برداشت از سی دی شروع از یک نقطه-راهنمای محترم خانم شهره
چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (لژیون پنجم) | ( نظرات )
 شروع هر چیزی از یک نقطه است و وقتی که از یک نقطه شروع می‌شود، زمان سپری می‌شود تا ما ذره ذره به نقطه دیگر برسیم، شاید رسیدن به آن هدف در تصور ما نگنجد ولی اگر بخواهیم قطعا به آن می‌رسیم.در زندگی هم مادیات و هم معنویات قابل كاشتن هستند؛ اگر محبت بكاریم، محبت برداشت می‌كنیم، اگر كینه بكاریم، همان را برداشن می‌كنیم، پس انداز كنیم، پول برداشت می‌كنیم. همه چیز باید كاشته شود و این كار سختی است، باید به مرحله ایی از شناخت و آگاهی برسیم كه بتوانیم از ته دل، هم ببخشیم و هم خدمت كنیم، تا محصولی را كه برداشت می كنیم سالم باشد.

در هر جایگاه و شرایطی که باشیم، چه شرایط خوب، چه شرایط بد و بخواهیم حرکت کنیم، این حرکت، همیشه از یک نقطه شروع می‌شود، در سیستم طبیعت و کائنات هم همیشه شروع از یک نقطه است و به آرامی این نقطه جلو می‌رود، حالا ما هم هر مسئله ای که بخواهیم حل کنیم، در ابتدا  از یک نقطه شروع می‌کنیم.  
انسان باید حرکتش را به موقع انجام دهد، مثلا ماشینی که بخواهد ساعت 8 به تبریز برود اگر شما 8 و نیم برسید حرکت کرده و رفته است، در مورد هدف هم همینطور است، هرچه بخواهیم باید به موقع عمل کنیم و حرکت کنیم تا بتوانیم به آن برسیم، ممکن است با دیر کردنمان چندین روز یا چندین سال به عقب بیافتیم.
هر انسانی باید حوصله کافی برای این موضوع داشته باشند. همانطور که در موقع کاشت گندم باید صبر و مراقبت کافی داشته باشیم تا بتوانیم آن را برداشت کنیم، در مورد زندگی هم هر خواسته ای داشته باشید باید صبر کنید، اینطور نیست که شما چیزی را بخواهید و فردا به آن برسید، اگر بخواهید زود به آن برسید به قهقرا کشیده می‌شوید.

مانند یک کشاورز که زمین را آماده می‌کند و تخم آنرا می‌کارد و با صبر و حوصله به آبیاری و به تمامی مسائل آن می‌پردازد و رسیدگی می‌کند تا جوانه ها بیرون بیایند و باز تا فصل کشت، بیشتر مراقب حشرات و طوفان و باد و آفتاب سوزان است. این کشت می‌تواند کشت هر چیزی باشد، هم کشت مادی هست و هم کشت معنوی، همانطور که گفته شد در سیستم کائنات همه چیز باید کاشته شود، حتی مسائل معنوی هم باید کاشته شود، محبت و کینه و ... هم باید کاشته شود، بنابراین همه چیز باید کاشته شود و این خیلی کار سخت و دشواری است، یعنی ما باید به مرحله ای برسیم که بتوانیم ببخشیم،خدمت کنیم و...
ما در زندگی مسائل دیگری هم داریم، در کنگره هم می‌گوییم اگر کاری که می‌کنی لطمه به کنگره آمدنت نزند برو و انجام بده ولی اگر لطمه می‌زند انجام نده، چون درمان مقدم‌تر است، ما نمی‌توانیم بگوییم که همه چیز باید تعطیل باشد و فقط همین سفر کردن را انجام بده. شما در محور تصورات خود، هدف‌های دیگری هم دارید که رسیدگی نمائید و برای انجام کارها، شروع از یک نقطه، شما را هدایت به نقطه دیگری می‌کند، در زندگی هر قدمی که بر می‌داریم به هدفمان نزدیکتر می‌شویم.  در پایان خواهید دید که آنچه در تفکر نمی‌گنجد، کامل شده و شما را به نقطه دیگری هدایت نموده است. وقتی که از یک نقطه شروع می‌کنید، خود آن نقطه شما را به جای دیگری هدایت می‌کند و وقتی که به هدفت رسیدی در تفکرت نمی‌گنجد که چطور به آن رسیده‌ای، در تفکرتان نمی‌گنجید که چه طور توانستید مسئله اعتیاد را حل کنید.  با نیروی بدن، فکرو غیره به مکانهای ناشناخته دیگری دست می‌یابید. در فضای آزاد و طبیعت و ... ،حرکت کنید و از این حیاتی که دارید تا جایی که امکان هست بهره برداری کنید. باید نیروی بدنیتان را قوی و ورزش کنید، همه ما انسان ها به این ماشین كه جسم ما می باشد احتیاج داریم ، اول باید این قالب آمادگی داشته باشد. هر انسانی 3 نوع سن دارد،1- سن شناسنامه است،2- سن فیزیولوژی،مثلا یک نفر را می‌بینیم که 25 سالش است ولی مثل یک فرد 70 ساله است، زخم معده و هزار مرض دیگر دارد و از طرفی فردی 70 سالش است ولی مثل یه آدم 20 ساله جسم سالمی دارد .3- سن روحی و روانی شما است، مثلا فردی 24 سالش است چندین بار خودکشی کرده است،و تمام دنیا برایش ماتم و سیاه شده است و امیدی ندارد. سعی کنید قدرت بدنی را شاداب و سالم نگه دارید. عقل سالم در بدن سالم است. اگر بدن، نیروی کافی نداشته باشد، شما هیچ کاری نمی‌توانید بکنید و از انجام هر کاری عاجز هستید. آغاز حیات ساختن است، تا ساختن ادامه دارد، حیات هم ادامه دارد، زیرا پایانی نیست، اگر به ایستگاه دیر برسید، اتوبوس را نخواهید دید.
سی دی می‌خواهد بگوید در هر جایگاهی باشیم، آن جایگاه خوب یا بد باشد فرقی نمی‌كند، حركت ما از یك نقطه شروع می‌شود، به طور مثال پس انداز كردن، خودش یك حركت است از یك جایی و نقطه‌ایی باید شروع كنیم، آیا باید حتما با یك مبلغ خیلی بالایی باشد؟ یا می توانیم با رقم های پایین هم شروع كنیم ؟ مهم این است كه بعد از تفكر كردن، همزمان شروع به حركت كنیم و آماده باشیم ، باید حوصله كافی برای هر موضوعی داشته باشیم، چون همه كارها زمان می‌برد؛ مانند كاشتن یك بذر می‌باشد كه باید صبر كنیم و از آن مراقبت كنیم تا به محصول برسیم. در زندگی همینطوراست، باید صبر داشته باشیم، هر چیزی را كه می‌خواهیم این طور نیست كه همین الان حاضر شود، مانند مسافرهای ما كه وقتی می‌آیند كنگره، ما فكر می‌كنیم در همان ماه اول و دوم باید خیلی تغییر كنند، مواد را كنار بگذارند، رفتارشان را درست كنند، كارهایی كه قبلا می‌كردند را  نباید انجام دهند، در صورتی كه این طور نیست، بلكه زمان می‌برد تا مصرف كننده به درمان برسد.
مسائل زندگی هم همینطور است كه یك دفعه درست نمی‌شود، اگر بخواهیم پس انداز كنیم، از ضد ارزش ها دوری كنیم یا درس بخوانیم، باید ذره ذره جلو برویم.
در زندگی هم مادیات و هم معنویات قابل كاشتن هستند؛ اگر محبت بكاریم، محبت برداشت می‌كنیم، اگر كینه بكاریم، همان را برداشن می‌كنیم، پس انداز كنیم، پول برداشت می‌كنیم. همه چیز باید كاشته شود و این كار سختی است، باید به مرحله ایی از شناخت و آگاهی برسیم كه بتوانیم از ته دل، هم ببخشیم و هم خدمت كنیم، تا محصولی را كه برداشت می كنیم سالم باشد.  این خود ما هستیم كه همه این ها را به وجود می‌آوریم، پس از یك نقطه شروع كنیم و به طرف ارزش ها حركت كنیم تا صفات زشت، از ما دور شود و صفات خوب كاشته شود، آنگاه  محبت، عشق و صفات خوب برداشت كنیم و با صبر و حوصله باشیم و ببینیم چه می‌كاریم؟ نفرت یا عشق؟ همه این‌ها دست خو ما می‌باشد.


پس شروع هر چیزی از یک نقطه است و وقتی که از یک نقطه شروع می‌شود، زمان سپری می‌شود تا ما ذره ذره به نقطه دیگر برسیم، شاید رسیدن به آن هدف در تصور ما نگنجد ولی اگر بخواهیم قطعا به آن می‌رسیم.
نویسنده: راهنمای محترم خانم شهره لژیون پنجم
ویرایش و ارسال: همسفر زهرا لژیون خانم شهره (لژیون پنجم)
همسفران نمایندگی آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون پنجم یکشنبه 11 خرداد 1399 04:05 ب.ظ
خانم شهره عزیز راهنمای عزیزم مثل همیشه عالی و پرمحتوا بود .سپاسگزارم.
خداقوت خدمت خانم زهرای عزیز بابت خدمت زیباشون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic