گفتگو با سرکار خانم کماندار، دیده‌بان محترم ورزش همسفران
چهارشنبه 5 تیر 1398 ساعت 03:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر گلناز (لژیون هفتم) | ( نظرات )
گفتگویی صمیمانه با سرکار خانم کماندار،دیده‌بان محترم ورزش همسفران داشتیم که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌کنم:

لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید و در مورد سابقه حضورتان در کنگره و جایگاه‌هایی که در آن‌ها خدمت کرده‌اید مختصری توضیح دهید؟
سلام دوستان من آنی دژاکام هستم یکی از اعضای کنگره 60. فعالیت‌هایی که می‌کنم شامل: خدمت در جایگاه راهنما. اسیستانت و دیده‌بان ورزش همسفران، است.
به نظر شما لزوم تشکیل کنگره دیده‌بانان در کنگره 60 چه بود؟
وقتی کنگره تشکیل شد در ابتدا جمعیت اعضای کنگره کم بود اما به‌مرور زمان تعداد اعضا زیاد شد و تقسیم‌کار پیش آمد و لازم شد تا افرادی باشند که مسئولیت اداره کل کنگره را بر عهده بگیرند. در رأس کنگره بنیان و نگهبان کنگره قرار دارد و بعد اعضای کنگره 14 نفره دیده‌بانان هستند که کلیه قوانین توسط دیده‌بان‌ها تدوین می‌شود و هرکدام از دیده‌بان‌ها مسئولیت مخصوص به خود را دارند. به‌عنوان‌مثال دیده‌بان انتخابات، دیده‌بان کمک راهنمایان، دیده‌بان ورزش و غیره
دغدغه شما به‌عنوان یکی از اعضای کنگره 14 نفره دیده‌بان‌ها چیست؟

با توجه به اینکه من دیده‌بان ورزش همسفران هستم بخشی از دغدغه من در مورد ورزش همسفران است. ورزش کردن یکی از پارامترهای درمان است که در سلامتی افراد مؤثر است. در مورد مسافرهایی که در سفر اول هستند با توجه به صلاحدید راهنما یک ورزش سبک برایشان در نظر گرفته می‌شود و به‌مرور زمان حرفه‌ای‌تر هم ورزش می‌کنند. در مورد همسفران هم ورزش کردن برای سلامتی خانم‌ها بسیار مهم است؛ و به‌طورکلی وقتی انسان ورزش می‌کند مواد شبه افیونی بدن بیشتر ترشح می‌شود و این باعث شادی و سرخوشی و اعتمادبه‌نفس افراد می‌شود. پس محوریت کار ما اول سلامتی جسمی و بعد سلامت روحی همسفران است.
به‌عنوان دیده‌بان ورزش همسفران چه انتظاری از همسفران و کمک راهنمایان در خصوص حضور در پارک طالقانی دارید؟
مسئله مهم این است که اول کمک راهنماها شروع به ورزش بکنند و در پارک حضورداشته باشند تا پیرو آن‌ها رهجو ها هم شروع به فعالیت ورزشی در پارک بکنند؛ بنابراین لازم است اسیستانت ها در جلسات هماهنگی کمک راهنمایان این مسئله را مطرح بفرمایند. در حال حاضر هم یکی از الزامات کمک راهنما شدن داشتن یک‌رشته ورزشی است؛ و باید در نظر داشته باشیم زمانی که یک راهنما خودش ورزش نمی‌کند نمی‌تواند از ره‌جوها انتظار داشته باشد که ورزش کنند.
به‌عنوان یک راهنما و دیده‌بان به نظر شما ویژگی‌های یک الگوی مناسب چیست؟
در کنگره مسئولیت‌های متفاوتی وجود دارد. جایگاه‌ها اهمیت دارند و ما به همه افراد احترام می‌گذاریم؛ اما مهم‌تر این است که هرکس در هر جایگاهی که هست نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کند. مثلاً یک همسفری که به‌عنوان تازه‌وارد در کنگره حاضر می‌شود حتماً باید به حرف کمک راهنما توجه کند و در جلسات حاضر شود و سی‌دی‌های آموزشی را گوش کند و بنویسد و قوانین کنگره را اجرا کند. چیزی که باعث می‌شود انسان تعقیر کند آموزش است؛ و آموزش نیاز به زمان دارد؛ و به‌مرور زمان با عمل کردن به آموزش‌ها روند زندگی افراد تعقیر می‌کند.
پس چیزی که مهم است این است که هر کس در هر جایگاهی است نقش خود را به‌درستی ایفا کند. یک رهجو در جایگاه رهجو و یک راهنما هم در جایگاه راهنما هرکدام باید نقش خودشان را به‌درستی ایفا کنند و آموزش‌هایشان را ابتدا در زندگی شخصی خودشان عملی کنند و بعد در زندگی اجتماعی.
چیزی که مهم است این است که ما هر کاری را که انجام می‌دهیم آن کار را جدی بگیریم؛ و در این صورت است که پیشرفت می‌کنیم.
به نظر شما ورزش چه کمکی به همسفران سفر اول می‌کند؟
گاهی اوقات زمانی که به همسفران می‌گوئیم یک رشته ورزشی انتخاب کنید و شروع به ورزش کردن کنید، می‌گویند حس و حال این کار را نداریم. موضوعی که به ذهن من می‌رسد این است که اگر ما حال خوبی داشتیم که به کنگره مراجعه نمی‌کردیم. کسانی که بیمار اعتیاد در منزل دارند و دچار استرس و افسردگی و نگرانی هستند و مشکل دارند به کنگره مراجعه می‌کنند تا به حال خوش برسند. بنابراین ما به این عزیزان توصیه می‌کنیم که بجای این‌که در منزل بمانند و غصه بخورند، ورزش کنند تا خلق و خوی آن‌ها تعقیر کند و حال بهتری پیدا کنند و در اثر ترشح مواد شبه افیونی بدن، شادابی و نشاط پیدا کنند و اعتماد به نفسشان بالا برود و در نتیجه این حال خوب را در تمام طول هفته به اعضای خانواده هم انتقال دهند.
به نظر شما دلیل موفقیت روش درمان کنگره 60 چه بود؟
دلیل موفقیت این بود که درمان درست و اصولی بود. ما در کنگره برا ی درمان اعتیاد یک مثلث را ترسیم می‌کنیم شامل جسم،روان و جهانبینی. و در طول درمان روی این سه پارامتر کار می‌کنیم. مسئله جسم و فیزیولوژی که از طریق داروی درمان شربت OT در طول مدت زمان میانگین 11 ماه به تعادل می‌رسد. و مسئله دیگر آموزش‌هایی است که به همسفران و مسافران داده می‌شود و علم کنگره به این عزیزان منتقل می‌شود و جهانبینی آن‌ها تعقیر می‌کند و اصلاح می‌شود. در واقع نگرش انسان نسبت به خودش و جهان پیرامونش تعقیر می‌کند. و موضوع روان هم با به تعادل رسیدن جسم حل می‌شود و به تعادل می‌رسد. در واقع وقتی دو ضلع جسم و جهانبینی به تعادل برسند، روان هم تعقیر می‌کند و خلق و خوی فرد بهتر می‌شود.
کلام آخر:
با توجه به این‌که به تازگی آزمون کمک راهنمایی را پشت سر گذاشتیم، خانم کماندار به همسفران توصیه کردند که خودشان را جدی بگیرند و کاری را که می‌خواهند انجام بدهند را جدی بگیرند، و نگران نتیجه آزمون نباشند. و انشالله اگر علاقمند به خدمت در جایگاه کمک‌راهنمایی هستند در این آزمون موفق باشند.


گفتگو و تنظیم همسفر گلناز لژیون هفتم

همسفران نمایندگی آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس چهارشنبه 12 تیر 1398 10:00 ب.ظ
سپاس از خانم کماندار عزیز ومطالب راهبردی ایشان
خداقوت به خانم گلناز مهربان
همسفر سپیده یکشنبه 9 تیر 1398 10:05 ق.ظ
با سلام ،
سرکار خانم آنی کماندار عزیز، تبریک فراوان بمناسبت هفته دیده بان و بسیار تا بسیار سپاسگزارم از زحمات و حضور صمیمانه و گرم شما .... برقرار و سبز باشید...
تشکر از خانم گلناز عزیز برای تنظیم این گزارش زیبا...

با احترام ، همسفر سپیده
جمعه 7 تیر 1398 08:52 ق.ظ
با سلام و عرض ادب . مصاحبه صورت گرفته بسیار جامع و کامل می باشد .در چند جمله لپ مطلب و عملکرد کنگره بیان شد و انسان را به سمت روشنایی سوق داد .
با تشکر از بانو آنی کماندار عزیز
همسفر فخری پنجشنبه 6 تیر 1398 09:04 ب.ظ
خانم کماندار عزیز هفته دیده بان مبارک
همسفر فاطمه لژیون خانم سپیده پنجشنبه 6 تیر 1398 06:09 ق.ظ
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دیده بان محترم خانم آنی کماندار عزیز. از صحبت های شیرین و پر محتواتون استفاده کردم و نهایت تشکر و قدردانی را بخاطر تمام زحمات و تلاش هاتون دارم . حضور گرم شما با لبخند همیشگی و زیباتون دلگرمی بزرگی برای همه ما جهت ادامه حرکت در این مسیر سبز می باشد . پایدار باشید . با تشکر از خانم گلناز عزیز بابت تهیه این مصاحبه زیبا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic