چهل‌وهفتمین مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی
چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 09:51 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )
مشارکت و کارِ گروهی؛ یکی از ضروری‌ترین عوامل در تحققِ اهدافِ کنگره ۶۰ می‌باشد.
انجامِ کارِ جمعی، اغلب به‌عنوانِ روشِ خوبی برای تقسیمِ کار و افزایشِ بهره‌وری، ارائه می‌شود و فعالیت‌های جمعی، خود یک مهارت برای یادگیری به‌شمار می‌رود و این‌ها از طریقِ اشتراک‌گذاریِ تجربیات و تعاملِ متقابل، صورت می‌گیرد که امکانِ ابرازِ خلاقیت و قابلیت‌های تحلیلیِ افرادِ فعال در آن را افزایش می‌دهد و فرصتِ ارائه‌ی قابلیت‌ها، باعثِ تقویتِ انگیزه‌ی آنان می‌شود.
هم‌چنین می‌توان گفت که این امر؛ امکانِ استفاده از دانش‌ها و مهارت‌ها و تجربیاتِ مختلفی که افراد این مجموعه دارند را برای‌مان فراهم می‌نماید.
در کنگره ۶۰ در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم، زیرا خواسته‌ها و اهداف و بعضاً ویژگی‌هایمان نیز به‌هم گره خورده‌اند.
فرآیندِ کارِ جمعی، وابسته به اهدافِ اعضای آن مجموعه است و ما در قالبِ یک مجموعه و در کنارِ یکدیگر، خانواده‌ای هستیم که اساسِ کارمان محبت است و با دانایی و شناخت و معرفت، در کنارِ یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم و با عقل و عشق و ایمان، حرکت می‌کنیم و پیشرفتِ خود را در ارتقاءِ کیفیتِ اهدافِ کنگره ۶۰ و رشدِ یکایکِ اعضای آن می‌دانیم.
تمرکز بر گسترش و تعمیقِ دانشِ اعتیاد و درمانِ آن، همواره از اولویت‌ها به‌‌شمار می‌رود.
هم‌چنین فراهم کردنِ روندِ رو به رشد و پُربار و رضایت‌بخش، برای اعضای جمعیتِ احیای انسانی، بخشی از تکنیک‌های این سازمانِ غیرِ دولتی محسوب می‌شود.
وفاداری، تفاهم و هم‌کاریِ مشترک و چندسُویه و بالا بودنِ مسئولیت‌پذیری، آموزش، توانایی‌های پیچیده، روابطِ سودمند و بینشِ قابلِ توجه‌ی راهنمایانِ کنگره ۶۰؛ دلیلی برای این شد که با اِدغام و اشتراک‌گذاریِ نگرش‌ها، پویاییِ مشارکت و همه‌ی این عوامل، در محیطِ خوب و مثبتِ سایتِ همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی، در قالبِ مشارکتِ مکتوبِ راهنمایانِ گروهِ خانواده‌ی نمایندگیِ آکادمی، به‌ثبت برسد.
لذا از شما عزیزان می‌خواهیم؛ از این بخش که مرتبط با دستور جلسه‌ی "وادی دوم و تأثیرِ آن رویِ من" است بهره‌مند شوید.

با سپاس و احترام - همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

سلام دوستان؛ مریم هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون نوزدهم
هیچ‌كدام از ما به هیچ نیستیم، حتى اگر خود به هیچ فكر كنیم.
در وادىِ اول آموختیم؛ كه تفكر آغازِ خلق است و هر وضعیتى در زندگى ما به‌وجود مى‌آید و خلق مى‌شود، نقطه‌ی آغازِ آن از تفكرِ ما بوده است. بنابراین؛ تفكرِ درست اتفاقات و رفتارِ مثبت و تفكرِ منفى اتفاقاتِ بد را به‌همراه خواهد داشت.
اصولاً حركت در مسیرِ ضدارزش‌ها و فرو رفتن در تاریكی‌ها، ایجادِ حسِ منفى مى‌نماید. مانند احساسِ ناامیدى و پوچى، كه من ارزشى ندارم و به‌دردِ چیزى نمى‌خورم و ... رسیدن به این نقطه، هدفِ نیروىِ منفى یا شیطان است، تا بیشتر ما را در اعماقِ تاریكى فرو ببرد.
وادىِ دوم مى‌گوید؛ چیزى در هستى وجود ندارد كه بیهوده خلق شده باشد. اعم از گیاهان، حیوانات، جانوران و ... اگر هم به مطالبى برسیم كه تصور كنیم بیهوده پا به هستى گذاشته است، این تصورِ نادرستِ ماست.
چون "هستى مثلِ كارخانه است که همه باید در آن كار كنند" و اگر هر كدام از این‌ها كار نكنند، زندگى از كنترلِ طبیعى خارج مى‌شود و به‌طرفِ نابودى مى‌رود.
ممكن است ما در لحظاتِ دشوار تصور كنیم همه چیز تمام شده و امیدى نیست، این توجیهى براى حركت نكردن و تسلیم در برابرِ نابودى است.
زیرا هر كدام از ما؛ هر قدر در اعماقِ جهنم فرو رفته باشیم، وقتى متوجه‌ی اشتباهِ خودمان بشویم و تغییرِ جهت بدهیم و از طرفِ ظلمت به‌طرفِ نور حركت كنیم، قطعاً از آن مرحله خارج مى‌شویم، چون هیچ موجودى مجبور نیست تا ابد در جهنم باشد و انسان هر وقت در جهتِ صراطِ‌مستقیم شروع به حركت كند، موردِ رحمتِ خداوند قرار مى‌گیرد.
پس براىِ حلِ مشكلات و پیدا كردنِ راهِ حل، ابتدا باید تفكر كنیم و بدانیم مسائل در كوتاه مدت حل نمى‌شود، باید صبور باشیم و روىِ خواسته‌ی خودمان متمركز شویم.


سلام دوستان؛ سیمین هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون بیست و دوم
بعد از این که تفکر کردیم و خواستیم از بندِ اعتیاد به‌سویِ رهایی و آزادی حرکت کنیم، باید به‌ترتیب کارهایی را انجام دهیم تا بتوانیم به هدف برسیم. هر گونه بهانه، توجیه کردن، نق زدن، می‌تواند ما را از رسیدن به هدف دور کند.
باید در صراط‌مستقیم قدم برداریم و به نتیجه‌ی مطلوب برسیم، چون این‌جا مشکلات و سختی‌های خودش را دارد.
روزها و ساعت‌ها در ضدارزش‌ها بودیم. مثل کینه، حسادت، ترس، ظلمت، حقارت، بی‌مسئولیتی، طلاق، جدایی، فقر و ... برای خارج شدن از تمامیِ این‌ها؛ باید درست انتخاب کنیم و صبور باشیم و سعی و تلاش کنیم تا بتوانیم حرکتی آرام و درست در صراط‌مستقیم انجام بدهیم و باقی بمانیم تا بتوانیم به‌دیگران هم کمک کنیم. چراکه ما بیهوده به این عالم پا ننهاده‌ایم، تا بیهوده از این دنیا برویم.
آمدیم تا بتوانیم؛ در عمقِ تاریکی به نور برسیم. وقتی به نور رسیدیم در این‌جا خداوند به کمکِ ما می‌آید و راه را برایمان هموار می‌کند و انسان‌های دیگر را در مسیرِ حرکت‌مان قرار می‌دهد، تا ما بهتر بتوانیم این مسیرِ پر پیچ و خم را طی کنیم.
بعد از رسیدن به رهایی و آزادی؛ ما هم بتوانیم به‌دیگران کمک کنیم و بدانیم که به هیچ نیستم اگر خود به هیچ فکر کنیم.
"هر انسانی برایِ انجامِ ماموریتی الهی، پا به این کره‌ی خاکی نهاده است." بنابراین حواسمان باشد جهان‌بینی‌مان را در جسم و روانِ خود، مرتباً بازسازی کنیم تا بتوانیم بیهوده نباشیم.


سلام دوستان؛ مهناز هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون هفدهم
"تمامِ مخلوقاتی که در جهانِ آفرینش هستند؛ برای انجامِ کاری در هستی وجود دارند." وجودِ برخی مسائل، مشکلات، انسان‌ها، حتی نیروهای تاریکی، در زندگیِ هر شخص، رازی با خود دارد که با استفاده از تفکر و تعقل و یاری از نیروی برتر، قطعاً خواهیم توانست از این رموز پرده برداریم.
جهانِ آفرینش؛ به‌قدری بزرگ است که ما حتی شناختِ کوچکی از خود، که جزءِ کوچکی مثلِ یک‌ نقطه در برابرِ کوه، از این خلقت هستیم نداریم.
اولین قدم برای شناخت، شناختِ خود است. من‌ چه هستم و چه هدفی دارم؟ وقتی شروع به شناختِ خود کنم و از سیاه چاله‌های درونم، از تخریب‌ها، از توانایی‌های خودم، آگاهی پیدا کنم، می‌توانم در تمام ابعاد وجودی، شروع به سازندگی کنم. مثل سازندگی در جسم، روان، جهان‌بینی.
به امید روزی که با اجرای فرامین و به‌کارگیریِ نیروی تفکر و تعقل، جایگاه خود را در هستی  پیدا کنیم.


سلام دوستان؛ نسیم هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون هجدهم
وادی دوم به یکی دیگر از اضلاعِ مثلثِ جهالت اشاره می‌کند که آن هم ناامیدی است. ناامیدی می‌تواند از مقطعِ کوچک و در مسائلِ کوچک شروع شود، ولی زمانی‌که به آن بال و پر داده می‌شود، بسیار گسترده شده و شخص را تا اعماقِ جهنم می‌برد.
انسان‌هایی که در انجامِ عملِ تحصیل و کار و یا هر خواسته‌ی دیگر نومید می‌شوند، نیروهای تخریبی و بازدارنده با عودت دادن شخص به خاطراتِ گذشته و شکست‌های گذشته‌ی آن‌ها، می‌خواهند یادآوری نمایند که تو از ابتدا هم استعداد نداشتی، به‌دردِ تحصیلِ علم نمی‌خوردی، در فلان کار هم شکست خوردی، در معامله، در دوستی با فلان شخص، در درست کردنِ کار دستی در دورانِ کودکی و ... هم شکست خوردی! پس شاید اصلاً بی‌جا به‌دنیا آمده‌ای، هیچ‌کس از به‌دنیا آمدنت خوشحال نشد، هیچ‌کس دوستت ندارد!
با پُر رنگ و پُر رنگ کردنِ شکست‌ها و محرومیت‌ها، روحیه و باورهای فردِ ناامید را تخریب می‌کند و همه‌ی انرژی او را می‌گیرند.
در حالی‌که با آموزش‌هایی که در کنگره ۶۰ در طیِ جلسات و گوش دادن سی‌دی‌ها و خواندنِ کتب، به‌خصوص در وادیِ دوم آموختیم که هر نیرو و قدرتی که خالقِ این جهان است؛ هیچ کارِ عبث و بیهوده‌ای انجام نداده است.
پس بودنِ تک‌تکِ موجودات دلیلی دارد. چون "خلقتِ همه‌ی موجودات و جهان و جهان‌ها، هدفمند و شگفت‌انگیز است."
بودن ما در هر نقطه‌ی این جهانِ پهناور و هر کاری که انجام می‌دهیم، با ارزش و باعثِ رشد و تکاملِ ما و تأثیرگذار بر همه‌ی موجودات و این جهانِ است.


تهیه و تنظیم: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ملک پور دوشنبه 13 آبان 1398 11:29 ق.ظ
این طرح بسیار عالی است و توی یک متن میشه از آموزه راهنماها استفاده کرد- سپاس فراوان از شما
نیلوفر شعبه شمس یکشنبه 12 آبان 1398 01:37 ب.ظ
با سلام خدمت شما عزیزان راهنما و ممنون از این مشارکت خوب و آموزنده و خدا قوت به همسفر وفا
نازنین لژیون6 شنبه 11 آبان 1398 08:22 ق.ظ
برای تمام کمک راهنمایان ودوستانی که خالصانه خدمت میکنند خیر وبرکت را آرزومندم .
خانم وفا خداقوت ،بسیار عالی
سعیده لژیون خانم نرگس جمعه 10 آبان 1398 10:49 ق.ظ
خدا قوت به تمام کمک راهنماهای عزیز که با صبوری و عشق به ما کمک میکنن.پاینده و سلامت باشین
همسفر افسانه پنجشنبه 9 آبان 1398 11:22 ق.ظ
بسیار عالی و مفید و سپاس از شما عزیزان، خانم وفای عزیز سپاس از شما
همسفر فخری چهارشنبه 8 آبان 1398 08:00 ب.ظ
خداقوت به تمامی کمک راهنمایان عزیز
خانم وفا خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic