان تاثیر می‌گذاشت. این مثل یک تلنگر برای ایشان بود. در قدیم که چپق می‌کشیدند، خیلی بهتر از سیگار بود. سیگار هم مثل تمام اعتیادها، چند گانه‌ای است. یک گانه می‌تواند ژنتیک باشد. اعتیاد به موادمخدر هم یک بخش ژنتیکی دارد، یک بخش روانی و یک بخش جامع‌شناسی دارد. سلول‌های ما برای این‌که انرژی در خودشون به وجود بیاورند، باید مواد غذایی و اکسیژن دریافت کنند. دانسته‌های ما مانند قطره‌ای در اقیانوس است. در سلول‌های ما یک نیروگاهی است که به آن نیروگاه سلول می‌گویند. از آنجا انرژی تولید می‌شود. برای این‌که انرژی تولید شود، ماده شیمیایی به نام NAD در بدن به صورت عادی تولید می‌شود.
۴۷۰۰ ماده‌ی مختلف در سیگار وجود دارد که ما فقط نیکوتین را بلد هستیم, که خود نیکوتین به ما ضرر نمی‌زند، اما بقیه مواد به ما ضرر می‌زند. اگر بیماری نباشد، ما قدر سلامتی خود را نمی‌دانیم. ما وقتی سیگار می‌کشیم، ضربان قلب‌مان بالا می‌رود. وقتی ورزش هم می‌کنیم ضربان قلب‌مان بالا می‌رود. اما ورزش همراه با اکسیژن زیاد و نشاط زیاد است. اما در سیگار همراه با خمیدگی و تنگی عروق است. دود سیگار سنگین‌تر از هوا است و همراه با اکسیژن، مقدار زیادی سرب، نیکوتین و مواد دیگر است و زمانی که ما یک نخ سیگار می‌کشیم مجرای تنفسی ۵۰% تنگ می‌شود. وقتی سیگار مصرف می‌کنید، نیکوتین تولیدی بدن را قطع می‌کنید. روز اول یک پک سیگار گیج‌مان می‌کند ولی بعدها دو پاکت سیگار هم بکشیم، اگر یک دقیقه سیگارمان دیر شود، احساس خشم داریم. سیگارهای ایرانی و چپق‌های قدیمی اگر یک‌پک به آن نمی‌زدی، خاموش می‌شد. اما سیگارهای فعلی را وقتی روشن می‌کنی تا ته آن می‌سوزد و خاموش نمی‌شود. زمانی که سیگار روشن جرقه می‌زند، برای این است که کاغذ سیگار را به باروت آغشته می‌کنند. توتون‌های سیگار را در ویسکی می‌خوابانند. تفاله انگور را خشک می‌کنند و چندین برابر توتون از تفاله انگور استفاده می‌کنند. انگور میوه فوق العاده‌ای است ولی پوست آن به هیچ وجه قابل هضم نیست.
ما پول را به صورت میلیاردی خرج سیگار می‌کنیم. اگر کسی متوجه شود که بدن او دچار کمبود نیکوتین است، راه‌های زیادی برای تامین نیکوتین وجود دارد.

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پریسا یکشنبه 11 خرداد 1399 01:30 ب.ظ
عالی بود خانم شهلا عزیزم. ایشالله در تمام مراحل زندگی موفق و شاد باشید
همسفر ندا شنبه 10 خرداد 1399 10:27 ب.ظ
سپاس و خدا قوت خدمت راهنمای بسیار عزیز سرکار خانم شهلا متانت و صبوریتان برای من یک دنیا آموزش است
نرگس شنبه 10 خرداد 1399 03:00 ب.ظ
سلام وخداقوت به خانم شهلا ممنون از مطالب آموزنده وخوبتون.
لیلا همسفر پیمان شنبه 10 خرداد 1399 10:22 ق.ظ
ممنونم استاد عزیزم بسیار مطالب آموزنده و تاثیرگذاری بود خداوند به شما توان و قدرت بیشتری عنایت فرماید
شهلا شنبه 10 خرداد 1399 10:16 ق.ظ
ممنون و باتشکر از خانم مونا و لژیون
هیجدهم.
ناهید شنبه 10 خرداد 1399 10:15 ق.ظ
سلام خانم شهلای عزیزم راهنمای خوبم که همیشه مانند چراغی هدایتگر راهم هستی دوستت دارم و تشکر از زحماتتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات