مصاحبه با کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم حشمت بانو، نگهبانِ ورزشِ تنیس روی میز
دوشنبه 9 دی 1398 ساعت 10:40 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )

برای راه‌اندازیِ سیستمِ‌ایكس، از طریقِ مختلف می‌توان اقدام كرد كه یکی از اصلی‌ترین این راه‌كارها ورزش است. ورزش كردن یكی از راه‌هایی است كه در صورآشكار باعثِ تخلیه‌ی انرژی می‌شود، این تخلیه خودبه‌خود لذت به‌وجود می‌آورد.


با توجه به دستور جلسه‌ی جهان‌بینی ورزش؛ امروز با کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم حشمت بانو، نگهبانِ ورزشِ تنیس روی میزِ گروه خانواده، گفتگویی داریم که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌نماییم:
ضمنِ تشکر و قدردانی از زحماتِ شما؛ ابتدا خودتان را معرفی نمایید:
سلام دوستان؛ حشمت بانو هستم همسفرِ حسام. مدت چهارده ماه و چهارده روز سفر كردیم، با راهنمایی آقای علی نصیری و راهنمای خودم در سفر اول خانم جلالی و در سفر دوم خانم فروغ.

نقشِ خدمت کردن و ورزش کردن؛ در رهایی و حالِ‌خوشِ همسفران، چه‌گونه می‌باشد؟
از آن‌جایی‌كه همسفران هم دچارِ تخریب‌های زیادی شده‌اند و سیستمِ ایكسِ آن‌ها هم دچارِ مشكل شده است‌، خدمت كردن و ورزش نقشِ بسیار مهمی در راه‌اندازی این سیستم دارد. علم ثابت كرده است كه در مغز، سیستمی به‌نامِ سیستمِ پاداش وجود دارد كه در ازای هر كارِ خوبی، دوپامین ترشح می‌شود و بر كسی هم پوشیده نیست. ورزش كردن باعث می‌شود غددِ درون‌ریزِ بدن، بهتر كار كند و این به معنای بهبودِ كاركردِ سیستم‌ِایكس می‌باشد.
حالِ خوش هم از درست كار كردنِ سیستمِ‌ایكس كه باعثِ تعادل در انسان می‌باشد، به‌دست می‌آید.

حس و حالِ خدمت کردن در این جایگاه، به‌خصوص در این روزهای قشنگِ پاییزی چه‌گونه است؟
سوال بسیار خوبی است؛ در جواب باید بگویم هر شخصی باید این جایگاه را تجربه كند. با كلمات توضیح دادن آن، بسیار سخت می‌باشد. این‌كه در كنارِ كسانی باشی كه هدف‌شان، خدمت كردن به هم‌نوعان‌شان است و مانندِ تو، دردها و رنج‌های بسیار را تحمل كرده‌اند و اینک می‌توانند در فضای پرانرژیِ كنگره، از موهبتِ عقل، ایمان و عملِ سالم بهره‌مند شوند و این خود؛ عشقِ سالم را به‌همراه می‌آورد و وقتی عشقِ سالم همراه شخصی شود، حس و حالش قابلِ توصیف نیست.

به‌نظرِ شما؛ چرا بهتر است که همسفران در فعالیت‌های ورزشی مشارکت داشته باشند؟
همان‌طور كه در جوابِ سوالِ قبل گفته شد؛ برای راه‌اندازیِ سیستمِ‌ایكس، از طریقِ مختلف می‌توان اقدام كرد كه یکی از اصلی‌ترین این راه‌كارها ورزش است. ورزش كردن یكی از راه‌هایی است كه در صورآشكار باعثِ تخلیه‌ی انرژی می‌شود، این تخلیه خودبه‌خود لذت به‌وجود می‌آورد. فعالیت‌های ورزشی نوعی تعامل و مشاركت بین افراد به‌وجود می‌آورد و این تعامل باعث می‌شود كه آموزش‌های گرفته شده كاربردی شود. بنابراین فعالیت‌های ورزشی راهی برای رسیدن به تعادل، داشتنِ جسم و روانِ سالم و راه‌اندازیِ سیستم‌های شبه‌افیونی بدن است.

بهترین و مهم‌ترین دستاوردی که طیِانجامِ این خدمت به‌دست آورده‌اید چیست؟
از آنجایی‌كه از تمامِ شعب، برای بازی و انجامِ مسابقات، به پارکِ طالقانی می‌آیند، باعث شده كه با دوستانِ زیادی آشنا شوم و برخورد با همه‌ی اقشارِ سنی؛ كودكان، نوجوانان، جوانان و سایرِ میان‌سالان، باعث می‌شود كه كلیه‌ی ابعادِ زندگی، در یک روز و در حینِ خدمت در این جایگاه، برای انسان نمایان شود و این برای من بسیار ارزشمند است و از این‌كه می‌توانم خدمتِ كوچکی انجام دهم و آموزش بگیرم، بسیار خوشحال هستم.

آیا خدمت در این جایگاه؛ در زندگیِ شخصیِ شما تأثیر داشته است؟
به‌نظرِ خودم خیلی زیاد. چون غیرممكن است شخصی تحتِ آموزش‌های كنگره قرار بگیرد و روی او تأثیری نداشته باشد. قبل از این خدمت؛ من یا اصلاً به پارک نمی‌آمدم یا دیر می‌آمدم. ولی حالا حتماً باید قبل از ساعت هفت‌ونیم صبحِ جمعه، در پارکِ طالقانی باشم.
محبت كردنِ بلاعوض را یاد گرفته‌ام و این‌كه با خدمتِ كوچكی كه انجام می‌دهم، می‌توانم جمعه‌ی شادی را برای خودم و سایرِ همسفران فراهم نمایم.

به‌نظرِ شما؛ یک خدمت‌گزار در هر جایگاهی، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشد چیست؟
بدون شک انجامِ عملِ سالم است. عملِ سالم در جایگاه‌های مختلفِ كنگره؛ علی‌رغم آن‌که ساده به‌نظر می‌رسد، نیاز به تمرین، تفكر و آموزشِ زیادی دارد. در كنگره؛ افراد با سطحِ انرژی‌های مختلف و با درصدِ آموزش‌های گوناگون، در مقابلِ انسان قرار می‌گیرند. این‌كه بتوانی با هر كدام از آن‌ها رفتاری درست و مناسب داشته باشی كه هم آن‌ها جذبِ كنگره و هم جذبِ ورزش و سایرِ خدمات شوند و همین‌طور خودت، تعادل و حالِ خوشت را حفظ كنی، نیاز به عمل‌كردِ درستِ آموزش‌ها و قوانین و حرمت‌ها دارد.

به‌نظرِ شما؛ نقشِ رعایت‌کردنِ قوانینِ کنگره۶۰ و آموزش‌ها در حالِ خوشِ ما همسفران چه‌گونه است؟
رعایت كردنِ قوانینِ كنگره ۶۰ شرطِ اصلیِ ماندن در كنگره است. چون شخصی كه نتواند قوانین را رعایت كند، از كنگره كنار گذاشته خواهد شد و این اتفاق ممكن است در فاصله‌ی یک‌روز یا یک‌ماه و شاید هم در فاصله‌ی چند سال بیافتد. البته نه تنها در كنگره؛ بلكه در هر محیطِ دیگر و به‌طورِ كلی در زندگی، رعایت كردنِ قوانین، نقشِ بسیار مهمی در حالِ خوشِ انسان‌ها دارد. درگیر شدن با قوانین، روبروی قوانین قرار گرفتن یا زیر پا گذاشتنِ قوانین، همه باعثِ از دست‌رفتن و یا هرز رفتنِ انرژی می‌شوند و وقتی هم انرژی‌های انسان، به هَدر رفت یا در مسیرِ نامناسبی قرار گرفت؛ حالِ خوش هم از بین می‌رود. رعایت كردنِ قوانین؛ باعث می‌شود كه انسان حركت كند، در مسیر قرار بگیرد و بتواند تجربه كند و بر دانش و آگاهی خود بیافزاید.

اگر چنان‌چه سخنِ ناگفته‌ای هست؛ لطفاً بفرمایید:
از خداوند متعال بسیار سپاسگزارم که در کنگره حضور دارم و برای جناب مهندس و خانواده‌ی محترمشان آرزوی سلامتی و طولِ‌عمر دارم.
امیدوارم تمامِ خدمت‌گزارانِ کنگره ۶۰ در پیش‌بُرد اهدافِ کنگره، مؤفق و مؤید باشند.
از شما هم سپاسگزارم.

تهیه و تنظیم گزارش: رابطِ وبلاگ، همسفر زیبا، لژیون خانم شبنم (لژیون هفتم)

ارسال: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا چهارشنبه 11 دی 1398 10:12 ب.ظ
خانم حشمت بانو با تشکر از شما که با تمام عشق و علاقه
در ورزش تنیس خدمت می کنید.ممنون از زحمات شما
با تشکر از خانم زیبا با مصاحبه خودشان
وبا تشکر از خانم وفا
همسفر سپیده سه شنبه 10 دی 1398 12:01 ب.ظ
با سلام،
خانم حشمت بانو عزیزم ... بسیار تا بسیار سپاسگزارم... برای این همه عشق ، حس و عمل سالم که با تمام وجود روزهای جمعه در بازی تنیس روی میز از شما بانوی گرامی دریافت می کنیم ... تندرست، شاد و برقرار باشید.
سپاس تقدیم به خانم زیبا عزیز برای تنظیم این مصاحبه عالی...
تشکر از خانم وفا عزیز
با احترام ، همسفر سپیده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic