مشارکتِ مکتوبِ لژیونِ خانم مریم - لژیون نوزدهم
چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فخری (لژیون یازدهم) | ( نظرات )
 تعدادی از رهجویانِ راهنمای محترم سرکار خانم مریم (لژیون نوزدهم) در خصوصِ سی دی «روان باختگان» مطالبی را ارائه نموده‌اند که به‌صورتِ مشارکت تقدیمِ شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان ناهید هستم همسفر:

علمی خوب است که برای عمل استفاده شود نه اینکه فقط ثبت شود و زندگی انسان برای فهم و عمل به دانش استفاده شود و این به‌واسطه تفکر امکان‌پذیر می‌شود و با جمع‌آوری اطلاعات از آن کار و عمل چه غلط باشد چه درست و بعد هم طبقه‌بندی مطالب که در تمام علوم این مثلث موجود است و هیچ کار بدون تفکر نمی‌شود.

در هر علمی بررسی همه جوانب از اهمیت خاصی برخوردار است. هر مشکل و دردی یک راه و حلی دارد که اگر نرسیدیم نباید بگوییم که راهی نیست بلکه ما بلد نیستیم. در صور پنهان اگر انسان را نشناسیم، نمی‌توانیم روان او را درمان کنیم. سلامتی صور پنهان انسان در بقای او اثر بسزایی دارد. درمان باعث سعادت او در جهان باقی خواهد شد و افکار ما در سلامتی ما اثر زیادی دارد. در سایه خداباور و اعتقاد به زندگی پس از مرگ، دوست داشتن هستی و انسان‌های دیگر و نفرت از بدی‌ها در چگونه زیستن انسان نقش بازی خواهد کرد

پس امیدواری و ناامیدی او نیز به خداباوری انسان بستگی دارد هرچند صوری باشد و نکته قابل‌توجه این‌که فقط در ادیان هست که در مورد صور پنهان به ما اطلاعات می‌دهد. مثل قرآن که جهان‌بینی را به ما یاد می‌دهد.

پس تفکر در مورد ساختارها و جمع‌آوری اطلاعات در همه مسائل زندگی از مهم‌ترین مطالبی است که در سعادت ما اثر به سزایی دارد.

سلام دوستان مریم هستم همسفر:

ما نباید در فکر ثبت وقایع بلکه باید در فکر ثبت درک باشیم. ثبت وقایع بسیار مهم است. تاریخ خیلی مهم است ولی آن‌قدر مهم نیست که ما تمام حال و همه‌چیز را فراموش کنیم و بخواهیم وقایع را ثبت کنیم.

برای هر تحقیقی از هر علومی که می‌توانیم استفاده کنیم، یعنی از دانش و علوم استفاده کنیم تا بتوانیم راه‌حل را پیدا کنیم. فرق انسان هم با حیوانات در همین است چون تفکر و اندیشه دارد و باید مسائل را حل کند و راه‌حل را پیدا کند. برای حل یک مشکل و مسئله ابتدا باید همه اطلاعات را بررسی کنیم؛ یعنی اطلاعات را چه درست و غلط جمع‌آوری کنیم مرحله بعد تفکیک اطلاعات درست از غلط است و مرحله سوم اطلاعات درست را طبقه‌بندی کنیم. اگر این کارها را درست انجام دهیم به نتیجه می‌رسیم.

برای انجام هر کاری باید اول بررسی کنیم نباید بدون تفکر و اندیشه دست بکاری زد. وقتی تمام روش‌های درمان اعتیاد را بررسی می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که اعتیاد درمان ندارد وای باید بدانیم درمان دارد ولی ما آن را نمی‌دانیم. برای درمان هر دردی حتی نا علاج باید آن را بشناسیم. برای درمان اعتیاد هم باید انسان را بشناسیم.

ما بیماری‌هایی داریم که در اثر فکر و اندیشه بر روی جسم ما اثر می‌گذارد و جسم را مریض می‌کند، پس افکار و اندیشه ما در سلامتی ما نقش مهمی دارد. ما باید آن چیزی که به فکر ما آرامش می‌دهد را پیدا کنیم حالا با اعتقاد به خدا و کتاب آسمانی و یا هر چیز دیگری یعنی دیدگاه ما در زندگی ما نقش دارد.

باید به مرحله‌ای برسیم که باور کنیم اگر ذره‌ای‌ کار نیک انجام می‌دهیم طبیعت هم به ما خوبی می‌دهد و آن خوبی به ما بر می‌گردد. در پالایش جسم باید تمام ساختارهای که غلط و اشتباه بوده و جایگزین شده را از بین ببریم. روح ما با آموزش‌هایی که گرفتیم و خواندن وادی‌ها پالایش می‌شود، وادی به ما یاد می‌دهد با حرکت راه نمایان می‌شود.

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر:

ثبت وقایع در زندگی انسان مهم هستند ولی نه به‌اندازه ثبت درک؛ زیرا اگر انسان به ثبت وقایع بپردازد، زمان حال را فراموش می‌کند. انسان برای تحقیق در مورد هر مسئله‌ای باید از دانش و علوم استفاده کند تا بتواند بهترین راه‌حل را پیدا کند و مهم‌ترین مسئله که انسان را از سایر موجودات متمایز می‌کند داشتن تفکر و اندیشه است؛ که انسان با تفکر و اندیشه مسائل را حل می‌کند و راه‌حل آن را پیدا می‌کند تا بتواند مشکلات را حل کند. در ابتدا برای هر مشکلی باید مسائل را بررسی کنیم سپس اطلاعات را چه درست و چه غلط جمع‌آوری کنیم و اطلاعات درست و غلط را از هم تفکیک نماییم و سپس مطالب را طبقه‌بندی کنیم که این مسئله در تمام علوم موجود است. بررسی در تمام علوم و علم‌ها از همه جوانب اهمیت بسزایی دارد. هر مشکلی یک راه‌حلی دارد و اگر ما آن را نمی‌دانیم و به آن نرسیدیم نباید بگوییم که اصلاً این راه وجود ندارد باید بگوییم که ما این راه را نمی‌دانیم و به دنبال راهی برای پیدا کردن حل این مشکل باشیم. اگر صور پنهان انسان را نشناسیم نمی‌توانیم روان را درمان کنیم. افکار در سلامتی روان ما نقش بسزایی دارد. امید و ناامیدی انسان به خداباوری او بستگی دارد هرچند صوری و ناچیز باشد. فقط در دین است که در مورد صور پنهان اطلاعاتی را به ما می‌دهد؛ مانند قرآن که جهان‌بینی را به ما آموزش داده است. پس در مورد هر مسئله اول باید بررسی کنیم. اطلاعات درست و غلط را از هم تفکیک کنیم و آن‌ها را طبقه‌بندی کنیم این‌ها در زندگی نقش بسزایی دارند.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر:

ما باید به فکر ثبت درک وقایع باشیم و ما برای هر کار تحقیقاتی باید سعی کنیم از علومی که مورداستفاده قرار می‌گیرد استفاده کنیم تا بتوانیم مسائل را حل کنیم انسان تفکر و اندیشه دارد که تا بتواند راه‌حل‌ها را پیدا کند.

اولین کار این است که اطلاعات را درباره آن کار جمع‌آوری کنیم و طبقه‌بندی اطلاعات را انجام دهیم تا به نتایج برسیم. در پالایش جسم و جان یک سری قوانین نیاز دارد که در پالایش جسم و روح با روش DST و وادی‌ها آشنا شدیم که وادی‌ها به ما آگاهی می‌دهند. وجود انسان شناخته‌شده نیست که با قرآن و جهان‌بینی می‌توانیم بشناسیم. ما باید صور پنهان انسان را بشناسیم تا بتوانیم روان را درمان کنیم و در دین، قرآن در مورد صور پنهان به ما اطلاعاتی داده‌شده است. ما باید به این باور برسیم که اگر کار نیک انجام دهیم طبیعت آن را به ما برمی‌گرداند. در جستجو، تفکر می‌کنیم و راه ذره‌ذره نمایان می‌شود. برای داشتن محبت به مثلث علم، عقل، ایمان نیاز داریم.

سلام دوستان سعیده هستم یک همسفر:

برای انجام هر کاری باید سه مرحله را طی کرد: جمع‌آوری اطلاعات، جداسازی اطلاعات و طبقه‌بندی اطلاعات. بعد بررسی می‌کنیم که این کار و عملیات ما درست بوده یا غلط و تنها چیزی که می‌تواند در رسیدن به این جواب به ما کمک کند، این است که ببینیم نتیجه و خروجی عملیاتِ ما چقدر محکم، استوار و عمیق است.

چگونه فکر کردن انسان در روند سلامتی‌اش نقش بسیار سازنده‌ای دارد. انسان‌های مختلف تحت تأثیر محیط‌زیست و طبیعت قرار می‌گیرند، اما می‌توان این افکار و اندیشه‌های منفیِ جذب‌شده و یا آثار مصرف مواد مخدر و الکل و غیره را از کالبد آن‌ها بیرون کشید. این کار نیاز به علم و توجیه دارد. سپس باید به درمان روان و جهان آن‌ها پرداخت. جهان، نظام‌مند‌است. انسان هر کاری انجام دهد عکس‌العمل آن به خودش برمی‌گردد. در پالایش جسم و روح نیز قوانینی حاکم است، در راه پالایش، کمی که پیش برویم خداوند به ما کمک می‌کند.

گردآورنده: همسفر سیما رابط وبلاگ لژیون نوزدهم

همسفران نمایندگی آکادمی

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic