خلاصه سی دی انسان هالو- همسفر حدیث
چهارشنبه 13 فروردین 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فخری (لژیون یازدهم) | ( نظرات )
 مهندس دژاکام: در کتاب خدا می‌گوید: ان الانسان حلوعا، من به تجربه‌ای که دیدم، می‌گویم انسان موجود حریصی هست اما موجود هالو و ساده‌ای هم هست و الحق که انسان موجود هالویی است. چیزهایی را که به نفعش است، دوست دارد که باور کند، خیلی ساده و زودباور است، تخیلاتی است که آن‌ها را به واقعیت می‌پندارد، هر چیزی را که بشنود یا ببیند، فوری باور می‌کند!

اگر در توازن خلقت انسان نتواند توفیق حاصل نماید، به امر خالق مرحله‌ای دیگر از زیست آغاز می‌گردد. ما همه پژوهشگران در پی یافتن، ساختن و بهره‌ی خوب و مناسب و همین‌طور دریافت کردن هستیم که در ساختار خود، نیز تحول ایجاد نماییم. در مورد توازن در خلقت هم در قرآن می‌بینیم که در مورد قوم عاد و ثمود و ... صحبت می‌شود که از صراط مستقیم خارج شدند و از بین رفتند، الآن هم فرقی نمی‌کند، اگر انسان از سیاره خودش خوب مراقبت نکند، از بین خواهد رفت و مرحله‌ی دیگری آغاز می‌شود، چون این هستی و زندگی نقطه‌ی آغاز و پایان مشخصی ندارد، هر زمان هم پایان پیدا کند باز دوباره یک آغاز دیگری شروع می‌شود، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

در کتاب خدا می‌گوید: ان الانسان حلوعا، من به تجربه‌ای که دیدم، می‌گویم انسان موجود حریصی هست اما موجود هالو و ساده‌ای هم هست و الحق که انسان موجود هالویی است. چیزهایی را که به نفعش است، دوست دارد که باور کند، خیلی ساده و زودباور است، تخیلاتی است که آن‌ها را به واقعیت می‌پندارد، هر چیزی را که بشنود یا ببیند، فوری باور می‌کند! امروز ما با فضای مجازی مواجه هستیم، فضای مجازی خیلی در حال فعالیت است خیلی هم خوب است و مشکلی ندارد ولی جنسی که در آن است، درهم است، خالص و ناخالص، بدل و حقیقی، این است که شما هر مطلبی که در این فضا می‌بینید، فوری نمی‌توانید باور کنید، باید روی آن تعمق کنید، هر چیزی را در فضای مجازی به‌راحتی می‌توانید تغییر دهید، برای همین باید تفکر کنید و بعد عمل کنید، نمی‌گویم که انسان بدبینی باشید، حداقل کمی روی هر چیزی تعمق کنید، پس در تمام سطوح ما باید وادی اول که: با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود را ملاک درسمان و افکار و اندیشه‌مان قرار بدهیم. همه‌ی ما، در فکر این هستیم که مطالب علمی را دریافت کنیم، روی آن‌ها تفکر و اندیشه کنیم و در خودمان تحول ایجاد نماییم و خودمان را بسازیم.

به‌طورکلی یافتن، دو نوع است: یکی که از وجود، به وجود می‌آید، یعنی همه‌ی ما که نقطه‌ای بیش نیستیم و دیگری ساختن آنچه که از فکر و عقل ما می‌تراود که البته آن را هم خداوند به امر پیش می‌برد و ما انجام می‌دهیم، یکی از وجود، یک وجود دیگر به وجود می‌آید، یعنی از انسان، انسان به وجود می‌آید، از گردو، گردو به وجود می‌آید، گندم می‌کاریم، گندم به وجود می‌آید... این‌یک رقم، یافتن یا پیدا کردن است، این امر خالق است و طبیعی است.

یکی دیگر وجودی است که از فکر و افکار ما تراوش می‌کند، ساختن ماشین از فکر انسان‌ها تراوش کرده، میز، صندلی، هواپیما و ... همه‌چیزهایی است که از وجود انسان و از تفکر انسان تراوش کرده و به وجود آمده، مثل روش دی اس تی که از فکر و عقل به وجود آمد، کنگره از فکر و عقل به وجود آمد، درست است که ما فکر می‌کنیم وقتی چیزی به وجود می‌آوریم، فالهمها فجورها و تقواها، می‌خواهد این را بگوید که هر چیزی که ما کشف می‌کنیم، مال تراوش فکر ما نیست، ممکن است القا باشد، چون اگر جهان ما همین جهان بسته‌ی فیزیک مادی باشد، دیگر ارزشی ندارد! به دنیا می‌آییم و بعد هم می‌میریم و خلاص! اما دفعه‌ی قبل هم گفتم که جهان هستی همه‌ی اطلاعات و آگاهی را نگه می‌دارد، پس همان‌طوری که اطلاعات و آگاهی‌های ما را نگه می‌دارد، همان‌طور هم اگر به جهان‌های دیگر معتقد باشیم، پس از جهان‌های دیگر هم القا می‌شود. پس دانش هم ممکن است از جایی دیگر به انسان‌ها القا شود، مانند کتاب آسمانی که به رسول خدا وحی شد، حالا این مسئله هم می‌تواند در مسائل علمی هم مطرح باشد.

ما همه در همه‌ی موارد هستیم و نیستی، صوری است و اگر باید باشیم، پس نیستی هم هستی است؛ یعنی به عقیده من مرگی وجود ندارد، وظیفه‌ی همه‌ی ما این است که اول زندگی‌ای که روی زمین داریم را درست کنیم، به فکر آخرت هم باشیم، اما در آن غرق نشویم، در توهم جهان‌های دیگر نباشیم، با رؤیا زندگی نکنیم.

نیستی هم قراردادی است، به نیستی می‌رویم، باز در هستی هستیم و اگر باید باشیم یعنی اگر قرار باشد همیشه ماندگار باشیم و مرگی نباشد، پس نیستی هم هستی است، یعنی جهان آخرت، معاد و قیامت هم وجود دارد.

اکنون برای کسب دانش و یا یافتن، بایستی از الگوهای طبیعت درس بگیریم، جهان باید از روی الگو ساخته بشود، ما، در همه‌چیز احتیاج به الگو داریم، کنگره ۶۰ چرا موفق است؟ چون الگو دارد، راهنما، مرزبان، دیده‌بان، سفر دومی‌ها، همه الگو هستند، سفر اولی الگو دارد، به راهنما احترام می‌گذارد، می‌بیند که او هم مثل خودش مصرف‌کننده بوده، خوب شده، راهنما شده، قابل‌احترام است، می‌خواهد مثل راهنمایش بشود، شب و روز شروع می‌کند به خواندن. یکی از بدبختی‌های کشورمان این است که الگو نداریم، هستی از روی الگو به وجود می‌آید، اگر ما، در کشورمان در تمام سطوح الگو داشته باشیم، برای ما خیلی جذاب و خوب است، اگر طبیعت هم نگاه کنیم همه الگو است، همه‌چیز از روی همه‌چیز ساخته می‌شود. استاد می‌گوید: ابتدا اشاره می‌نماییم به اشکال جامدات و فرآیند یا ثمره نباتات، اول مدور بودن جامدات توسط عوامل طبیعی مانند سنگی که در بستر رودخانه مشاهده می‌نمایید یا کروات. دوم، مدور بودن کلیه میوه‌ها درروی درختان، سوم، سیستم موجودیت انسان و یا قبل از پیدایش انسان، یا جانوران، به عبارتی کل هستی که ساختار حلقوی به‌نوعی مدور می‌باشد، حال برداشت‌های دوم از روی اول و همین طریق خلقت پیش رفته و به درجات تکاملی بیشتری رسیده.

در جامدات همه‌چیز به شکل کروی یا حلقوی است، تمام کروات آسمانی کروی شکل هستند، اگر اتم و مولکول‌ها هم نگاه کنیم آن‌ها هم قطعاً به‌صورت گرد و کروی هستند، ثمره گیاهان هم همگی به‌طرف کروی شکل هستند، زردآلو، قیسی، سیب، گیلاس، آلبالو، گردو و... همه از یک قانون تقریباً کروی شکل پیروی می‌کنند، گیاهان از جامدات الگوبرداری کردند، انسان هم از آن‌ها الگوبرداری کرد، چون تمام سلول‌های ما، به‌صورت مدور و گرد هست.

به جهت بسته بودن و زنجیره بودن با یک واحد یا یک واحد بودن بناشده است. پس بنابراین می‌بینیم که همه از هم الگوبرداری می‌کنند و همه به‌صورت واحد هستند، تک‌واحدی هستند، همه به‌صورت مستقل ادامه می‌دهند؛ و اما اکنون به‌پاس برنامه‌های درست در راستای حرکت برنامه‌های ناممکن، به لطف یزدان، نیمی کم‌تر از گره‌ها گشوده شد و می‌رود که بندهای کهنه و زنگ‌زده‌ی ما را نیز بگشاید، به لطف خداوند برنامه‌ریزی درستی داشتیم و وارد مرحله‌ای شدیم که یک سری از مسائل ما، حل شد، اما هنوز باقی‌مانده آن‌ها، هست، می‌رویم که آن مسائل باقی‌مانده‌ی زنگ‌زده و پوسیده و کهنه را هم از بین ببریم و به نتیجه برسانیم. ما بسیار مسرور شدیم که بار دیگر توانایی‌های خود را به نمایش بگذارید و به اثبات رساندید که نیروهای منفی را می‌توانید تا شعاع یا حلقه‌های دورتری پرتاب نمایید. همه‌ی ما یک سری توانایی‌ها داشتیم که همه‌ی آن‌ها با یک سری مواد یا قرص، در بی‌خبری، نکبت و در منگی، مدفون شد، یا توسط افکار منفی و ناامیدی در یک وضعیت بسیار نابسامانی به سر می‌بردیم... حالا می‌توانیم توانایی‌های خودمان را به نمایش بگذاریم.

ز گهواره تا گور، دانش بجوی

برای آموختن هم هیچ زمانی مشخص نشده، شما هرزمانی می‌توانید ادامه تحصیل بدهید، کسی که درگیر بود، الآن راهنما شده، مسائل خودش را حل کردند و الآن در حال حل کردن مسائل دیگران است. هم توانایی خودش را نشان داد و هم به اثبات رساند و هم نیروهای منفی را به نقاط دوردست، پرت کرد. اراده‌ی شما قابل‌تحسین، ما خوش‌حالیم که با نیروی خود از خاک برخاستید و می‌دانیم که به نقطه‌های خوبی خواهید رسید، اینکه توانستید این مشکلات را حل کنید، اراده به کاربردید و این اراده قابل‌تحسین است، واقعاً خارج شدن از جهان اعتیاد، کار بسیار بسیار سخت و دشواری است، کار هرکسی نیست خارج بشوید که متعادل باشید، خارج بشوید که دارای قدرت بدنی لازم باشید، هرکدام از بچه‌های کنگره ۶۰ با نیروی خودشان از خاک برخاستند، راهنما فقط مطالب و اطلاعات را به آن‌ها نشان می‌داد، بقیه کارها با خودشان بود، خودشان باید کارهای خودشان را انجام دهند و از خاک بلند شوند و خوش‌حالیم که همه‌ی شما، خودتان با نیروی خودتان، از خاک برخاستید؛ و به نقاط بسیار خوب و مفیدی می‌رسید. کسب دانش همیشه باارزش است، ما هم در هر بعدی همچنان به این موضوع ادامه می‌دهیم و برای هر مجهولی بسیار ارج می‌گذاریم تا آن را بیابیم و نتیجه را وقتی قابل‌استفاده گردید، انتقال بدهیم، در مورد کاوش و آموزش هیچ‌وقت نباید فراموش کرد زیرا آنچه به یاد می‌ماند، اندوخته‌های جهان است که مهم در تکامل انسان و آثار آن است، هرچه به یاد می‌ماند مربوط به جهان هستی است، ما یک سلول هستیم، یک مقدارش دست ماست، میلیاردها میلیارد سلول، هرکدام اطلاعاتی را نگه‌داشته‌اند، ما جزء جهان هستی هستیم، ما یک واحد هستیم که جهان هستی را به وجود آورده، یک سلول اطلاعاتی و این باید حفظ بشود و از بین نمی‌رود، هیچ‌وقت، چون اندوخته‌ی جهان هستی است. پس ما هر دانشی که کسب می‌کنیم، مالکش هستیم حتی اگر بمیریم آن دانشی که کسب کردیم در فطرت ما هست.

لیدی می‌گوید که ما درباره‌ی روند رویدادها، با شما همگام هستیم، اما قدری از شما می‌آموزیم، برای اینکه به گفته‌هایمان خوب گوش فرا می‌دهید، قاضی می‌گوید که شما برای خود یک قاضی می‌توانید باشید ولی به خود چندان اعتماد ندارید، اگر اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کنید، از ما هم بهتر دفاع خواهید کرد، اعتمادبه‌نفس یعنی اعتماد به خود، می‌گوییم من این کار را می‌توانم انجام دهم، من این توانایی را دارم، در مورد قضاوت هم می‌گوید اگر اعتمادبه‌نفس داشته باشید، می‌توانید در مورد مسائل هم قضاوت را انجام بدهید. پس همه ما باید اعتمادبه‌نفس خودمان را تقویت کنیم و روی خودمان حساب کنیم، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود، به هیچ فکر کنیم، فکر نکنیم که ما هیچی هستیم! ما دارای توانایی‌های بسیار زیادی هستیم، هرکدام از ما مثل گنجی هستیم که باید این گنج را استخراج‌کنیم. لویی می‌گوید که چرا یک‌بار خود را به‌جای آن سیم‌های آزمایش قرار نمی‌دهید که بدانید مقاومت خودتان چقدر است، آنگاه نتیجه را به ما هم بگویید، هر انسانی خودش، باید خودش را به‌جای آن قضیه بگذارد، ما به ره‌جو می‌گوییم فلان کار را انجام بده، باید ببینیم که آیا خودمان می‌توانیم آن کار را انجام بدهیم؟! اگر شما هر چه به دیگران می‌گویید، توانستید خودتان انجام بدهید، بله حرف شما درست است و تأثیرگذار. ما همه‌ی گروه نوعی آزمایشگر هستیم، پس با ما هم‌نواز بشوید تا اسباب‌بازی را از بالا به پایین پرتاب نکنید، نخواهید دانست دوام و مرغوبیت آن چقدر است، باید هر چیزی را مورد آزمایش قرار بدهیم تا در آزمایش، قدرت خودش را نشان بدهد. شاگرد هم همین‌طور است، من گاهی اوقات یک گیری می‌دهم تا ببینم مقاومتش چقدر است، زود از کوره در می‌رود یا نه تحملش چقدر است، آنجا باید شخص سنجیده شود. در شرایط بحرانی هر چیزی وضعیتش مشخص می‌شود، شما تا زمانی که وضعیت مناسبی داری، همه‌ی دوستانت ممکن است، دوستت باشند، اما اگر تو در وضعیت نامناسبی گیر افتادی، آیا بازهم دوستانت دورت هستند؟ این است که این جمله خیلی خیلی مهم است و در مورد همه‌ی ما صادق است.

نویسنده و گردآوری: همسفر حدیث رابط وبلاگ لژیون دوم

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic