گفتگو با سرکار خانم سپیده کمک راهنمای لژیون یازدهم
دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 09:32 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فخری (لژیون یازدهم) | ( نظرات )

 آموزش‌های کنگره من را با خودم روبرو می‌کند؛ یعنی آنچه که در طول حیات، انسان باید در نقشهای مختلف، آن را به دست آورد. این اتفاق مهم تنها و تنها با آموزش‌های بی‌نظیر و در کنار اساتید کنگره برایم امکان‌پذیر است.

 لطفاً خودتان را معرفی کنید:

سلام دوستان سپیده هستم همسفر. آخرین آنتی ایکس مصرفی همسرم کراک بود 14 ماه و 22 روز سفر کردیم به روش DST با داروی اپیوم، به لطف خدا و راهنمایی آقای کاوه و خانم سمن عزیز 7 سال و 25 روز رها هستیم... ورزش مسافرم والیبال و ورزش خودم در کنگره تنیس روی میز...

چند سال است  که در جایگاه کمک راهنمایی مشغول خدمت هستید؟

4 سال و حدود 4 ماه

هدف و انگیزه شما از قرار گرفتن در این جایگاه چه بوده است؟

برای پاسخ به این سؤال باید اعتراف کنم که در ابتدا با حمایت و هدایت راهنمای عزیزم وارد مرحله امتحان شدم چون فرصت مطالعه کمی داشتم با خودم فکر می‌کردم هنوز زمانش نرسیده و برای قرار داشتن در چنین جایگاهی باید خیلی آماده‌باشم و این آمادگی را در خود نمی‌دیدم ... اما بازهم باوری در ناباوری که از معجزات کنگره ست اتفاق افتاد و در آزمون سال 92 پذیرفته شدم و پس از گذراندن مراحل لازم، اجازه تشکیل لژیون از سوی بنیان محترم و خانم آنی بزرگ داده شد و حالا بیش از 4 سال است که افتخار تجربه لحظات بی‌نظیر این جایگاه را در کنار عزیزان لژیون و شعبه آکادمی دارم. تنها می‌توانم بگویم هرلحظه‌اش آموزش و لذتی ست که در هیچ دوره‌ای از زندگی آن را حس نکرده بودم ...  

شما 4 سال است که در جایگاه کمک راهنمایی در حال خدمت هستید حال که باید لژیون را تحویل دهید چه احساسی دارید؟

لژیون همیشه برای من یک مأمن آرامش است... باید بگویم که دور شدن از فضای لژیون بعد از 10 سال حضور در کنگره اصلاً آسان نیست... اما از آنجائی که خود را سرباز کنگره میدانم و سعی می‌کنم تابع قوانین باشم، پایان دوره خدمت کمک راهنمایی خود را اعلام نموده تا امکان استفاده از این لحظات ناب را دوستان دیگر نیز تجربه کنند و مطمئن هستم که راه و شرایط دیگری برای خدمت و آموزش بازخواهد شد.

تأثیرگذارترین آموزشی که از این جایگاه گرفته‌اید چه بوده است؟

با اطمینان می‌گویم که بالاترین آموزش‌ها در دوره کمک راهنمایی به دست می‌آید. یکی از آموزش‌هایی که بسیار تأثیرگذار بود اینکه از جناب مهندس آموختم کلام و عملی تأثیرگذار ست که ابتدا خودم آن را انجام داده باشم و مصداق بارز این مضمون آموزشی مهم برای من در کنار ره‌جوهای بسیار خوب  لژیون 11 بارها تکرار و تمرین شد تا کاملاً کاربردی شود.

بااینکه شما همسفر هستید چه انگیزه‌ای باعث شد بمانید و خدمت کنید؟

همیشه معتقدم که قبل از هر نقشی که در زندگی دارم باید به یاد داشته باشم که اول بنده قدرت مطلق هستم و هدف اصلی بنده خوب خدا بودن است. آموزش‌های کنگره من را با خودم روبرو می‌کند؛ یعنی آنچه که در طول حیات، انسان باید در نقشه‌ای مختلف، آن را به دست آورد. این اتفاق مهم تنها و تنها با آموزش‌های بی‌نظیر و در کنار اساتید کنگره برایم امکان‌پذیر است. حالا که انتخاب شدم و صدای پای استاد را شنیدم پس تا هرکجا که اجازه داشته باشم ادامه خواهم داد...

به نظر شما خدمت کردن در کنگره چه تأثیری می‌تواند بر روی قالب یک انسان داشته باشد؟

در کلام شریف می‌خوانیم انسان برای خدمت و آموزش به زمین آمده است... مفهوم این آیه مهم را در کنگره درک کردم...  زمانی که با درونی بسیار به‌هم‌ریخته و مضطرب به این مکان امن آمدم، آرام‌آرام متوجه شدم که سال‌ها بود که خود و دنیای بیرون و درون خود را فراموش کرده‌ام... زمانی که مطالب آموزشی در جسم و جان من نشست، بنیان محترم و اساتید کنگره به‌عنوان الگوهای تأثیرگذار به من آموختند که باید تغییر و ساختن قالب درست را از خودم شروع کنم و این سازندگی تنها با خدمت سالم، همراه با آموزش امکان‌پذیر خواهد بود.

آیا کمک راهنمایی همان بند عشق است که در پیام سفر اول بیان می‌شود؟

کمک راهنمایی خودِ عشق است... پیوندی که بین راهنما و ره‌جو ایجاد می‌شود که البته با اطمینان می‌گویم این پیوند زمینی و محدود به این دوره نیست، بسیار عمیق و زیباست که می‌تواند انسان را به خود و خداوند نزدیک‌تر نماید...  یعنی مصداق این پیام: "اما بیندیش، وقتی این سفر تمام شد، آنجا تو را پاداشی نیکو خواهد بود و آن پاداش بند عشقی ست که بین تو و قدرت مطلق الله برقرار خواهد گردید." و برداشت من در این لحظه از این جملات ناب این است که پایان هر دوره از خدمت هم می‌تواند پایان یک سفر باشد؛ و امیدوارم رضایت خداوند، بنیان محترم، خانواده عزیزشان و همه دوستان و همراهان خوبم را جلب نموده باشم و این دوره با نمره قبولی پاس شده باشد.  

وقتی یک تازه‌وارد را می‌بینید چه حس و حالی دارید؟

حضور تازه واردین برای سیستم و البته برای خودشان یک موهبت است که باید قدردان این مهم باشیم ... با دیدن تازه واردین به یاد روزهای اول حضورم به کنگره می‌افتم و با خودم می‌گویم به‌زودی حال دل این عزیزان هم خوب می‌شود و با حس و حالی بی‌نظیر شاهد درمان و رهایی مسافرانشان خواهند بود و در این مسیر سبز و پر از نور و روشنایی بهترین‌ها را دریافت خواهند نمود.   

کلام آخر...

بی‌نهایت شکرگزار خدای مهربانی‌ها هستم ... از خانم سمن راهنمای عزیزم صمیمانه سپاسگزارم برای همراهی گرم و همیشگی ...

سپاس بی‌پایان تقدیم به بنیان محترم و خانواده عزیزشان ... و از همه عزیزانم در لژیون 11، همراهان دوست‌داشتنی من، بسیار تا بسیار ممنونم و در ادامه مسیر بهترین‌ها را برایشان آرزو دارم.

تهیه و تنظیم مصاحبه: همسفر فخری لژیون یازدهم

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 8 آذر 1398 10:06 ق.ظ
استاد سراسر آرامش ومهربونم.همیشه صدای شما در جان من شنیده میشود ومرا آرام میکند .همیشه در طی این 4 سال وچند ماه به عنوان اولین رجوی لژیون 11 ,شمآ را در کنارم داشتم ودارم.امیدارم بتوانم من هم اول سرباز خوبی برای کنگره ودر ادامه رهجوی خوبی برای شما بوده باشم.
مهرنوش لژیون 11 جمعه 8 آذر 1398 12:56 ق.ظ
کلامت آنقدر آرامش به همراه داشت که بار غم و اندوه را از دل و جان می زدود دوستت دارم و همیشه به یادت هستم
همسفر کیمیا چهارشنبه 6 آذر 1398 04:45 ب.ظ
خانم سپیده عزیز ، راهنما عزیز و مهربانم ، ممنون از اینکه همیشه آرامش و صبر را نه صرفا در کلام بلکه در رفتار و عمل به من آموزش دادید و محبت پاک و بی دریغتان را نصیب من کردید برایتان بهترین ها را از خداوند خواهانم .
همسفر فاطمه لژیون خانم سپیده چهارشنبه 6 آذر 1398 12:24 ب.ظ
خانم سپیده مهربان و عزیزم . کلام زیبا و شیرینتان مثل همیشه بر دل و جان انسان نفوذ می کند . امیدوارم بتوانم رهرو خوبی باشم و مثل شما به وادی عشق قدم بگذارم و به آرامش واقعی دست بیابم. همیشه دوستتان دارم.
همسفر زری سه شنبه 5 آذر 1398 03:38 ب.ظ
خانم سپیده نازنین و صبور و باآرامشم برایتان از خدا بهترینها را آرزو می کنم در ادامه راه بالاترین جایگاهها نصیبتان گردد.
همسفر فخری سه شنبه 5 آذر 1398 08:44 ق.ظ
خانم سپیده عزیز راهنمای مهربانم که همه آرامشتان را برای آرامش من و دوستانم گذاشتید امیدوارم مثل یک نخل سبز و زنده و سلامت و پایدار باشید در محضرتون ادب رو آموختم و فروتنی را فرا گرفتم دوستتون دارم
زهره سه شنبه 5 آذر 1398 12:59 ق.ظ
خانم سپیده عزیز براتون از خداوند بهترینها رو خواستارم.و حتما این پایان زیبا سر آغاز خطی زیباتر خواهد بود.
الهه لژیون خانم سپیده دوشنبه 4 آذر 1398 09:34 ب.ظ
خانم سپیده عزیزم مثل همیشه از کلام زیبا و پر از نکته شما آموختم و به آرامش رسیدم.
الهه لژیون خانم سپیده دوشنبه 4 آذر 1398 09:33 ب.ظ
خانم سپیده عزیزم مثل همیشه از کلام زیبا و پر از نکته شما آموختم و به آرامش رسیدم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic