مشارکت مکتوب لژیون خانم آنی کماندار-لژیون ششم
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (لژیون ششم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان راهنمای محترم سرکار خانم آنی کماندار (لژیون ششم) در خصوص "جهان‌بینی" مطالبی ارائه نمودند، که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان هانیه هستم یک همسفر
در کنگره60، درمان اعتیاد و بطور کلی، درمان انسان‌هایی که سیستم شبه افیونی بدنشان از حالت تعادل طبیعی خارج شده شامل مثلث جسم، روان و جهان‌بینی می‌شود. منابع درمان روان و جهان‌بینی،کتاب عشق، کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، سی‌دی‌های مهندس دژاکام و استاد امین و جزوه جهان‌بینی یک و دو می‌باشند.
در بدو ورود یک تازه وارد به کنگره؛ جزوه جهان‌بینی یک و دو در اختیار شخص قرار می‌گیرد و این نشانه اهمیت جهان‌بینی است. در این منابع به طور کلی راه درست زندگی کردن، قوانین و نیروهای حاکم بر هستی و اینکه چطور زندگی کنیم که در این راه در آسایش و آرامش باشیم، به ما آموزش داده می‌شود. بطور کلی رفتن به سمت ارزش‌ها و دوری از ضدارزش‌ها راز زندگی شاد و کم مشکل است. چیزی که من متوجه شدم، در سی‌دی‌های آقای مهندس بایدها و نبایدهایی برای ما مطرح می‌شود و در آموزش‌های استاد امین که استاد جهان‌بینی هستند، چراهای این بایدها و نبایدها به‌طرز موشکافانه و ساده توضیح داده می‌شود که برای هرکس با هر سطح سوادی قابل فهم است. جهان‌بینی یک علم است که به موضوعات شناخت هستی، نیروهای حاکم بر هستی، دید و نظر انسان به دنیا و محیط اطراف خود می‌پردازد. اینکه انسان در مواجهه با مشکلات و مسائل زندگی خود با چه دیدی می‌نگرد تأثیر مستقیم بر روی نتیجه کار دارد. بنابراین لازم و ضروری است که فردی که خواهان درمان اعتیاد خویش می‌باشد، به مسائل جهان‌بینی آگاهی یابد تا خدایی نکرده دوباره در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی به مواد مخدر و الکل و سیگار به عنوان یک مسکن پناه نبرد.
انسان‌های زیادی ندانسته و از سر نداشتن آگاهی به اعتیاد دچار شده‌اند، بنابراین دانستن جهان‌بینی در پیشگیری و درمان بیماری اعتیاد لازم و ضروری می‌باشد.

سلام دوستان طلعت هستم یک همسفر
برای من وقتی صحبت از مقوله‌ی جهان‌بینی می‌شود، اولین تصویری که به ذهنم متبادر می‌شود، تصویر انسان گرسنه در قحطی است که به باشکوه‌ترین و مجلل‌ترین مهمانی دعوت شده است. گویی سال‌ها حرف شفابخشی نشنیده بودم و با محرم شدن به کنگره نمی‌توانستم باور کنم همه آنچه می‌خواستم را یک جا یافته‌ام.

کلام راستین مانند آب زلال و حیات‌بخشی است که وجود انسان را سیراب می‌کند و درجایی که باید؛ می‌نشیند و اثر می‌گذارد.
همه‌ی ما گره‌هایی را تجربه کرده‌ایم که سال‌ها هرچه تقلا کرده‌ایم فقط آن را محکم‌تر کرده‌ایم. نیروهایی را از دست داده‌ایم که در ما غم و اندوه عمیقی برجا گذاشته است. ترس‌هایی که رمق ما را کشیده‌اند و مانند هیولاهای سهمگینی با ما زندگی می‌کنند. ساختارهایی که در ما ریشه دوانده‌اند و در غلبه بر آن‌ها بارها با شکست مواجه شده‌ایم و ترس و ناامیدی ما را عمیق‌تر کرده‌اند. تمام این‌ها در طول سال‌ها انسان را در تنگنا و جهنم نامرئی زندانی می‌کند و وجودش را از شادی و روشنایی تهی می‌کند.
با ورود به کنگره و دیدن این همه نعمت، با خودم فکر می‌کردم کلید همه‌ی تیره‌روزی‌هایم را به‌دست آورده‌ام و با چرخاندن آن در قفل، به گنج دست خواهم یافت؛ اما رفته‌رفته یاد گرفتم باید طی طریق کرد و تا حرکت نباشد، گنجی درکار نیست. با این حال همین که انسان می‌داند راه درست است و با حرکت درست و صبر و استقامت و توکل به خداوند، درنهایت به سلامت به مقصد می‌رسد، توان ادامه را به انسان خواهد داد. ایمان و صداقت، قامت انسان را راست و قدم‌هایش را استوار و مشکلات را تحمل‌پذیر می‌کند و به نظر من این همان معنای "هم سهل و هم سخت" است.
کنگره۶۰ ساده‌ترین و خالص‌ترین و پالایش‌شده‌ترین شاه‌کلیدها را به ما می‌آموزد. تمام شاخ و برگ‌ها زدوده شده و بلوک‌های خالص به ما داده شده است تا بتوانیم بناهای استوار و امنی بسازیم.
به ما آموخته می‌شود شهر وجودی‌مان چگونه جهانی است؟ چگونه اداره می‌شود. چگونه ویران می‌شود؟ چگونه با مافیای ساختارهای کهنه‌کار درون ما، بر ایمان ترس و ناامنی به ارمغان می‌آورند و ما را تحت کنترل خود می‌گیرند؟! به ما آموخته می‌شود حس اگر درست نباشد هر چه آبیاری کنی، دانه‌ی بدی کاشته‌ای و برداشت بدی خواهی داشت.
امیر مومنان می‌فرماید: "هر کس کلمه‌ای به من بیاموزد، من را بنده‌ی خود کرده است". اگر ما قدری به عمق این سخن و قدری به ارزش آنچه در کنگره به ما داده شده بیندیشیم، خواهیم دانست که کنگره برای ما چه کرده و ما برای کنگره چه کرده‌ایم.
ان شالله خداوند به ما توان حرکت درست و دریافت مطالب و به استاد بزرگوار جهان‌بینی کنگره۶۰ درخششی روز افزون و سلامتی عطا کند تا هر آنکس که طالب روشنی است، به‌وسیله‌ی آن از بند اهریمن برهد. آمین.


سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر

مفهوم جهان‌بینی را از وقتی زندگی‌ام با کنگره گره خورد متوجه شدم اما تا به عمل؛راه درازی در پیش دارم. با خودم مرور می‌کردم  که جهان‌بینی با دانشی که از کنگره و جزوه‌ی جهان‌بینی استاد امین آموختم، چه مفهومی دارد؟ و اینگونه کلمات مرا یاری کردند که، جهان‌بینی یعنی بر سر پیمان بودن! و ماندن بر سر پیمانی که با پروردگارم بستم. آن زمانی که از من پرسیدند آیا من پروردگارتو هستم؟ و من پاسخ دادم بله شما پروردگار من هستید. و پیمان بسته شد. اما فقط بستن پیمان نبود وبس؛ بلکه پشت این پیمان؛ قوانین و فرامینی بود که من باید اجرایش می‌کردم و چه سال‌ها و لحظه‌ها و روزها و ساعت‌ها پای پیمان نماندم و از فرمان سرپیچی کردم. پیمانی که با قدرت مطلق بستم جز فرامین الهی و خارج نشدن از خط مستقیم چیز دیگری نبود و همه‌ی خوبی‌ها و روشنی‌ها را در پی داشت.
زمانی که من همسفر وارد کنگره می‌شوم و به دستور جلسه‌ی جهان‌بینی می‌رسم، مفهوم جهان‌بینی به‌صورتی کاملا ساده و قابل فهم برایم باز می‌شود و تازه متوجه می‌شوم که چه هستم، برای چه هستم و اکنون کجا قرار دارم و به کجا خواهم رفت و دیدم نسبت به جهان هستی و جهان پیرامونم که همه چیز را در برگرفته است، ذره‌ذره تغییر می‌کند و نور می‌آید و تاریکی را در خود می‌بلعد. اما تا رسیدن به روشنایی‌ها راه بسیار است و آسان نیست و طوفان‌هایی را در پی دارد و باید از گذرگاه‌های سخت عبور کنم. در جزوه‌ی جهان‌بینی با مثلث درمان که فقط مختص مسافران و همسفران در کنگره نیست بلکه برای تمامی انسان‌ها لازم است آشنا می‌شوم که شامل جسم، روان و جهان‌بینی می باشد. که یکی از مهم‌‎ترین مثلث‌ها در کنگره است. مطالب جزوه من را با خودم آشنا کرد، با صور پنهانم که خودش فلسفه‌ی بزرگی دارد.
امیدوارم که من و همه آن‌هایی که خواستار رهایی از بندها هستند؛ بتوانیم از این جزوه استفاده کنیم تا با کاربردی کردن آن؛ روز به روز به انسانی متعادل وآرام ولبریز از عشق تبدیل شویم.

رابط وبلاگ: همسفر نازنین لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)
ویرایش و ارسال: همسفر زهره لزیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic