مشارکت مکتوب لژیون خانم کیمیا - لژیون سوم
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 01:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مونا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )
تعدادی از رهجویانِ راهنمای محترم سرکار خانم کیمیا (لژیون سوم) در خصوصِ "سی‌دی عشق و ایمان 1" مطالبی را ارائه نموده‌اند که به‌صورتِ مشارکت تقدیمِ شما عزیزان می‌گردد.
سلام دوستان رویا هستم یک همسفر
همان‌طور که می‌دانیم انسان اشرف مخلوقات است. یعنی خداوند تمام صفات خودش را در انسان گذاشته است. درون انسان تمام صفات خداوند هست، صفات کریم بودن، رحیم بودن، قادر بودن، علیم بودن، عشق و محبت و ...
هر آن‌چه خداوند دارد، درون انسان هست ولی این‌که چطور از این صفات استفاده کنیم بستگی به خودمان دارد، به ایمان‌مان دارد، به عصاره جان‌مان، به تلاش و کوشش‌مان بستگی دارد. هم صفات مثبت در انسان هست هم صفات منفی و صفات خدا بیشترین بار را به دوش من دارد.
من باید بذرهای خوبی که خداوند درون‌مان نهاده را به نحو احسن آبیاری کنیم. اولین صفت خداوند مهربانی است من می‌توانم بگویم انسان مهربانی هستم، با گذشت هستم، عشق دارم اما این‌ها به ایمان من بستگی دارد،  زمانی‌که من باید امتحان پس بدهم و جواب این ایمان داشتن را پس بدهم، بتوانیم از پس آن بر بیاییم. ایمان مثل این‌که یک فلز را صیقل می‌دهیم و زنگار آن را پاک می‌کنیم، وقتی به آن نور می‌خورد نور را می‌گیرد و بیشتر بازتاب می‌کند. یک انسان هم هر چه قدر تزکیه و پالایش انجام دهد وجودش صیقل می‌خورد و نوری که از خداوند می‌گیرد را بهتر بازتاب می‌کند.
ایمان یعنی عصاره و چکیده جان خود را بخشیدن، یعنی بهترین چیزی که خودت داری را به دیگران بدهی. ایمان یعنی یک مسئول  که از وقت و از همه‌چیز خود می‌گذرد و به دیگران می‌بخشد تا به آرامش برسند و راه درست را پیدا کند امیدوارم با نور امید که در جای جای قبلم و فکر خانه کرده راه درست را خودم و مسافرم پیدا کنیم و با عشق حقیقی به نتیجه دلخواه برسیم پس تا امید و عشق نباشد نمی‌توان به نتایج خوبی در زندگی دست یافت و این عشق و امید در کنگره وجود دارد و بی غل و غش و واقعی در اختیار همگان قرارداده تا همه بهره بگیرند با نور ایمان و عشق به همه نتوانستن‌ها می‌توان رسید.

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر
آن‌چه در ابتدا می‌بینیم ایمان است و عشق که گویی ستون و پایه وجودی هر انسان از آن نشات می‌گیرد، حتی موجودات، پایین‌تر از انسان هم به آن نیاز شدید دارند .
هر بعدی که قابل تسویه است سر لوح ابتدا یاری ایمان و عشق باشد.
تمام کتب با عشق و ایمان آغاز می‌شود حتی تمام سوره‌ها با بسم الله الرحمن الرحیم شروع می‌شود .
ایمان چیست؟ ایمان یعنی باور و اعتقاد قلبی به چیزی یا کسی داشته باشی این باورها برای زندگی انسان لازم است و محبت نیز جایگاه خودش را دارد، این عشق و محبت در حیوانات هم وجود دارد، اصلاً پایه وجودی بر اساس عشق و محبت است اگر عشق و محبت نبود حتی نسل‌ها هم منقرض می‌شد و همه چیز از بین می‌رفت.
اگر عشق و محبت نبود مادر تمام سختی‌ها را متحمل نمی‌شد و یا حیوانات برای حفظ فرزندشان خود را به خطر نمی‌انداختند .
اگر به انسان عشق و محبت نرسد پژمرده می‌شود چون انسان دوست دارد که دوستش داشته باشند و به او اهمیت بدهند، حتی پایه کنگره نیز از عشق و محبت جاری است و بر پایه عشق و محبت است.
انسان باید نا خالصی‌ها را از وجود خود پاک کند که تنها با دعا حل نمی‌شود، باید با تفکر و قلباً و عملی باشد آن موقع است که عشق و ایمان و باور قلبی ایجاد می‌شود.

سلام دوستان پروانه هستم یک همسفر
در کتاب اسمانی ما عشق به خداوند آغاز کار است. چیزی که در واقع می‌بینیم ایمان و عشق، ستون و پایه‌های وجودی برای هر انسان است که از آن نشأت می‌گیرد. ما در قرآن صد و چهارده سوره داریم که با بسم الله شروع شده که با نام عشق و ایمان شروع می‌شود. ایمان در ظاهر و باطن داریم، عشق و ایمان حقیقی چیزی است که در باطن شکل می‌گیرد. اگر کسی شبانه روز عبادت کند ولی در باطن به شکل دیگری باشد اصلاً فایده‌ای ندارد. اگر عشق و ایمان واقعی در باطن نباشد سیستم زندگی ما شکل نمی‌گیرد، ما که در مسیر کنگره هستیم باید نا خالصی‌ها را از خودمان پاک کنیم تا در مسیر ارزش‌ها باشیم و به فرمان عقل نزدیک شویم. تعریف عشق همانند درخت عشقه که پیچ می‌خورد در طبیعت که جدا کردن آن دشوار است. ایمان یعنی باور داشتن، ایمان تجلی صفات نیک خداوند است. توبه یعنی برگشت یعنی کار ضدرزشی انجام دادیم و باید برگشت به صفر برسیم بعد آن‌جاست که خداوند ما را بخشیده و توبه قبول شده است.

سلام دوستان سمیا هستم یک همسفر
بنام قدرت مطلق
دو موضوع که تمام هستی را به هم متصل خواهد داشت عشق و ایمان است.
این عشق و محبت در انسان حتی در حیوانات وجود دارد، و اگر نبود هیچ چیز نمی‌ماند و نسل‌ها منقرض می‌شد، مانند عشق و محبت مادر به فرزند، که اگر نبود مادر تمام سختی‌ها را متحمل نمی‌شد، و به فرزندش شیر نمی‌داد و از او نگهداری نمی‌کرد، و یا حیوانات برای حفظ فرزندش جان خود را به خطر نمی‌انداختند. این به خاطر عشق و محبتی است که در درون‌شان است. عشق و محبت با ایمان همراه است. ایمان یعنی باور و اعتقاد قلبی به چیزی یا کسی و این‌ها در کنگره جاری است. چون ما در کنگره به همدیگر کمک و یاری می‌رسانیم و محبت را دریافت می‌کنیم، مانند گلی که وقتی آب به او می‌رسد شاداب می‌شود، ما هم در کنگره انرژی می‌گیریم و سر حال می‌شویم.
اگر به انسان عشق و محبت نرسد، پژمرده می‌شود، چون انسان دوست دارد که به او اهمیت بدهند و دوستش داشته باشند.
عشق و محبت بستر می‌خواهد که باید بوجود بیاید. و این اتفاق برای ما در کنگره افتاد با باور و ایمانی که داشتیم. و باید ناخالصی‌ها را از وجود خود پاک کنیم، ناخالصی‌ها با حرف، دعا پاک نمی‌شود. یعنی دعا باید هم با زبان و هم با فکر و قلبی و عملی باشد، آن موقع پذیرفته می‌شود. پس منشا عشق و محبت خداوند است.

رابط وبلاگ: همسفر حدیثه لژیون خانم کیمیا (لژیون سوم)
ویرایش و ارسال: همسفر مونا لژیون خانم نسیم (لژیون هجدهم)
همسفران نمایندگی آکادمی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی، مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری از شعبه پرستار جمعه 23 اسفند 1398 01:11 ب.ظ
سلام به همسفران عزیز در لژیون سوم ، خدا قوت عزیزان به شما و کمک راهنمای ارجمندتان خانم کیمیا ، سپاسگزارم از مشارکت های خوبتان ، بسیار آموزش گرفتم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic