مصاحبه با مرزبانِ گروه خانواده‌ی پارک طالقانی؛ سرکار خانم گلناز
شنبه 21 دی 1398 ساعت 04:36 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )
 خدمت‌کردن علاوه بر این‌که باعثِ کسبِ آموزش و حالِ خوش می‌شود، باعث می‌شود انسان مثلِ یک رود همیشه جاری باشد و دچارِ رکود نشود و متعاقباً انرژی‌های مثبت را جذب کند و از نیروهای منفی دور شود.

با توجه به دستور جلسه‌ی کمکِ من به کنگره و کمکِ کنگره به من؛ امروز با مرزبان محترم گروه خانواده‌ پارک طالقانی، سرکار خانم گلناز، گفتگویی داریم که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌نماییم:

ضمنِ تشکر و قدردانی از زحماتِ شما؛ لطفاً ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید چه‌طور با کنگره آشنا شدید؟
سلام دوستان؛ گلناز هستم همسفر، با هفده سال تخریب وارد کنگره شدیم، حدود هجده ماه سفر کردیم، با راهنمایی خانم زهرا و خانم شبنم و آقای سعید و پنج‌سال و هشت‌ماه است که آزاد و رها هستیم.
سال‌ها پیش از طریقِ یک برنامه‌ی تلویزیونی که تعدادی از اعضای کنگره را به‌عنوانِ مهمان دعوت کرده بودند؛ با کنگره آشنا شدم و چند سال بعد که کنگره را به مسافرم معرفی کردم، متوجه‌ی جلساتِ خانواده‌ها شدم و خودم هم واردِ کنگره شدم.

من همیشه شما را در آکادمی در حالِ خدمت دیده‌ام. نظرِ شما در موردِ خدمت‌کردن چیست و تا به‌حال در کدام جایگاه‌ها خدمت کرده‌اید؟
به‌نظرِ من؛ خدمت‌کردن علاوه بر این‌که باعثِ کسبِ آموزش و حالِ خوش می‌شود، باعث می‌شود انسان مثلِ یک رود همیشه جاری باشد و دچارِ رکود نشود و متعاقباً انرژی‌های مثبت را جذب کند و از نیروهای منفی دور شود.
تا کنون در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی، مسئولِ کارتِ عضویت، راهنمای تازه‌واردین، وبلاگ و مرزبانی خدمت کرده‌ام و امسال هم به لطفِ خدا در آزمونِ کمک‌راهنمایی قبول شدم.
این خدمات بر زندگیِ شخصیِ شما چه‌گونه تأثیرگذار بوده است؟
من در این هفت سالی که در کنگره هستم؛ به‌جز چهار الی پنج بار، هیچ‌وقت سه‌شنبه‌ها غیبت نداشتم و همیشه برنامه‌های شخصی‌ام را طوری مدیریت کردم که سه‌شنبه‌ها را در کنگره حضور داشته باشم. خدمت‌هایی که روزهای سه‌شنبه توفیق داشتم و انجام دادم، باعث می‌شد که در تمامِ طولِ هفته با انرژی‌تر باشم و همیشه تلاش می‌کنم، آموزش‌هایی که در کنگره کسب می‌کنم را در زندگیِ شخصی‌ام به‌کار ببندم.

نقشِ خدمت‌کردن و ورزش در رهایی و حالِ‌خوشِ ما همسفران چه‌گونه است؟
خدمت و ورزش هر دو‌ باعث می‌شود؛ انرژیِ مثبت و حالِ‌خوش کسب کنیم و با تجربیات و آموزش‌هایی که کسب می‌کنیم، جهان‌بینی ما درست شود و نهایتاً سیستم‌ِایکسِ ما بهتر کار کند.

لطفاً در موردِ خدمتی که در پارکِ طالقانی به‌عنوانِ مرزبان انجام می‌دهید، توضیح دهید؟
من همیشه علاقه داشتم؛ جایگاهِ مرزبانی را هم تجربه کنم. اما با توجه به این‌که شاغل بودم، امکانِ شرکت در مرزبانیِ شعبه را نداشتم.
بنابراین تصمیم گرفتم؛ برای مرزبانیِ پارک کاندید شوم که به لطفِ خداوند و همسفران بزرگوار، موفق شدم این جایگاه را هم تجربه کنم و آموزش بگیرم.

وظایفِ مرزبان در پارکِ طالقانی چیست؟
مرزبانِ پارک؛ باید جمعه‌ها از ساعت هفتِ صبح الی دوازده ظهر در پارک حاضر باشد و علاوه بر وظایفِ جاری، از قبیلِ انجامِ امورِ بیمه‌ی ورزشی و قانونِ یازدهم، با توجه به گسترده بودنِ فضای پارک و حضورِ همسفران از تمامی شعب، بایستی به‌طور کلی بتواند به گونه‌ای مدیریت کند تا در طی این ساعات، هماهنگی بینِ اعضا و ورزش‌های مختلف برقرار باشد و مشکلی پیش نیاید.


به‌نظرِ شما؛ چه‌گونه می‌توانیم بینِ خدمت در کنگره و شاغل‌بودن و خانواده، تعادل برقرار کنیم؟
برای به‌دست آوردنِ هر چیزی باید بهایش را هم بدهیم. برای من هم با توجه به این‌که شاغل هستم و حجمِ کارم زیاد است، آسان نبود که این تعادل را برقرار کنم. اما ما در کنگره آموزش می‌گیریم که به همه‌ی ابعادِ زندگی توجه کنیم و از افراط و تفریط در هر کاری پرهیز کنیم. به‌نظرِ من؛ با یک برنامه‌ریزیِ صحیح و کمی تلاش، می‌توان این تعادل را برقرار کرد.

به‌نظرِ شما؛ نقشِ رعایت‌کردنِ قوانین و حرمت‌های کنگره، در حالِ‌خوشِ همسفران چیست؟
هر اُرگان و جامعه‌ای حریم و قوانینِ مختصِ به‌خودش را دارد. اگر بخواهیم که عضو آن جامعه باشم، باید قوانین را رعایت کنیم و این انتخابی نیست، بلکه تکلیف این است که قوانین را رعایت کنیم. به‌نظرِ من؛ رعایتِ قوانین و حرمت‌های کنگره، نه تنها سخت نیست، بلکه باعثِ آسایش و آرامشِ بیشترِ اعضا می‌شود.

توصیه‌ی شما؛ به کسانی‌که علاقه دارند جایگاهِ مرزبانیِ پارکِ طالقانی را تجربه کنند چیست؟
به‌نظرِ من؛ کسی که می‌خواهد در این جایگاه خدمت کند، باید بسیار جدی تفکر کند و توانایی‌ها و شرایطِ خودش را بررسی کند و این نکته را در نظر داشته باشد که برای مدتِ تقریباً چهارده الی پانزده ماه، باید در سرما و گرما، صبحِ‌زودِ یک روزِ تعطیل، در پارک حاضر باشد و در یک محیطِ گسترده، با تمامیِ اعضای کنگره از شعبِ مختلف، در ارتباط باشد.
در نهایت؛ اگر کسی به این نتیجه رسید که می‌تواند در این جایگاه خدمت کند، باید بداند که به‌یاریِ خداوند، حالِ‌خوش و انرژیِ‌مثبت و کوله‌باری از تجربیاتِ مثبت پیشِ‌رو دارد.

با سپاسِ فراوان به‌خاطرِ وقتی که برای مصاحبه گذاشتید.
در آخر اگر صحبتی ناگفته دارید، بفرمایید:
از آقای مهندس و خانم کماندار عزیز بسیار سپاس‌گذارم که اجازه و فرصتِ این خدمت را به‌من دادند.
از راهنمای عزیزم که همیشه و در هر شرایطی حمایتم کردند، بسیار سپاس‌گذارم.
از تمامیِ همسفران عزیزِ کنگره که همیشه به‌من عشق و انرژی دادند، نهایتِ تشکر را دارم.

با آرزوی صدورِ فرمان و اِذنِ ورودِ تمامیِ مصرف‌کنندگانِ در بندِ اعتیاد.


مصاحبه از همسفر زیبا، رابطِ وبلاگِ لژیونِ خانم شبنم (لژیون هفتم)

ارسال: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون پنجم یکشنبه 22 دی 1398 10:34 ب.ظ
با سلام و عرض ادب و احترام . ختنم گلناز عزیز بسیار متشکرم بابت صحبتهای عالی و مفیدتون بود . سپاس از خانم زیبای عزیز و خانم وفای عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic