مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم سلوه- لژیون هشتم
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 ساعت 11:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فخری (لژیون یازدهم) | ( نظرات )
 تعدادی از رهجویانِ کمک راهنمای محترم سرکار خانم سلوه (لژیون هشتم) در خصوصِ دستور جلسه "وادی نهم و تاثیر آن روی من" مطالبی را ارائه نموده‌اند، که به‌صورتِ مشارکت تقدیمِ شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان منیره هستم همسفر:

در مورد وادی نهم آقای مهندس می‌فرمایند وقتی نیرویی از کم شروع می‌شود به‌تدریج بالا رفته و نقطه تحمل پیدا می‌کند. انسان بایستی از سخن گفتن به‌سوی عمل حرکت کند تا با صبر پیشگی و استقامت، در یک بازه زمانی به نقطه‌ی تحمل برسد. انسان‌ها موجوداتی برخورد دار از عقل و شعور و مجموعه‌ای از فضایل و رذایل هستند که به آنان اختیار کامل تفویض شد تا خود را بیازمایند، همچنین در انسان هم نیروی مثبت یا همان نیکی و هم نیروی منفی یا همان بدی موجود است و انسان‌ها همواره تحت القا این دونیرو هستند که درنتیجه انسان را بر سر یک دورهای قرار می‌دهد. قدرت مطلق برای هدایت انسان دو پیامبر تعبیه نموده است یکی پیامبر درون که همان عقل و وجدان است و دیگری پیامبر برون که منظور از آن پیامبرانی است که از طرف قدرت مطلق بر انسان مبعوث شدند تا درس زندگانی بدهند همچنین برای هدایت آدمیان به صراط مستقیم و دوری از ضد ارزش‌ها از سوی خداوند مأموریت دارند. در این راستا هستند کسانی که بنام دین عمل سو انجام می‌دهند و به خواسته‌های دنیوی خود لباس دین می‌پوشانند که این موضوع ربطی به دین ندارد. هر انسانی نقطه تحملی دارد، بعضی افراد زود وعده‌ای دیگر دیرتر به نقطه تحمل می‌رسند و اگر هر چیز از نقطه‌ی تحمل خودش فراتر رود به آشوب و تخریب منتهی می‌گردد و از نظام یا سیستم خودش خارج می‌گردد حتی خوبی هم نباید از محدوده حد تحمل خودش فراتر رود. تکرار و تمرین منظم موضوع در طول زمان می‌تواند نقطه تحمل را بالا ببرد. انسان‌ها از منظر رسیدن به نقطه تحمل، بالا بردن آن و همچنین در مراتب مختلف آن با یکدیگر متفاوت هستند که این موضوع در بستر زمان و با گذر از سد رنج‌ها، سختی‌ها و یا نیروهای تخریبی و بازدارنده ممکن می‌شود به‌عبارتی‌دیگر برای بالا بردن نقطه تحمل بایستی از مرزهای متفاوتی عبور کرد و با سختی‌های گوناگونی دست‌وپنجه نرم کرد و یکی از اسباب بزرگی می‌تواند فراهم کردن نقطه تحمل باشد.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر:

وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می‌کند.

وادی نهم به من همسفر متذکر می‌شود که اگر در وجود من تخریب و ضد ارزش‌ها به وجود آمده است این تخریب‌ها یک‌روزه حاصل نشده است بلکه ذره‌ذره در طول فرآیند زمان اتفاق افتاده و نقطه تحمل پیداکرده. حال خواسته من این است که این ضد ارزش‌ها را تبدیل به ارزش‌ها کنم. برای این کار بایستی از بدل آن استفاده کنم یعنی همان‌طور که ضد ارزش‌ها ذره‌ذره با تکرار و در طول پروسه زمان در من به وجود آمده، من هم با تکرار و در طول زمان ارزش‌ها رو تکرار می‌کنم تا نقطه تحمل پدیدار شود و درنهایت به آرامش، آسایش و تکامل برسم. در هستی هر چیزی نقطه تحملی دارد مثلاً: فولاد آهن و یا شیشه که آگه تا یک‌میزانی، ذره‌ذره حرارت ببینند نقطه تحمل پیدا می‌کنند و ذوب می‌شوند و همین‌طور گیاهان و موجودات که کم‌کم در پارامتر زمان رشد می‌کنند. برای کسب و انجام هر مهارت و توانایی ابتدا باید آن موضوع رو دنبال کنیم و سپس با تمرین و تکرار به چیزی که خواستار آن هستیم برسیم.

سلام دوستان عقیق هستم همسفر:

 با مطالعه وادی نهم درمی‌یابیم که برای رسیدن به هر چیزی چه  مادی و چه معنوی باید دو پارامتر زمان و تکرار را در نظر گرفت. با در نظر داشتن این دو پارامتر برای هر حرکتی درمی‌یابیم که وادی نهم در تک‌تک وادی‌ها نیز جاری است. برای تفکر کردن و رها شدن از افکار نیز باید تدریجی حرکت کرد و به قالب شکل‌گرفته قبلی فرصت شکسته شدن داد. برای شناخت سالمی از خود و پررنگ کردن نقش امید در تشکیل ساختار جدید نیز طی شدن زمان ضروری می‌نماید و همین‌طور شناخت خویشتن خویش نیز به‌یک‌باره امکان‌پذیر نخواهد بود. برای درک مقوله سفر و تخریب‌های اعتیاد و پذیرفتن اعتیاد به‌عنوان بیماری و ترکش‌های آن به‌عنوان عوارض بیماری و رد شدن از موانع برای بازپرداخت به وادی اعتیاد و حرکت در مسیر آموزش‌های کنگره بدون توجه به عملکرد مسافر و شرایط مربوط  زمان لازم است و تمرین تکرار‪.
و اما نقطه تحمل، هر چیزی در هستی دارای نقطه تحملی می‌باشد و اگر از نقطه تحمل خودش عبور كند، دچار دگرگونی می‌شود و از نظام یا سیستم خودش خارج می‌گردد كه معمولاً این تغییر سیستم گاهی با تخریب و یا آشوب مواجه می‌گردد همچنین انسان هم موجودی است كه دارای نقاط تحمل مختلفی می‌باشد كه دامنه آن بسیار وسیع و كاملاً متفاوت می‌باشد. برای كسب نقطه تحمل، انسان به مشكلاتی می‌رسد كه بایستی باوجود القای دونیرو و به‌کارگیری پتانسیل‌های مكمل به بالاترین نقطه تحمل خود برسد که برای این موضوع دو مؤلفه باید رعایت شوند: تمرین و تکرار موضوع و دیگری پارامتر زمان‪.

در وادی‪ اول اشاره شد به این‌که اگر انسان‌ها به سمت ضد ارزش بروند، نیروی مافوق به‌صورت خودکار او را در فرورفتن به سمت تاریکی یا اگر به سمت ارزش بروند او را به سمت تقوی هدایت می‌کنند و حال در این مسیر برای ایستادگی در مقابل نیروهای منفی و فاصله گرفتن از مسیر ضد ارزشی، باید ذره‌ذره به مسیر ارزشی آییم و نیروهای مافوق نیز هدایتگر و حامی ما خواهند بود؛ اما برای این امر مهم باید نفس را تربیت کرد؛ با شناخت و آگاهی. بزرگ‌ترین دشمن نادانی خود شخص است، انسان دانا مرتکب گناه نمی‌شود. دانایی تعیین می‌کند کدام خواسته نفس اجابت شود و اینجاست که عقل قوت می‌گیرد، هر چه حکم عقل (رسول باطنی) را در جسم و جان خود پذیرا شویم و به دستورات او توجه نماییم، به صراط مستقیم نزدیک‌تر خواهیم شد و ازآنجاکه اطلاعات غلط توسط حواس به عقل منتقل می‌شود تا زمانی که تزکیه و پالایش در ما صورت نگیرد و از اعمال ضد ارزش فاصله نگیریم، حس سالم نخواهیم داشت و اطلاعاتی درست به عقل نمی‌دهیم و به‌فرمان عقل نخواهیم رسید؛ و این آموزش‌ها، دانایی و حتی  سختی‌ها و ناملایمات در طول مسیر تحمل و ظرفیت‌های روحی  و روانی و جسمی را بالا می‌برد و به بیان بهتر اضداد و هر آنچه سدی است برای ما و آن را لعنت خدا می‌دانیم مثل ترس، نفرت، بی‌سوادی، کفر، تاریکی  در اصل برای بالا بردن نقطه تحمل و سکوی پرتاب ما به سمت خداوند است. داشتن نقطه تحمل در انسان  نقطه عطفی است تا او را قوی سازد. چنان چه هر کس قدرت نداشته باشد، همواره از بهشت وجودی که جاری است و حال خوش و تعادل خارج می‌شود، پس آن کنیم که فرمان است‪.

سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر:

وقتی وادی هشتم را پشت سر گذاشتیم وادی نهم به ما می‌گوید تابه‌حال تفکر و اندیشه کردیم تا با آموزش‌هایی که گرفتیم بتوانیم تفکر و اندیشه و سخن را به عمل تبدیل کنیم مسلماً تخریب‌ها و تاریکی‌های شهر وجودی ما نیاز به بازسازی و ترمیم دارد. ولی همان‌طور که در کنگره یاد گرفتیم این بازسازی و بازگشت از ضد ارزش‌ها یک‌مرتبه نمی‌تواند انجام بگیرد وهمان طور که این تخریب‌ها ذره‌ذره و در طول زمان جسم و جان ما را دربر گرفت باید همان‌طور هم آن‌ها را از خود دور کرده و وجود خود را پاک‌سازی کنیم مثلاً کارمندی که در ماه حقوق کمی دریافت می‌کرده ولی با گرفتن رشوه توانسته زندگی آن‌چنانی برای خود بسازد نمی‌تواند یک‌باره این ضد ارزش را ترک کند چون تمام سیستم زندگی‌اش بر هم می‌خورد.

 بلکه باید کم‌کم از مخارج غیرضروری کم کند خانه مجلل خود را تغییر دهد و از آن‌طرف هم کم‌کم رشوه گرفتن را کم و کمتر کند تا پس از مدتی بدون ایجاد مشکل زیاد در زندگی از این ضد ارزش دوری کند و البته که دوری از ضد ارزش‌ها شاخه‌ای نمی‌شود و باید از تمام ضد ارزش‌ها کم‌کم فاصله گرفته و به‌سوی ارزش‌ها گام برداریم

گردآورنده: همسفر عقیق رابط وبلاگ لژیون هشتم

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic