پنجاهمین مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 05:34 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )
مشارکت و کارِ گروهی؛ یکی از ضروری‌ترین عوامل در تحققِ اهدافِ کنگره ۶۰ می‌باشد.
انجامِ کارِ جمعی، اغلب به‌عنوانِ روشِ خوبی برای تقسیمِ کار و افزایشِ بهره‌وری، ارائه می‌شود و فعالیت‌های جمعی، خود یک مهارت برای یادگیری به‌شمار می‌رود و این‌ها از طریقِ اشتراک‌گذاریِ تجربیات و تعاملِ متقابل، صورت می‌گیرد که امکانِ ابرازِ خلاقیت و قابلیت‌های تحلیلیِ افرادِ فعال در آن را افزایش می‌دهد و فرصتِ ارائه‌ی قابلیت‌ها، باعثِ تقویتِ انگیزه‌ی آنان می‌شود.
هم‌چنین می‌توان گفت که این امر؛ امکانِ استفاده از دانش‌ها و مهارت‌ها و تجربیاتِ مختلفی که افراد این مجموعه دارند را برای‌مان فراهم می‌نماید.
در کنگره ۶۰ در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم، زیرا خواسته‌ها و اهداف و بعضاً ویژگی‌هایمان نیز به‌هم گره خورده‌اند.
فرآیندِ کارِ جمعی، وابسته به اهدافِ اعضای آن مجموعه است و ما در قالبِ یک مجموعه و در کنارِ یکدیگر، خانواده‌ای هستیم که اساسِ کارمان محبت است و با دانایی و شناخت و معرفت، در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم و با عقل و عشق و ایمان، حرکت می‌کنیم و پیشرفتِ خود را در ارتقاءِ کیفیتِ اهدافِ کنگره ۶۰ و رشدِ یکایکِ اعضای آن می‌دانیم.
تمرکز بر گسترش و تعمیقِ دانشِ اعتیاد و درمانِ آن، همواره از اولویت‌ها به‌‌شمار می‌رود.
هم‌چنین فراهم کردنِ روندِ رو به رشد و پُربار و رضایت‌بخش، برای اعضای جمعیتِ احیای انسانی، بخشی از تکنیک‌های این سازمانِ غیرِ دولتی محسوب می‌شود.
وفاداری، تفاهم و هم‌کاریِ مشترک و چندسُویه و بالا بودنِ مسئولیت‌پذیری، آموزش، توانایی‌های پیچیده، روابطِ سودمند و بینشِ قابلِ توجه‌ی راهنمایانِ کنگره ۶۰؛ دلیلی برای این شد که با اِدغام و اشتراک‌گذاریِ نگرش‌ها، پویاییِ مشارکت و همه‌ی این عوامل، در محیطِ خوب و مثبتِ سایتِ همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی، در قالبِ مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی، به‌ثبت برسد.
لذا از شما عزیزان می‌خواهیم؛ از این بخش که مرتبط با دستور جلسه‌ی " گلریزان" است بهره‌مند شوید.

با سپاس و احترام - همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

سلام دوستان؛ ندا هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون چهاردهم
این هفته‌ی پُر خیر و برکت را به تمامِ اعضای کنگره ۶۰ بابت دانایی که کسب کرده‌اند؛ تبریک می‌گویم و خود را نسبت به آیندگانی که می‌خواهند در این راه قدم بگذارند و به رهایی  برسند مسئول می‌دانند.
به اعتقادِ من؛ "بسیار زیبا و منطقی‌ست که تک‌تکِ ما با تمامِ توان و خواسته‌ی درون، در این گلریزان شرکت کنیم" و با تمامِ وجود، خیر و برکت و حالِ‌خوش و آرامش را در لحظه لحظه‌ی زندگی‌مان تجربه کنیم.
من به این باور رسیده‌ام که در تاریک‌ترین و سخت‌ترین گذرگاهِ زندگی، نور امیدِ کنگره بر قلب‌های یخ بسته و حس‌های به‌خواب رفته‌ی ما تابید و به زیباترین شکل، بیدار شدن و مهم‌تر از همه احیا شدنِ آن‌ها را با تمامِ وجود و جانِ‌دل، درک کردیم.
هر کدام از ما می‌دانیم که شکرِ این احیا و آرامش را باید با تمامِ توان و به‌خوبی بپردازیم؛ که درکِ آن داناییِ واقعی و بخشندگیِ بسیار می‌طلبد.
امیدوارم که ظروف تهی نباشیم و بگذاریم که این جریانِ زیبای بخشندگی و سپاس‌گزاری، جام‌های زندگی‌مان را لبریز از ایمان و عشق و عقل کند.


سلام دوستان؛ شبنم هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون شانزدهم
زمانی‌که به دستور جلسه‌ی گلریزان می‌رسم؛ اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد، روز اولی بود که واردِ کنگره شدم. با حالی خراب، دلی پُر از درد و کوهی از مشکلات و بیماری.
کنگره بدونِ هیچ سوالی و بدون این‌که پولی از من دریافت کند مرا پذیرفت! محبت و عشقی به‌من بخشید که با هیچ‌چیزی در زندگی‌ام قابلِ‌قیاس نیست.
من در قبالِ این همه محبت و عشق و آرامشی که امروز مرا به این حالِ خوب رساند چه پرداخته‌ام؟! تمامِ زندگی‌ام را مدیونِ این مکانِ مقدس هستم. مدیون کسانی که قبلاً در کنگره این هزینه را پرداخت کرده‌اند که امروز کنگره پابرجاست و منِ همسفر به این آرامش رسیده‌ام. حالا من باید این پرداخت را برای آیندگان انجام بدهم. "آیا خدمتی از این بالاتر وجود دارد؛ که جایی هزینه کنم که انسان‌ها احیا می‌شوند؟!"
خداوند در قرآن می‌فرمایند: اگر نفسی را احیا کردی گویی تمام نفوس را احیا کردی.
گمان نمی‌کنم کاری لذت‌بخش‌تر از این وجود داشته باشد. زمانی‌که من هزینه‌ای هر چند کوچک و جزئی پرداخت می‌کنم، حالِ بسیار خوبی به‌من  دست می‌دهد. در واقع باز هم دریافت کرده‌ام نه پرداخت! به‌فرمایشِ آقای مهندس: یک سیستم برای پابرجایی نیاز به مثلثی دارد که اضلاعِ آن شامل الف- منابع و حمایتِ مالی. ب- منابعِ علمی. ج- نیروی انسانیِ متخصص باشد که هر سه ضلعش را اعضا آن کامل می‌کنند.
اگر ما اعضای کنگره به حمایتِ مالی توجه نکنیم؛ محال است در آینده کنگره پابرجا بماند. زمانی‌که ایمان داشته باشیم وعده‌ی خداوند دروغ نیست، وقتی از مال خود می‌بخشم، چیزی کم که نمی‌شود، بلکه چندین برابرش به زندگی‌ام برمی‌گردد.
پس دیگران کاشتند ما خوردیم، ما می‌کاریم دیگران بخورند.

         
سلام دوستان؛ مژگان هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون دوازدهم
در موردِ دستور جلسه‌ی گلریزان می‌توانم بگویم که در این هفته بهترین زماناست برای این‌که بدانم چه‌قدر آموزش‌ها در من اثر داشته.
اگر خوب اموزش‌های کنگره را دریافت کرده باشم، هر شخصیبه میزانِ توانش در این هفته بخشش دارد و این مشاركت را با عشق انجام می‌دهد و حسِ خوب دریافت خواهد کرد.
می‌توان گفت؛ هفته‌ی پیشِ رو، هفته‌ی امتحانِ هر یک از ما با خودمان است."هر چه از این سرچشمه بهره بردیم بازپرداخت کنیم؛ نه به امیدِ بازگشت، بلکه به حکمِ وظیفه."
کنگره نه تنها مشکلِ اعتیاد را درمان کرد، بلکه هر کدام از ما خودمان می‌دانیم در چه حد از تاریکی، یأس و ناامیدی آمدیم.
حالا اگر بخواهیم این حالِ خوش را با ریال و تومان بسنجیم؛ نمی‌توان معادلِ پولی تعیین کرد.
پس من وظیفه‌ی خودم می‌دانم که در این امر، در حدِ توانم مشارکت کنم.


تهیه و تنظیم: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ام البنین احمدیان از شعبه سمنان دوشنبه 2 دی 1398 08:53 ق.ظ
با سلام و خدا قوت .ممنونم .عالی بود استفاده بردم
یکشنبه 1 دی 1398 08:25 ب.ظ
بسیار عالی و تأثیرگذار و ممنون از شما راهنمایان عزیز که هر هفته به این صورت به ما آموزش میدهید و خدا قوت به همسفر خوبمون خانم وفای عزیز
همسفر افسانه یکشنبه 1 دی 1398 08:24 ب.ظ
بسیار عالی و تأثیرگذار و ممنون از شما راهنمایان عزیز که هر هفته به این صورت به ما آموزش میدهید و خدا قوت به همسفر خوبمون خانم وفای عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic