مشارکت مکتوب لژیون خانم سمیه- لژیون چهارم
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 10:43 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (لژیون ششم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم سمیه (لژیون چهارم) در خصوص سی‌دی «کج‌فهمی» مطالبی ارائه نمودند که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان پروانه هستم همسفر
برداشت من از این سی‌دی این است که در زندگی، تعیین‌کننده اصلی خود من هستم. هم در مسائل مادی و هم مسائل معنوی زندگی و باید که به هردو مقوله فکر کنم. در هر شرایطی باید به مسائل مادی توجه کنم و پایه‌های مالی زندگی‌ام محکم کنم و مسئله بعدی اینکه انسان‌ها همیشه مسائل را خوب درک نکرده و نمی‌کنند و در مورد آن‌ها کج‌فهمی دارند. انسان‌ها سه دسته‌اند و یک سری که اصلاً هیچ‌چیز را قبول ندارند و یک سری که از ته قلب خدا و پیامبران را قبول دارند و دسته سوم که بلاتکلیف هستند و یک‌بار با این گروه و بار دیگر با آن‌یکی هستند. کج‌فهمی انسان باعث شده که فکر کند همه‌چیز را می‌داند ولی در کوچک‌ترین مسائل مثل همین بیماری کرونا که یک موجود میکروسکوپی است کل دنیا عاجز مانده است.
در کل کج‌فهمی انسان است که باعث شده که از خدا و پیامبران انتظار معجزه و رفع همه مشکلات را داشته باشد. درصورتی‌که جهان هستی بر پایه اضداد بناشده و این مشکلات و درگیری‌ها برنامه زندگی ماست و برای تکامل تمامی ما و کل هستی لازم و ضروری است. وجود شیطان و اضداد بر اساس نظام درستی برنامه‌ریزی ‌شده است. من باید تلاش کنم که با حفظ سلامت جسم و روان خودم و تفکر یک زندگی معنوی و مادی درست را برنامه‌ریزی کنم و با حرکت در صراط مستقیم و حل مشکلات در جهت بهبود زندگی و تکامل خود حرکت نمایم.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
قبل از اینکه به کنگره بیایم از نظام خلقت چیزی نمی‌دانستم و فکر می‌کردم انسان باایمانی هستم و هر مشکلی که دارم خواست خداوند بوده و من نقشی در آن ندارم. با آموزش‌های کنگره نسبت به خودم و جهان پیرامونم آگاهی پیدا کردم و دانستم که تمام مشکلاتی که تا الآن برایم به وجود آمده اول به خاطر این بوده که من آگاهی و فهمی نسبت به خودم و جهانم نداشته‌ام و دوم اینکه مشکلات برای قوی شدن و صبورتر شدن من است. در این شرایط که جهان با مشکلات روبرو شده کسانی می‌توانند از این شرایط عبور کنند که ترس به خود راه ندهند و به خداوند ایمان داشته باشند و قوی باشند.

سلام دوستان اسرین هستم همسفر
خیلی از ما انسان‌ها دچار کج‌فهمی هستیم و توقع و اشتباه زیاد داریم. مثلاً توقع داریم که فرستادگان خداوند ما را شفا بدهند این امری است کاملاً اشتباه و ما نباید توقع بیجا داشته باشیم. پیامبران برای این آمده‌اند که ما را به راه راست هدایت کنند نه اینکه شفاعت کنند البته ممکن است شفاعت هم بکنند ولی در حقیقت آن‌ها آمده‌اند به ما بگویند دروغ نگوییم، غیبت نکنیم، درراه راست قدم برداریم و از هرکسی در ارتباط با کار و وظیفه‌اش انتظار داشته باشیم. گاهی اوقات مسائل و هدفمان چیز دیگری است ولی ما نمی‌توانیم آن را درک کنیم و فقط ظاهر ماجرا را می‌بینیم. پس ما باید هوشیار باشیم وزندگی خودمان را کنترل کنیم و در زندگی خود از هیچ‌کس انتظار و توقع بیجا نداشته باشیم. ما باید خوب آموزش ببینیم تا دچار کج‌فهمی و بدفهمی نشویم و باید در هر کاری برنامه‌ریزی داشته باشیم تا دچار مشکل و کج‌فهمی نشویم. به امید روزی که همه ما انسان‌ها بتوانیم خودمان و زندگی‌مان را کنترل کنیم و از جسم و روان خودمان مراقبت کنیم و همیشه هوشیار و آگاه باشیم.

سلام دوستان رویا هستم همسفر
برداشت من از این سی‌دی این است که انسان‌ها با همه آگاهی و دانشی که دارند، باز در کره خاکی مواقعی با مشکلات و موانعی روبرو می‌شوند که هیچ کاری از دستشان برنمی‌آید. مثل همین ویروس کرونا که این ویروس به این کوچکی توانسته کل جهان هستی را درگیر خودش بکند و انسان‌ها با همه توانایی‌هایشان از عهده آن برنیامده‌اند و راه مقابله را هنوز کامل پیدا نکرده‌اند. پس نباید زیاد به آگاهی و دانایی‌مان مغرور شویم. چون ما در اصل هیچ‌چیز نمی‌دانیم و همه‌چیز تحت اختیار و اراده خداوند است. به همین خاطر ما باید به اموری که به خودمان مربوط است رسیدگی کنیم که همان امور مادی و معنوی هستند؛ یعنی ما در زندگی خودمان باید برنامه‌ریزی کنیم و هدفمند باشیم و فکر همه قسمت‌های زندگی‌مان را بکنیم. همان‌طوری که به امور معنوی معتقد و پایبندیم، باید امور مالی خودمان را هم با برنامه‌ریزی و پس‌انداز کردن درست اداره کنیم و همین‌طور سطح دانش و آگاهی‌مان را بالا ببریم تا ازنظر جسم و روح و روان به درجه بالایی در زندگی برسیم.

سلام دوستان مژده هستم همسفر

در جهان خلقت همیشه نیروهای منفی و مثبت وجود داشته‌اند. اضداد همیشه وجود داشته‌اند و دارند چون وجودشان لازم است. ولی ما در اثر آگاهی نداشتن از این جهان و کج‌فهمی که از این هستی داریم گاهی اوقات شکایت می‌کنیم که چرا چنین نیروهایی باید وجود داشته باشند بی‌خبر از آن‌که این نیروها برای رشد و تکامل خود ما لازم هستند و وجود آن‌ها در هستی لازم است. مسئله دیگر که جناب مهندس خیلی تأکید می‌کنند، مسئله مالی و پس‌انداز است. در این شرایط سخت کرونا همه می‌توانیم متوجه بشویم که چقدر این پس‌انداز مهم است و می‌تواند برای ما پشتوانه باشد. پس همیشه در هر شرایطی باید پس‌انداز داشته باشیم شده با یک چوب‌کبریت شروع کنیم تا بتوانیم در چنین شرایطی خودمان را اداره کنیم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر
برای فهم درست از جهان هستی و اتفاق‌های پیرامونمان باید درک کنیم اینکه خداوند قدرت مطلق است به این معنی نیست که باید همه مسائل به‌صورت مطلق خوب و مثبت و بدون مشکل پیش برود. هستی بر اساس اضداد خلق‌شده و هیچ نیروی مثبتی بدون نیروی منفی، هیچ خوبی بدون بدی و هیچ آسانی بدونی دشواری معنی و مفهوم ندارد. پس اگر در مواجهه با مشکلات و دشواری‌ها از خداوند انتظار داشته باشیم که همه‌چیز را درست کند و یا به قضاوت بنشینیم که چرا اصلاً مشکل و سختی و اتفاق بدی وجود دارد و خداوند جلوی آن را نمی‌گیرد، دچار کج‌فهمی نسبت به نظام پیچیده خلقت شده‌ایم. در مسیر زندگی و دوره‌های مختلف مسائلی سر راه انسان‌ها قرار می‌گیرد که باید در مسیر تکامل، خود از آن‌ها عبور کند و مسئولیت اعمالش را بپذیرد.

رابط وبلاگ: همسفر زهرا لژیون خانم سمیه (لژیون چهارم)
ارسال: همسفر زهره لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic