کارگاه آموزشی عمومی روز شنبه 98/2/18 + جشن تولد یک‌سال رهایی مسافر ناصر
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 10:24 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره (لژیون ششم) | ( نظرات )


نهمین جلسه از دوره هفتادویکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر و همسفران، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه  " وادی دهم و تاثیر آن روی من با استادی  "کمک راهنمای محترم آقا امیر" و نگهبانی "مسافر حسین" و دبیری "مسافر اکبر" در روز شنبه مورخ 98/03/18 رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.

هم‌چنین مراسم جشن تولد اولین سال رهایی: مسافر ناصر، رهجوی کمک‌راهنمای محترم: مسافر امیر را جشن گرفتیم.

سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی دهم است و تاثیر آن روی من است. قاعدتا من توانش را ندارم که وادی کتاب را توضیح دهم فقط همانقدر که از یک قسمتش تاثیر بپذیرم و تجربه خودم را بگویم کفایت می‌کند و من فکر می‌کنم جان مطلب مشارکت کردن هم همین باشد. پس من به شیوه خودم آن چیزی را که از این وادی یاد گرفتم یا تجربه کردم را بیان می‌کنم. در قسمتی از وادی می‌گوید که خداوند دنیا را بر پایه چهار عنصر آب و باد و خاک و آتش آفریده است و همین‌طور می‌گوید که البته در این جهان سه آیتم نور و صوت و حس هم وجود دارد. من فکر می کنم که همه مصرف‌کننده‌ها در یک سری از صفات یکسان هستند. یک‌سری چیزها بود که در زمان مصرف صفت من شده بود. به‌طورمثال من چیزی که از خودم می‌دیدم این بود که پیمانی که می‌بستم دیگر نمی‌توانستم نسبت به آن وفادار باقی بمانم و تقریبا از کلمات ناشایست هم استفاده می‌کردم. به طور کلی جهان اعتیاد خودش یک صفت است و آن صفت می‌آید و یک‌سری صفات دیگر را همراه خود می‌آورد. یکی دیگر از صفات ناشایست من این بود که من هیچ کاری را نمی‌توانستم به اتمام برسانم و همیشه خیلی خوب شروع می‌کردم ولی بعد از مدتی رهایش می‌کردم.
نکته‌ای که باید بگویم این است که من در زمان مصرف، موادم را شب‌ها مصرف می‌کردم و افکار شیطانی که به سراغم می‌آمد از ساعت ده شب به بعد بود و تصمیمم را می‌گرفتم که صبح که بیدار شدم تصمیمم را عملی کنم و فلان کار را انجام دهم ولی وقتی صبح که بیدار می‌شدم نظرم عوض می‌شد. من خیلی به این موضوع فکر کردم که این شاید تاثیر آن امواجی باشد که در شب در مکانی که زندگی می‌کنیم وجود دارد و صبح که بیدار می‌شدم خدا را شکر می کردم که شب بود و من نرفتم و آن کارها را انجام ندادم و چه بسا که اگر آن کارها را انجام می‌دادم چه رسوایی به بار می‌آمد یا چه تخریبی به بار می‌آمد که اصلا قابل جبران نبود. مساله بعدی صوت بود. زمانی که شیشه آمد فقط یک جمله گفتند و آن هم این بود که شیشه اعتیاد ندارد و برای ترک مواد مخدر است و هیچ تبلیغ دیگری راجع به آن نمی‌کردند و خود من جزو کسانی بودم که شیشه را با همین جمله مصرف کردم و درگیر شدم. ببینید که یک صوت کوتاه چه تاثیر عمیقی را گذاشت. کم‌کم در طی زمان و در اثر گذشت زمان و تاثیر صوت و نور، حس انسان هم تغییر می‌کند و به جهان اعتیاد وارد می‌شویم. من فکر می‌کنم برای پا گذاشتن به جهان سفر و جهان کنگره و رهایی از مواد مخدر، این موضوع می‌تواند تاثیرگذار باشد. خواب شب برای من خیلی تاثیرگذار بود. من الان بعد از ده سال رهایی اگر یک شب دیر بخوابم یا خوب نخوابم واقعا فردا آن راندمان خوب را ندارم. خیلی اوقات مسافرها اعتراض می‌کنند که حالمان خوب نیست و حسمان خوب نیست وقتی کمی کنکاش می‌کنیم می‌بینیم که این‌ها خواب شب خوبی ندارند. انرژی‌های کیهانی که در شب وجود دارند خیلی مهم هستند. مساله تاثیرگذار بعدی صوت است. اوایل که کنگره می‌آمدم بعضی‌ها به من می‌گفتند اینجا چه جور جایی است که به جای اینکه مصرف نکنی هر روز سه وعده مصرف می‌کنی ولی من ته دلم می‌دانستم که این روش درست است ولی هیچ منطقی نداشتم که بتوانم از این قضیه دفاع کنم. این صوت‌هایی که در کنار یک فرد مصرف‌کننده خیلی تاثیر می‌گذارد و من فکر می‌کنم یکی از فلسفه‌های سی‌دی گوش دادن و جلسه آمدن و در لژیون شرکت کردن، همین صوت است. ما همین‌جا است که متوجه می‌شویم که حرکات اشتباه ما چه چیزی است. اول توسط مشارکت دوستان این حرکات را می‌شناسیم و بعد می‌توانیم آن‌ها را اصلاح کنیم. این صوت‌هایی که این جا شنیده می‌شود می‌تواند روی ما تاثیر بگذارد و ما را از جهان اعتیاد خارج کند.
قسمت دوم تولد آقای ناصر است. آقا ناصر از ورزشکارهای باستانی کنگره60 هستند و من به ایشان می‌گویم پهلوان ناصر. ایشان اسفند ماه سال 95 به کنگره آمدند و سفر خودشان را شروع کردند. آقا ناصر همراه چند نفر از دوستانشان به کنگره مراجعه کردند و این چند نفر خیلی حاشیه داشتند و فکر می‌کنم تنها کسی‌که از این گروه به سلامت سفرش را تمام کرد آقا ناصر بود. یکی از دلایل موفقیت آقا ناصر این بود که ایشان خیلی دقیق تکالیفش را می‌نوشت و همین طور مشارکت می‌کرد و در مشارکت‌هایش غالبا تجربه و برداشت خودشون را از دستور جلسه یا سی‌دی بیان می‌کردند. به‌علاوه ایشان خدمتگزار خوبی در لژیون هستند. من این تولد را به خودشان و راهنمای همسفرشان و همسفرشان تبریک عرض می‌کنم.سخنان مسافر ناصر:
آرزوی مسافر:  کسانی که درگیر مواد مخدر هستند ولی هیچ شرایطی ندارند که به کنگره بیایند، آرزو می‌کنم که به  لطف خداوند و کمک آقای مهندس شرایطی پیش بیاید که بتوانند وارد کنگره بشوند.
خداوند را شاکرم که این جایگاه را تجربه می‌کنم و از همه کسانی‌که مشارکت کردند تشکر می‌کنم و از مرزبان‌های عزیز و نگهبان تشکر می‌کنم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان و استاد امین تشکر ویژه دارم. این که چه خدمتی کنگره به من کرده اصلا قابل بیان نیست و به نحوی همه جامعه من را طرد کرده بود. عدم اعتمادبه‌نفس و ترس و دروغ‌گویی از ویژگی‌هایم شده بود و همه کار و زندگی‌ام را از دست داده بودم. کنگره به من زندگی دوباره بخشید. آقای مهندس یک بستری را فراهم کردند که خانواده‌ها نجات پیدا می‌کنند. مطلب مهمی که می‌خواستم بگویم و تجربه من بود این بود که این اواخر همه خانواده من را طرد کرده بودند ولی فقط همسفرم در کنارم بود و محبت می‌کردند درحالی‌که همه ایشان را دعوا می‌کردند که چرا این‌همه محبت می‌کنی و اگر من به کنگره آمدم نه بخاطر آن دعواها و قهرها بود بلکه فقط و فقط به خاطر محبت خانمم بود که آمدم چون شرمنده محبتش بودم. از راهنمای عزیزم بسیار تشکر می‌کنم که واقعا اعتمادبه‌نفس را به من برگرداندند و زندگی دوباره را به من هدیه دادند. در انتها دوباره از همسفرم و راهنمای همسفرم که ایشان را هدایت کردند تشکر می‌کنم.


سخنان همسفر:

از آقای مهندس و خانواده عزیزشان بسیار تشکر می‌کنم. از آقای امیر موذنی راهنمای بسیار سخت‌کوش،  شکیبا و خیلی مهربان تشکر می‌کنم و امیدوارم که به آرزوی قلبی‌شان برسند. همین‌طور از راهنمای قبلی خودم خانم عاطفه و راهنمای زمان حالم خانم مریم عزیز تشکر می‌کنم و امیدوارم همه مسافران کنگره 60 به رهایی برسند.سخنان راهنمای همسفر:
خیلی خوشحال هستم که در خدمت بزرگوارانی هستم که برای رهایی خود و دیگران تلاش می‌کنند و خیلی خوشحالم که این سعادت را داشتم که امروز در جشن این عزیزان شرکت کنم. این رهایی و تولد را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان و همین طور آقای موذنی راهنمای محترم و آقا ناصر و همسفر محترمشان تبریک عرض می‌کنم. به خانم طاهره عزیز تبریک عرض می‌کنم. من سفر اول در خدمتشان نبودم ولی حتما حرکت درستی داشتند که امروز در این جایگاه قرار دارند امیدوارم در جایگاه‌های بالاتری ایشان را ببینم. متشکرم .تایپ: همسفر فاطمه لژیون خانم سپیده (لژیون یازدهم)
ارسال و عکس: همسفر زهره لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)
همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic