مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم نسیم- لژیون هجدهم
پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 05:37 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویانِ راهنمای محترم سرکار خانم نسیم (لژیون هجدهم) در خصوصِ دستور جلسه‌ی هفتگی "وادیِ هفتم و تاثیر آن روی من" مطالبی را ارائه نموده‌اند که به‌صورتِ مشارکت تقدیمِ شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان عاطفه هستم یک همسفر
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آن‌چه برداشت می‌نمایید.
وادی هفتم هم می‌تواند در مورد پیچیده‌ترین مسائل فلسفی و هم در ساده‌ترین کارهای روزانه مطرح شود. وادی‌ها مثل قانون می‌مانند، مثل قوانین الهی که ثابت هستند و مثل فرمول‌های ریاضی تغییر نمی‌کنند.
از وادی اول تا وادی چهارم روی تفکر متمرکز شده‌ایم، در وادی پنجم دانستیم که افکار خود را باید از قوه‌ی تفکر به فعل در بیاوریم و در وادی ششم فرمانروایی عقل را به رسمیت شناختیم، اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که عقل بایستی با نیروهای خود بعضی از مجهولات را کشف نماید تا راه درست را به ما نشان دهد.
انتخاب دوست، انتخاب راه، انتخاب رشته و انتخاب گروه در زندگی ما بسیار مسئله‌ی مهم و سرنوشت‌سازی است، چه انسان‌هایی که زندگی‌شان از بین رفتند، به این دلیل که راه درست را پیدا نکردند. بعضی از آن‌ها بسیار انسان‌های مصمم و با اراده‌ای بودند، بعضی اوقات یک انسان به دلیل انتخاب راه نادرست فقط خودش را به نابودی نمی‌کشد، بلکه زندگی اطرافیانش را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. نگاه می‎کنیم در کدام گروه قرار داریم، گروه اول کم‌خردان هستند اگر ما در این گروه قرار گرفته باشیم نشان دهنده‌ی آن است که ما اول حرف می‌زنیم و بعد فکر می‌کنیم یا این‌که بدون تفکر کاری را انجام می‌دهیم و وقتی به مشکل برخوردیم دنبال راه حل می‌گردیم بعضی وقت‌ها هم تصور می‌کنیم بهترین راه، کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین راه است و به خیال خام خود، می‌خواهیم کسی پیدا شود و با یک قرص یا یک ورد و یا یک طلسم و یا یک انرژی کیهانی و یا با نقشە‌ی گنج، مشکل ما و یا بیماری ما و یا شکست عشقی ما را حل کند و در نظر نمی‌گیریم که؛کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی.
گروه دوم خردمندان هستند، اگر ما در این گروه قرار داشته باشیم، یکی از نشانه‌های آن این است که همیشه قبل از لب گشودن برای سخن‌گفتن، اول فکر می‌کنیم چون می‌دانیم سخن گفتن خود به نوعی تعیین مسیر است و یا برای انجام کار اول با تفکر تمامی اوضاع و شرایط آن را از تمامی جهات بررسی می‌کنیم و سود و زیان انجام آن کار را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و سپس اقدام به عمل می‌نماییم.فرد خردمند می‌داند که بهترین و ماندگارترین گنج، گنج درون خودش است که بایستی آن را کشف نماید و اوقات خود را در بیغوله‌ها برای پیدا کردن گنج زیر خاک تلف نمی‌کند، خصوصاً در مکان‌هایی که این کار غیر قانونی است.
اگر ما در گروه خردمندان قرار داشته باشیم، به آرامی در خواهیم یافت که جهان و جهان‌ها مملو از انواع و اقسام انرژی است و همین طور بانک‌های جهان، مملو از شمش و سکه‌های طلا، جواهرات و پول های جور واجور و رنگ و وارنگ است و چون نیک می‌دانیم که ذره‌های از این پول‌ها و جواهرات و طلا‌ها را هرگز به صورت مجانی به کسی نخواهند داد، پس این خوش‌خیالی خواهد بود که انتظار داشته باشیم، این انرژی‌های ناشناخته را هم مجانی در اختیار ما قرار بدهند. خردمند می‌داند که، تمامی پیامبران و متفکرین و اندیشمندان، همه و همیشه می‌خواستند صراط مستقیم را به انسان نشان بدهند، یعنی همان یافتن راه؛ تا انسان به مقصد نیکوئی که همانا صلح، آرامش، آسایش، درستی و محبت است، رهسپار گردد.
حال ممکن است پرسش شود، نشانە‌ی راه مستقیم چیست؟ با وجود این‌که همیشه یافتن راه و یا پیدا کردن صراط مستقیم، با اهمیت است، ولی رسیدن به مقصود و یا هدف، موضوع دیگری است، پس در وحلە‌ی اول باید بدانیم که این راه، ما را با سلامتی به مقصد و یا هدف می‌رساند و یا خیر؟
بنابر این یکی از نشانه‌های صراط مستقیم، رسیدن به هدف و مقصد با وضعیت مناسب می‌باشد، پس بایستی خوب بنگریم افرادی که قبل از ما از این راه رفته‌اند، چگونه به مقصد رسیده‌اند، آیا به مقصد رسیده‌اند و یا از ناکجا آباد سر درآورده‌اند و یا چند درصد از آن‌ها سالم به مقصد رسیده‌اند؟ البته ممکن است مقصد، فنا باشد و یا بقا.
اگر در صراط مستقیم باشد، فنا هم بقا است، اما به گونه‌ای دیگر، البته بعضی راه‌ها نیز وجود دارد که فقط بایستی توسط پیشگامان و مکتشفین پیدا و گشوده شود، که قانون دیگری دارد.

سلام دوستان شهلا هستم مسافر نیکوتین
رمز و راز حقیقت ، در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری ، آن‌چه برداشت می‌کنیم.
راز مطلب پوشیده و پنهان، رازهای نهفته  معمولاً در ما هست که ممکن است سال‌ها در درون ما باشد وبا هیچ کلیدی باز نشود، و یا بعضی رازها ممکن است تا آخر عمرمان در قلب ما بماند و باز نشود، یعنی در صندوقچه اسرارمان بماند و با خود انسان در دیار ابدیت بماند.ما مطالعه کردیم در وادی‌ها، از وادی اول تا چهارم بر روی تفکر متمرکز شدیم و در وادی پنجم افکار و اندیشه‌های خود را از قوه به فعل در آوردیم و در وادی ششم، با مطالعه سی‌دی ها و نوشتارها و سخنان جناب مهندس و توضیحاتی که ایشان در مورد وادی هفتم درک بهتری از این موضوع برای من فراهم شد و جهان‌بینی استاد امین نقطه‌های کور دیگری را در زندگی من باز کرد. و در وادی ششم به مرحله‌ای رسیدم که عقل بایستی با نیروهای خود بعضی از مجهولات را کشف نماید تا راه درست را به ما نشان دهد. دراین وادی بحث روی پیدا کردن راه و کشف آن است. چه انسان‌هایی و حتی خود من قربانی انتخاب‌های نادرست در زندگی شدم، با وجود اراده قوی و داشتن عزم راسخ زندگی و دور از خانواده گام‌های خوبی در زندگی برداشتم ولی حال می‌فهمم بدون داشتن جهان‌بینی درست، نگاه و تفکر درست، یافتن راه و یا مسیر حرکت و راز آن،  یعنی آن‌چه برداشت می‌نماییم به حقیقت آن پی می‌بریم. البته باید کلید آن را پیدا و اقدام به باز نمودن قفل کرد.
قانون هفتم می‌گوید: انسانها دو گروه هستند. گروه اول ، کم‌خردان؛ نشانه‌ی آن این است که همیشه حرف می‌زنیم و بعدا" فکر می‌کنیم و یا بدون تفکر و بررسی آن کار را انجام می‌دهیم و وقتی به مشکل برخوردیم، به دنبال بررسی و راه حل هستیم، مشکل برای خود و دیگران درست می‌کنند. یا تصور می‌کنند بهترین راه ، کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین راه است.زیرا قبل از تعیین مسیر حرکت کرده و اکثر مواقع از بیراهه سر در می‌آورد.
گروه دوم، خردمندان هستند. قبل از سخن گفتن، اول فکر می‌کنیم، چون می‌دانیم سخن گفتن خود نوعی تعیین مسیر است، تمامی جهات  را بررسی و اقدام به عمل می‌نماییم.‌ خردمند می‌داند استادهای آگاه به انرژی‌ها و یا کائنات نادر هستند. و در راه مستقیم، راهی که ما را به مقصد و هدف معقول و یا کشف حقیقت که همه پیامبران و متفکرین و اندیشمندان به انسان‌ها که خواهان آرامش، آسایش، درستی ،محبت و هدف است رهسپار گردد. این مستلزم صبر و تلاش ما خانواده‌ها است.

سلام دوستان نیلوفر هستم یک همسفر
 در مورد وادی هفتم: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری، آن‌چه برداشت می‌نمایید. در زندگی‌مان به خیلی مشکلات برخورد کردیم و خواستیم که آن‌ها رو حل کنیم. اگر در مورد مشکلی آمدیم مسائل مختلف رو در نظر گرفتیم و بهترین راه رو انتخاب کردیم و با افراد با تجربه و کاردان در مورد ان موضوع بحث و بررسی کردیم به نتیجه‌ی درستی رسیدیم ولی در مواقعی که بدون فکر تصمیم گرفتیم نه تنها مشکل‌مان حل نشده بلکه زمان زیادی را از دست دادیم و هنوز هم به نتیجه نرسیدیم.

سلام دوستان سهیلا هستم یک همسفر
 دروادی هفتم رمز و راز حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آن‌چه برداشت می‌نماییم.
 در وادی اول باتفکر ساختارها آغاز می‌گردد بدون تفکر آن‌چه هست رو به زوال می‌رود مثل سرطنابی است که در ادامه در وادی هفتم باز به تفکر می‌رسیم که افراد خردمند اول تفکر و راه را پیدا و در جهت صراط مستقیم عمل می‌کنند حتی اگر چه درصرط مستقیم فراز و نشیب‌های زیادی را متحمل شوند و شاید به ظاهر گاهی فنا شوند اما در واقعیت به بقا می‌رسند. کنگره برای من یک راه بود زمانی که درمانده بودم و بارها از معبودم طلب یاری می‌جستم چه خوب به دادم رسید و اکنون میان این همه قفل و کلید من نیز باید کلید خود را پیدا کنم که با قفلی چون اعتیاد چگونه می توان درب را باز نمود.

 سلام دوستان فرزانه هستم یک همسفر

وادی هفتم رمز و راز حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آن‌چه برداشت می‌نماییم.
در حقیقت برای این‌که حقیقتی کشف شود و یا به صورت آشکار آن را متوجه شویم، احتیاج است که رمز و راز آن را بدست آوریم، رمز در حقیقت یعنی پیدا کردن مسیری که باید در آن حرکت کنیم و راز یعنی پیمودن و طی کردن این راه و چیزی که از آن برداشت می‌کنیم .مساله بسیار مهم این است که باید برای پیدا کردن راه در صراط مستقیم باشیم تا راه مستقیم بتواند ما را به سر منزل مقصود برساند، اگر ما در صراط مستقیم باشیم به هدف و مقصدمان از روش مناسب می‌رسیم. یعنی وقتی به حقیقتی که بدنبالش بودیم، رسیدیم، در وضعیت مناسبی قرار خواهیم داشت و اگر چیزی که برداشت می‌کنیم فنا هم باشد اگر در راه مستقیم باشیم، فنا هم نوعی بقا است.
 یعنی در حقیقت منظور به این صورت است که وقتی ما یک حقیقتی را کشف می‌کنیم وقتی در صراط متقیم هستیم اگر بمیریم، چون نامی از ما یا کسی که آن حقیقت را کشف کرده باقی می‌ماند و که این همان بقای همیشگی است به قول سعید هم که می‌گوید:
 سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز 
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند هرگز
این‌جا است که فرق بین یافتن یک حقیقت در صراط مستقیم و یا عدم صراط مستقیم مشخص می‌شود .

ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 25 اسفند 1398 09:04 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به شما عزیزان، عالی نوشتید
شنبه 24 اسفند 1398 12:38 ق.ظ
خانم مونا با سپاس از شما که زحمت کشیدید. با تشکر از مشارکت کنندگانان
عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic