برداشت از سی‌دی عشق و ایمان 3 - لژیون خانم نسیم ،لژیون هجدهم
جمعه 23 اسفند 1398 ساعت 09:06 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویانِ کمک راهنمای محترم سرکار خانم نسیم (لژیون هجدهم) در خصوصِ "سی‌دی عشق و ایمان3" مطالبی را ارائه نموده‌اند که به‌صورتِ مشارکت تقدیمِ شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان سهیلا هستم یک همسفر
 هر انسان جایگاهی دارد و برای این‌که ارتقا پیدا کند تغییر در جهت مثبت او را به جایگاه بهتری سوق می‌دهد این اتفاق در گنگره می‌افتد، همراه با آموزش و عمل به آن و توجه به قوانین گنگره. همان‌طورکه کل هستی قوانینی دارد قوانین کنگره جزیی از کل قوانین هستی است. درگنگره مسافرانی که جایگاه خود را از دست داده‌اند بعد از رهایی به  جایگاه خود برمی‌گردند.
 چه بسا با آموزش ها ارتقا پیدا کرده وکم کم عشق وایمان در آن‌ها قوت می‌گیرد. کسی که آسیب روحی و جسمی دیده عشق و ایمان در او کم رنگ شده که شاید باز نقطه نوری او را از تاریکی نجات دهد. پایه هستی بر مبنای عشق است و ما نیز با ایمان باید به این باور برسیم.

سلام نیلوفر هستم یک همسفر
 با توجه به سی دی عشق و ایمان این‌که هر انسانی باید بداند در چه درجه‌ای قرار دارد در چه مرحله‌ای تا بتواند به دیگران کمک کند. مثلاً در کنگره کسی‌که ایجنت است باید کاملاً به مقام خود واقف باشد و طبق آن به دیگران امر و نهی کند و این‌که شخص باید به چیزهایی که می‌گوید عمل کند. مثلاً کسی‌که خودش سیگار می‌کشد، نمی تواند به دیگری بگوید سیگار نکش و یک آموزگار باید بداند چه موضوعی را تدریس می‌کند، تا دیگران بتوانند آن مسئله را از او یاد بگیرند.در مورد عشق صحبت می‌شود که عشق دارای یک مثلث سایه ،جاذبه و حس است و زمانی که این سه در یک کنار هم قرار بگیرند یعنی حس ما نسبت به آن سایه، و بعد جاذبه ای درما نیز بوجود آید که ما نسبت به آن شی‌ء،  شخص و یا ... شعشق پیدا می کنیم در واقع تمام ذرات هسی بواسطه ی عشق کنار هم جمع شده‌اند اگر خوب فکر کنید و در دنیای اطراف نگاه کنید قطعاً می‌بینید که عشق بین موجودات است که سبب خدمت آن‌ها به همدیگر است.

سلام دوستان مونا هستم یک همسفر
نکاتی که در این سی‌دی برای من مهم بود یکی این است که انسان باید بداند در چه جایگاهی قرار دارد و خودش در آن جایگاه باید به همه‌ی قوانین احترام بگذارد. مثلاً زمانی که وارد کنگره شدم من یک تازه وارد بودم بعد کم‌کم همسفر شدم و آرام آرام جایگاه‌های خدمتی را شناختم، خب من بعنوان یک همسفر باید به جایگاه‌ها احترام بگذارم به عنوان یک رهجو باید به موقع تکلیف انجام بدهم باید خدمت کنم باید آن‌چه بر عهده من است را به انجام برسانم تا بتوانم لایق جایگاه‌های بهتری شوم اما اگر زمانی به واسطه استعداد‌هایی که دارم جایگاه خود را گم کنم دچار منیت خواهم شد، و این امر مانع رشد و ارتقاء من خواهد بود .
نکته دیگر این است که آدمی زمانی حرفش تاثیرگذار خواهد بود که خودش اول بداند چه می‌گوید و دوم به آن‌چه می‌گوید عمل کند و این موضوع در رفتار و کردار و اعمال شخص متکلم قابل لمس باشد. این مطلبی است که فقط من تو کنگره تقریبا مشاهده کردم راهنماها به آن‌چه که آموزش می‌دهند، عمل می‌کنند به همین دلیل هم است که بین رهجوها و راهنماها یک حس خاصی وجود دارد و رهجوها درست و طبق قوانین کنگره پرورش می‌یابند، زیرا زمانی که هر کدام از ما وارد این مکان شدیم بنا به دلایلی آدرس خودمان را گم کرده بودیم و با قرار گرفتن در مسیر آموزش‌ها تازه توانسته‌ایم اندکی ناچیز از درون خودمان را بشناسیم و بفهمیم که راهی که رفتیم اشتباه بوده و گم شده‌ایم و حالا به کمک راهنمایانی که روزگاری خودشان همین مسیر را طی کردند در حالت بازیابی خود وجودی‌مان هستیم تا بتوانیم خود را از تاریکی‌ها نجات دهیم .
بحث دیگری که در این سی‌دی عنوان شده قوانین و فرامین الهی است که در کنگره به آن اشاره شده است. کنگره مکانی است که برای درمان اعتیاد بر پا شده است و در این مکان فقط به نقاط مشترک بین افراد یعنی موضوع درمان اعتیاد بها داده شده است سایر بحث‌ها در کنگره جایگاهی ندارد. حتی کنگره به دین و آیین مسافران و همسفران کاری ندارد. تنها موضوعی که باعث می‌شود یک تازه وارد در کنگره بماند و به درمان ادامه دهد این است که او به اصول و قواعدهای کنگره احترام بگذارد و در راستای تعالی اهداف کنگره گام بردارد و درمان خودش را آغاز کند. حال چه این درمان، سفر x باشد چه سفر از تاریکی ضدارزش‌ها به روشنایی آفتاب، فرقی ندارد اگر در این مکان از خداوند و قرآن یاد می‌شود برای درس دینداری نیست برای این است که بگوییم خردی جهانی بر این هستی فرمانروا است و این خرد جهانی قوانینی دارد که مثلا می‌گوید: دروغ نگو، تجسس نکن، قضاوت نکن، حق کسی را نخور و .... که همه‌ی این مطالب در کتاب آسمانی ما گفته شده است.
بحث دیگر سی‌دی خلقت زیبای آفرینش است که به خواست خداوند صورت گرفته و تمام قوانین حاکم بر آن به صورت یکسان عمل می کنند. یعنی تمام الگوهای طبیعت به یک صورت عمل می‌کنند و به انجام می‌رسند وقتی به طبیعت خوب نگاه کنیم می‌بینیم که بهترین آموزگار هستی همین طبیعت است ، تمام تغییرات در طبیعت در فرآیند زمان انجام می‌گردد هیچ اتفاقی یکدفعه رخ نمی‌دهد. حتی ثابت کردند زلزله و سیل و ... این گونه اتفاقات هم بر اثر اختلالات کره زمین طی بازه‌ی زمانی رخ می‌دهد اما ما یک دفعه متوجه رخ دادن آن‌ها می‌شویم در گذشته سیل و سونامی و زلزله قابل پیش‌بینی نبود، اما با پیشرفت علم می‌بینیم که از روی حرکت امواج و جذر و مد و ... تا حدودی زمان سونامی و اتفاقات را پیش‌بینی می‌کنند پس چه زیباست که از این مادر علوم و بهترین آموزگار بهترین درس‌ها را بگیریم .

سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر
عشق ماده‌ای است که ذرات هستی را بهم نزدیک می‌کند که از سه‌ راس تشکیل شده است : ۱)سایه ۲)جاذبه ۳)حس.
همه عاشق همدیگر نمی‌شوند مثل شماره موبایلی که یک نفر از راه دور می‌گیرد و فقط یک موبایل زنگ می‌خورد.
عشق به طور کلی یعنی اعتقاد و باور داشتن که می‌تواند به خیلی چیزها باشد مثل ملیت، مذهب، خانواده، آداب و رسوم و ...
ایمان یعنی تجلی نور خداوند در انسان یعنی تمام صفات خداوند در انسان متجلی می‌شود مانند پاکی، صداقت، درستی و ... یک انسان حسود و مردم آزار نمی‌تواند نور خداوند را داشته باشد.
کسی که خودش نداند در چه درجه از تسویه قرار دارد نمی‌تواند به دیگران کمک کند، انسان خودش باید بداند چه جایگاهی دارد و خود را بالاتر آن جایگاه نداند. انسان نباید به اندازه‌ی سر سوزن از جایگاه خودش فراتر برود، باید حرف و عملش با یکدیگر مطابقت داشته باشد. اگر خودمان اشتباهی را مرتکب می‌شویم، نمی‌توانیم به دیگران بگوییم این کار را انجام ندهند.
بعضی وقت‌ ها ما اسم بعضی چیزها را عوض می کنیم، مثلاً در کار کسی دخالت می‌کنیم و می‌گوییم ما داریم دلسوزی می‌کنیم و داریم به او خدمت می‌کنیم. و این کار اصلاً درست نیست و در واقع ما قوانین کنگره را زیر پا می‌گذاریم.
ما انسان‌ها اول باید خودمان را پیدا کنیم بعضی وقت‌ها فکر می‌کنیم هستیم در صورتی که راهمان را گم کردیم اگر گم نکرده‌ایم، پس در جهان اعتیاد چه می‌کنیم؟ ما در بازداشتگاه چه می‌کنیم؟
ما انسان‌ها اول باید خودمان کاری را انجام بدهیم و بعد به دیگران بگوییم آن کار را انجام بدهند اول باید خودمان جلودار باشیم.ما برای انجام هر کاری اول باید تفکر کنیم، نقشه ی آن را بکشیم و بعد کارمان را انجام دهیم، نمی توانیم بدون تفکر کاری را شروع کنیم چون به مشکل بر می‌خوریم.

سلام دوستان شهلا هستم یک همسفر
نکاتی که در این سی‌دی نظرم را جلب کرد، این است که من در کنگره چه جایگاهی دارم آیا به قوانین کنگره احترام گذاشتم، جایگاه من چگونه است؟ آیا دچار منیت شده‌ام ؟ زیرا کسی که سواد ندارد دچار منیت نمی‌شود اما کسی که سواد دارد می‌تواند دچار منیت بشود، و کسی که دچار منیت شود دیگر آموزش پذیر نیست. دانستن اندازه به انسان کمک می‌کند که رفتار شایسته‌ای داشته باشد و عزت و احترام او حفظ شود. منظور این است که گفته‌ها با عمل تطابق داشته باشد تا بتواند شاگردان خوبی پرورش دهد و بتواند درستی و صداقت را به آن‌ها یاد بدهد و گرنه از قوانین کنگره دور می‌شود و وارد فضاهای مسموم می‌شود و این امر عدول از حرمت کنگره است.
دو موضوع این سی‌دی که عشق و ایمان است به عنوان یک همسفر توانسته‌ام ذره‌ای از عشق و ایمان را به انسان‌هایی که در بیرون با آن‌ها ارتباط دارم بدهم، یا در کنگره توانسته‌ام خدمت کنم، یا آن عشق را توانسته ام انتقال دهم اگر حس من خوب باشد می توانم جاذبه و سایه را بگیرم . تمام مسایل به اعتقاد ، باور و پایبند بودن من مرتبط است که اصل بسیار مهمی است. یکی از اصل های مهم درست بودن روش درمان در کنگره به اعتقاد قلبی من است آیا ما آن چهره ی گشاده را در برخورد با اطرافیان داریم ؟یعنی همان خلق و خوی مان یعنی ایمان مان ! این ها سوالاتی است که از خود می پرسم؟
همان طور که در کنگره درمان پیدا شد ما هم باید خودمان را پیدا کنیم. در این جا ما فقط آدرس را به افراد می‌دهیم، خودشان موظفند آدرس را پیدا کنند و خودشان را بیابند و مسئولیت با خودشان است.

ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی
 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهناز از لژیون ۱۸ آکادمی سه شنبه 5 فروردین 1399 10:05 ب.ظ
سلام دوستان خدا قوت عالی نوشتید
شهلا شنبه 24 اسفند 1398 12:11 ق.ظ
سلام وبا تشکر از خانم موناو با تشکر از مشارکت کنندگان . خیلی خوب بود.
سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic