چهل‌ونهمین مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی
چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )
مشارکت و کارِ گروهی؛ یکی از ضروری‌ترین عوامل در تحققِ اهدافِ کنگره ۶۰ می‌باشد.
انجامِ کارِ جمعی، اغلب به‌عنوانِ روشِ خوبی برای تقسیمِ کار و افزایشِ بهره‌وری، ارائه می‌شود و فعالیت‌های جمعی، خود یک مهارت برای یادگیری به‌شمار می‌رود و این‌ها از طریقِ اشتراک‌گذاریِ تجربیات و تعاملِ متقابل، صورت می‌گیرد که امکانِ ابرازِ خلاقیت و قابلیت‌های تحلیلیِ افرادِ فعال در آن را افزایش می‌دهد و فرصتِ ارائه‌ی قابلیت‌ها، باعثِ تقویتِ انگیزه‌ی آنان می‌شود.
هم‌چنین می‌توان گفت که این امر؛ امکانِ استفاده از دانش‌ها و مهارت‌ها و تجربیاتِ مختلفی که افراد این مجموعه دارند را برای‌مان فراهم می‌نماید.
در کنگره ۶۰ در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم، زیرا خواسته‌ها و اهداف و بعضاً ویژگی‌هایمان نیز به‌هم گره خورده‌اند.
فرآیندِ کارِ جمعی، وابسته به اهدافِ اعضای آن مجموعه است و ما در قالبِ یک مجموعه و در کنارِ یکدیگر، خانواده‌ای هستیم که اساسِ کارمان محبت است و با دانایی و شناخت و معرفت، در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم و با عقل و عشق و ایمان، حرکت می‌کنیم و پیشرفتِ خود را در ارتقاءِ کیفیتِ اهدافِ کنگره ۶۰ و رشدِ یکایکِ اعضای آن می‌دانیم.
تمرکز بر گسترش و تعمیقِ دانشِ اعتیاد و درمانِ آن، همواره از اولویت‌ها به‌‌شمار می‌رود.
هم‌چنین فراهم کردنِ روندِ رو به رشد و پُربار و رضایت‌بخش، برای اعضای جمعیتِ احیای انسانی، بخشی از تکنیک‌های این سازمانِ غیرِ دولتی محسوب می‌شود.
وفاداری، تفاهم و هم‌کاریِ مشترک و چندسُویه و بالا بودنِ مسئولیت‌پذیری، آموزش، توانایی‌های پیچیده، روابطِ سودمند و بینشِ قابلِ توجه‌ی راهنمایانِ کنگره ۶۰؛ دلیلی برای این شد که با اِدغام و اشتراک‌گذاریِ نگرش‌ها، پویاییِ مشارکت و همه‌ی این عوامل، در محیطِ خوب و مثبتِ سایتِ همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی، در قالبِ مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی، به‌ثبت برسد.
لذا از شما عزیزان می‌خواهیم؛ از این بخش که مرتبط با دستور جلسه‌ی "نقشِ سی‌دی‌ها و نوشتنِ آن‌ها در آموزش" است بهره‌مند شوید.

با سپاس و احترام - همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

سلام دوستان؛ شهره هستم همسفر - راهنمای لژیون پنجم
یکی از مثلث‌های شکل‌گیریِ کنگره ۶۰ که اضلاعِ آن تشکیل شده از نیروی انسانی، نیروی مالی و نیروی علمی، که هر سه ضلع بسیار مهم است. این دستور جلسه مربوط می‌شود به ضلعِ نیروی علمی و این علم توسطِ آقای مهندس و استاد امین از طریق نوشتارها و سی‌دی‌ها در اختیارِ اعضای کنگره، چه مسافران و چه همسفران، قرار می‌گیرد تا سطحِ آگاهی و دانشِ خانواده بالا برود و باعث شود که بتوانند به‌خود و دیگران کمک کنند.
سی‌دی‌ها نقشِ بسیار مهمی در آموزشِ مسافران و همسفران دارند و هر هفته یک سی‌دیِ جدید ارائه و حتماً در لژیون توسطِ راهنما آموزش داده می‌شود و رهجویان باید سی‌دی‌ها را بنویسند.
"نوشتن و گوش دادن سی‌دی‌ها برایِ تمامیِ اعضای کنگره لازم و ضروری است؛ چون باعث می‌شود که از باورها، دانش و آگاهی در مسیرِ زندگی و درمانِ اعتیاد که نتیجه نگرفته بودند، به باورها و آگاهی‌های درست دست پیدا کنند و هم‌چنین فراگیری دانش و آموزشِ جدید که توسطِ سی‌دی‌ها جایگزین می‌شود تا در مسیر درست زندگی قرار بگیرند."
زمانی‌که سی‌دی گوش می‌دهیم و می‌نویسیم؛ باعث می‌شود که از افکار بیهوده دور شویم و ذهن و تمرکز و تفکراتِ مثبت تقویت شود.
نقشِ سی‌دی‌ها در آموزش؛ آن‌قدر مهم است که تمامیِ اعضای کنگره ۶۰ مخصوصاً در گروه خانواده تأکید شده و برای همین، زمانی‌که واردِ سفر دوم می‌شویم، باید حداقل چهل سی‌دی نوشته باشیم.
سی‌دی‌ها در تمامیِ نمایندگی‌ها در دسترس است و می‌توانیم از طریقِ نشریات و یا اپلیکیشن هر سی‌دی جهان‌بینی را که بخواهیم تهیه کنیم. علمِ کنگره از طریق سی‌دی‌ها به همه‌ی اعضای کنگره منتقل می‌شود و برای به‌روز بودن در کنگره و یادآوری مجددِ قوانین که در سی‌دی‌ها بیان می‌شود، هر هفته باید از سی‌دی‌ها استفاده کنیم.


سلام دوستان؛ زهره هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون دوم
انسان از بدو تولد در حالِ گرفتنِ آموزش از دیگران است. این آموزش را می‌تواند از افرادِ دانا و حتی نادان کسب کند.
هر چه انسان عاقل‌تر باشد می‌تواند آموزشِ بیشتری از پیرامونِ خود دریافت کند.
افرادِ زیادی عضو کنگره ۶۰ هستند؛ با اخلاق و دیدگاه‌های مختلف، عده‌ای از تحصیلاتِ بالایی برخوردارند و عده‌ای دیگر کمتر. اما  فقط به‌دلیل یک مشکلِ مشترک است که کنار یکدیگر هستیم. مشکلی که با هیچ علم و دانایی و سوادی نتوانستیم آن‌را حل کنیم.
یکی از راه‌هایی که بنیانِ کنگره از طریقِ آن توانستند آموزش‌های خود را هم‌زمان در تمامِ شعباتِ کنگره ارائه بدهند، سی‌دی‌هایی است که هر هفته روزهای دوشنبه تکثیر می‌کنند و به‌دستِ همه‌ی اعضا می‌رسانند.
گوش دادن به سی‌دی‌ها و نوشتنِ آن‌ها برایِ من خیلی مؤثر بوده و هست. هر بار مطلبِ جدیدی در سی‌دی‌ها گفته می‌شود که قطعاً برایِ زندگی‌ام مفید بوده است و من هر هفته منتظر هستم که سی‌دیِ جدید را تهیه کنم.
این‌که بعضی مطالب در سی‌دی ها تکرار می‌شود، بسیار خوب است و آن مطلب برایم یادآوری می‌شود و تمرکزم روی آن‌موضوع بیشتر می‌شود.
خیلی وقت‌ها پیش آمده که از مسئله‌ای ناراحت بودم و حل کردنش برایم سخت بوده، اما با گوش دادن به سی‌دی هفته، راهی برای حلِ آن یافته‌ام.
"جناب مهندس در آموزش‌هایشان به بیشتر مسائل زندگی اشاره کلی می‌کنند و درسِ بهتر زیستن را به‌من می‌دهند و استاد امین با باز کردن و شکافتنِ موضوعات؛ نگاه من‌را نسبت به پیرامونم دقیق‌تر کرده اند." حتی زمانی‌که یک فیلم یا کارتون تماشا می‌کنم، سعی‌ام بر این است که بیشتر و دقیق‌تر از قبل، روی آن فکر و تحلیل کنم.
در سی‌دی‌ها کلامِ سخت و نامفهومی مطرح نمی‌شود و اگر هم باشد، جناب مهندس با کلامِ شیوای‌ خود آن‌را توضیح می‌دهند.
اوایل که سی‌دی‌ها را گوش می‌کردم و به‌خواب می‌رفتم؛ برایم باعث تعجب شده بود، تا این‌که متوجه‌ی علتِ آن شدم. علت این بود که کلامِ این عزیزان، آرامشی را به‌همراه دارد که از هر داروی خواب‌آوری بهتر و قوی‌تر است و هم‌چنین با موضوعاتی که در سی‌دی‌ها مطرح می‌شود، ترس و نگران‌ام برطرف می‌گردد و به آرامش می‌رسم و در نهایت به‌راحتی می‌خوابم.
از جناب مهندس و استاد امین بی‌نهایت سپاسگزارم و تشکر ویژه هم از خدمت‌گذاران در قسمتِ نشریات می‌کنم.


سلام دوستان؛ ناهید هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون یکم
لوحِ مکتوب شده بر رویِ بهترین سنگ؛ هرگز متلاشی نمی‌شود و جاودان خواهد ماند.
همان‌طور که همگیِ ما می‌دانیم، "اولین قدم به‌سمتِ تغییر کردن، آگاهی است و گوش دادن به سی‌دی‌ها و اجرایی کردنِ مطالبِ آن می‌تواند نقشِ بسزایی در این آگاهی، در زندگی ما داشته باشد. چرا که تلاشِ ما در ادامه باعث می‌شود که تجاربِ زیادی پیدا کنیم و در نهایت می‌توانیم از این تجارب، در جهتِ تغییرِ صفاتِ منفی که در گذشته‌ی خود داشتیم، کمک بگیریم و این‌که سی‌دی‌ها مطالبِ با ارزشی را در طولِ روزهایی که به کنگره نمی‌رویم در اختیارِ ما قرار می‌دهند."
همان‌طور که گفته شد؛ گوش دادن به سی‌دی‌ها، مطالبِ با ارزشی را در اختیار ما قرار می‌دهد. مثل تفکر کردن، امیدوار بودن، از دیگران توقع نداشتن، دوربین خود را از روی دیگران برداشتن، حکمِ عقل را اجرا کردن، تلاش در جهتِ ارزش‌ها و دوری از ضدارزش‌ها و ... و هم‌چنین گوش دادن به سی‌دی‌ها؛ حسِ شنوایی ما را به‌مرور قوی‌تر می‌کند.
ممکن است یک تازه‌وارد؛ در اوایلِ شروعِ گوش دادن به یک سی‌دی، هیچ‌کدام از مطالب در ذهنش باقی نماند و همه‌ آن‌چه که در سی‌دی‌ها گفته می‌شود را فراموش کند و حتی اگر در ابتدا سی‌دی را بنویسد، ممکن است که نتواند تمامِ مطالبِ گفته شده را بنویسد و جا بماند و یا حتی برای او کسل کننده و خسته کننده باشد. اما در ادامه و تکرارِ نوشتن و گوش دادن به سی‌دی‌ها، او مطالب را در ذهن خود نگه می‌دارد و راحت‌تر مطالب را می‌نویسد و صد البته که ملکه‌ی ذهنش خواهد شد. در حقیقت ما در هنگامِ گوش دادن به سی‌دی و نوشتنِ آن، از سه حواسِ خود، یعنی حسِ شنوایی، حسِ بینایی و حسِ لامسه استفاده می‌کنیم و این‌که وقتی آموزش‌ها را مکتوب کنیم و به این آموزش‌ها در جهتِ تغییرِ زندگیِ خودمان ایمان داشته باشیم، موفقیت به‌سرعت حاصل می‌شود و در نهایت وقتی چیزی را می‌نویسیم، مثل این است که سندِ اجرای خواسته‌هایمان را امضا کرده‌ایم.
تأثیرِ این دستور جلسه روی من این است که، زمانی‌که حسِ خوبی ندارم و یا افکارِ منفی از هر طرف مرا احاطه و ذهنم  را درگیر می‌کنند، سی‌دی گوش می‌دهم و به یک‌باره و به‌صورتِ معجزه‌آسایی؛ تمامیِ آن افکارِ منفی از بین می‌روند. با گوش دادن به سی‌دی‌ها همیشه این احساس را دارم که در کنگره و یک عضوِ کوچکی از کنگره هستم و باید مطالب و سخنانِ جناب مهندس و استاد امین را برایِ تمامیِ لحظاتِ زندگی‌ام، آویزه‌ی گوشِ خود کنم و ایمان دارم با تلاش و انجامِ کارهای مداوم، مثلِ گوش دادن و نوشتنِ سی‌دی‌ها  به آرامشِ درونی و حالِ خوش برسم.


سلام دوستان؛ کیمیا هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون چهارم
دستور جلسه‌ی این هفته؛ موضوعی است که من با انجامِ آن توانستم به تغییراتِ زیادی، چه در صورِظاهر و چه در صورِآشکار، چه در تفکر و اندیشه و چه در اعمال و رفتارم دست پیدا کنم.
از سعی برای متمرکز شدن رویِ مطلبِ موردِ بحث و تقویتِ حافظه، در اثرِ نوشتنِ سی‌دی‌ها گرفته تا مسائلِ جزئی در موردِ جهان‌بینی و ارتباطاتم با دیگران.
من در همین آموزش‌ها؛ مسائلی را در موردِ آدابِ معاشرت و احترام به‌طرفِ مقابل یاد گرفتم، که قبلاً هیچ اطلاعی از آن‌ها نداشتم. کاربردی‌ترین مسائل در قالبِ تمثیل و داستان‌ها، اکثراً به‌زبانِ طنز بیان می‌شود. تمامِ مطالب در این سی‌دی‌ها که از مهم‌ترین منابعِ آموزشیِ کنگره هستند گفته می‌شود؛ چیزی نیستند جز درسِ زندگی! به همین دلیل است که با یاد گرفتن و کاربردی کردن، می‌توان تغییر را در خود احساس کرد و این منبع هم مثلِ سایرِ منابعِ آموزشیِ کنگره، از ویژگیِ زبانِ ساده و قابلِ فهم برای همه برخوردار است.
"انگیزه و آرامشی که در اثرِ نوشتنِ این سی‌دی‌ها برای من ایجاد می‌شد؛ باعث می‌شد در مواقعی که حالم بد بود یا کلافه بودم به‌سراغِ آن‌ها بروم و آرام شوم و هم‌چنین برنامه‌ریزی برای نوشتنِ تدریجی آن‌ها در طولِ هفته، باعث شد من این الگوی برنامه‌ریزی تدریجی را وام بگیرم و در تمام کارهای هفتگی اعمال کنم و به نظم و ترتیبِ بدونِ فشار و استرس برسم و همین تدریجی نوشتنِ سی‌دی‌ها، آن‌ها را برای من قابلِ فهم‌تر کردند."
سپاس از نگهبان و بنیانِ کنگره ۶۰؛ جناب مهندس و دیده‌بانِ محترمِ جهان‌بینی؛ استاد امین که تجربه و معرفت و برداشت و علمِ خودشان را بی‌دریغ و دلسوزانه و با عشق و محبت در اختیارِ ما قرار می‌دهند و به‌راستی که اطلاعات از زمین به آسمان و از آسمان به زمین در حالِ انتقال است.


تهیه و تنظیم: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر افسانه دوشنبه 18 آذر 1398 01:50 ب.ظ
بسیار عالی و بی نظیر است و در نهایت تجربه های خوب شما عزیزان برای من همسفر آموزه و دانشی است که به کار خواهم برد
زهره لژیون دوم آکادمی چهارشنبه 13 آذر 1398 10:20 ق.ظ
ممنون خانم وفای عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic