بیست و یکمین مشارکت مکتوب راهنمایان گروه خانواده‌ی نمایندگی آکادمی
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 ساعت 07:28 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر وفا (لژیون ششم) | ( نظرات )
مشارکت و کار گروهی یکی از ضروری‌ترین عوامل در تحققِ اهدافِ کنگره ۶۰ می‌باشد.
انجام کار جمعی، اغلب به عنوان روش خوبی برای تقسیم کار و افزایش بهره‌وری ارائه می‌شود و فعالیت‌های جمعی، خود یک مهارت برای یادگیری به شمار می‌رود و این‌ها از طریق اشتراک‌گذاریِ تجربیات و تعامل متقابل، صورت می‌گیرد که امکانِ ابراز خلاقیت و قابلیت‌های تحلیلیِ افرادِ فعال در آن را افزایش می‌دهد و فرصتِ ارائه‌ی قابلیت‌ها، باعث تقویت انگیزه‌ی آنان می‌شود.
همچنین می‌توان گفت که این امر امکان استفاده از دانش‌ها و مهارت‌ها و تجربیاتِ مختلفی که افراد این مجموعه دارند را برایمان فراهم می‌نماید.
در کنگره ۶۰ در کنار یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم، زیرا خواسته‌ها و اهداف و بعضاً ویژگی‌هایمان نیز به‌هم گره خورده‌اند.
فرآیند کار جمعی، وابسته به اهداف اعضای آن مجموعه است و ما در قالبِ یک مجموعه و در کنارِ یکدیگر، خانواده‌ای هستیم که اساسِ کارمان محبت است و با دانایی و شناخت و معرفت، در کنار یکدیگر قرار ‌گرفته‌ایم و با عقل و عشق و ایمان حرکت می‌کنیم و پیشرفتِ خود را در ارتقاء کیفیتِ اهدافِ کنگره ۶۰ و رشدِ یکایک اعضای آن می‌دانیم.
تمرکز بر گسترش و تعمیق دانشِ اعتیاد و درمانِ آن، همواره از اولویت‌ها به‌‌شمار می‌رود.
همچنین فراهم کردنِ روندِ رو به رشد و پربار و رضایت‌بخش، برای اعضای جمعیتِ احیای انسانی، بخشی از تکنیک‌های این سازمانِ غیر دولتی محسوب می‌شود.
وفاداری، تفاهم و همکاری مشترک و چند ‌سویه و بالا بودن مسئولیت‌پذیری، آموزش، توانایی‌های پیچیده، روابط سودمند و بینش قابلِ توجه‌ی راهنمایان کنگره ۶۰؛ دلیلی برای این شد که با ادغام و اشتراک‌گذاریِ نگرش‌ها، پویاییِ مشارکت و همه‌ی این عوامل، در محیط خوب و مثبتِ سایت همسفران نمایندگی آکادمی، در قالب مشارکت مکتوب راهنمایان گروه خانواده‌ی نمایندگی آکادمی، به ثبت برسد.
لذا از شما عزیزان می‌خواهیم که از این بخش که مرتبط با دستور جلسه‌ی "سیگار" است بهره‌مند شوید.

با سپاس و احترام - همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

سلام دوستان؛ زهره هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون دوم
سیگار از موادی تشکیل شده است که استفاده از آن برای مصرف‌کننده و اطرافیانش، که در معرض دود ناشی از استعمال آن هستند خطرناک است و همه ساله جان عده‌ی زیادی را می‌گیرد.
متأسفانه اکثر جوانانی که درگیر این مسئله هستند در ابتدا جذب ژست کشیدن سیگار قرار گرفته‌اند. اگر مروری به فیلم‌ها و سریال‌های کشور خودمان در گذشته داشته باشیم، می‌بینیم که سیگار در دست افراد قوی‌تر و با دل و جرأت‌تر بود و یا افراد مرفه و این ژست قطعاً می‌توانست روی جوانان و کم‌خردان تأثیر زیادی داشته باشد.
امروزه هنوز این ژست در فیلم‌های کشورهای غربی دیده می‌شود و خوشبختانه نمایش سیگار در کشور ما کمتر شده، اما مبتلایان به کشیدن سیگار هر روز بیشتر و بیشتر می‌گردد.
همیشه فکر می‌کنم چرا سیگار؟!
مثلاً مواد مخدر در ابتدا انرژی خودِ
فرد را به یک‌باره مورد استفاده قرار می‌دهد و فرد در ابتدای مصرف احساس خوبی دارد، اما سیگار را در دست می‌گیرند تا به‌خیال خودشان آرامش پیدا کنند، چون نبود سیگار آرامش درونی‌شان را بر هم می‌زند.
به‌نظر من برای استفاده از هر چیزی باید در مورد آن بسیار تحقیق کرد و اگر خوب بود مورد استفاده قرار داد.
جناب مهندس بارها در آموزش‌هایشان فرموده‌اند: باید از نوشتارها و گفتارها جلوتر بود.
برای خود من خیلی پیش آمده که به‌خاطر مثلاً سر درد به فرد یا موسسه‌ای غیر از پزشک توصیه شده‌ام و واقعاً اگر آموزش‌های کنگره نبود، امکان این‌که گول تبلیغات یا نتایج پوچ این‌گونه مراکز را بخورم وجود داشت.
خوشبختانه در کنگره با روشDST می‌توان به‌راحتی و با کمترین آسیب سیگار را درمان کرد و این اتفاق بزرگ را مدیون جناب مهندس دژاکام و همراهی خانواده محترم‌شان هستیم.
خیلی جالب است روی پاکت سیگار همیشه از اشکال وحشت‌آور استفاده می‌کنند، اما گویی چاره‌ای جز تولید آن ندارند و این بسیار غم‌انگیز و دردناک است.


سلام دوستان؛ سپیده هستم همسفر - کمک‌راهنمای لژیون یازدهم
آبان ماه سال ۸۸ پس از پشت سر گذاشتن راه‌های مختلف، برای خروج از تاریکی اعتیاد وارد کنگره شدیم.
خاطرم هست در یک Ngo دیگری که ۳ سال حضور داشتیم، اعتقاد بر این بود که سیگار برای کسی که موادش را ترک کرده، مثل عصا برای راه رفتن فردی است که پاهایش دچار مشکل باشد!
با ورود به کنگره متوجه شدم که این‌جا هم مصرف سیگار برای همه یک امر کاملاً عادی ا‌ست، حتی در میادین ورزشی! و من همیشه با خودم می‌گفتم ای‌کاش علم بی‌نظیر کنگره برای قطع مصرف این ماده بسیار زیان‌بار راهی را پیدا کند. تا این‌که در اواخر سال ۱۳۹۰ جناب مهندس با مشکل قلبی مواجه شدند و همین موضوع نقطه عطفی شد برای یک تغییر عظیم و تأثیرگذار.
این‌بار به‌کارگیری روشDST برای درمان سیگار با داروی مناسب، زمان مناسب و روش مناسب تا رسیدن به تعادل طبیعی در عمل‌کرد بیوشیمی مغز و بالاخره حذف سیگار، آن‌هم به آسانی که به‌نظرم هدیه‌ای است برای تکمیل درمان اعتیادِ آنانی که خواهان رهایی هستند.
در این حرکت سازنده؛ همسفران و مسافران گوش به‌فرمان بنیان محترم، قدم در راه گذاشته و هر روز شاهد رهایی افراد بیشتری از این عادت مضر هستیم و این مهم را مدیون علم بی‌نظیر کنگره‌ایم.
با توجه به این‌که در جامعه بیرون از کنگره، مصرف این ماده‌ی خطرناک بسیار عادی و حتی متأسفانه یک ارزش در میان دختران و پسران جوان محسوب می‌شود، امیدوارم این آگاهی و بینش برای سالم زیستن و سالم اندیشیدن در بین همه‌ی انسان‌ها جاری شود، که مطمئن هستم تحقق این امر دور از دسترس نخواهد بود، اگر درست زندگی کردن را هر کدام از خودمان شروع کنیم.
پس آن کنیم که فرمان است.
با احترام - همسفر سپیده

تهیه و تنظیم: همسفر وفا، لژیون خانم کماندار (لژیون ششم)

همسفران نمایندگی آکادمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پروین جمعه 6 اردیبهشت 1398 01:10 ب.ظ
تشکر از راهنمایان محترم خانم زهره و خانم سپیده عزیز و همسفر خوبمون خانم وفا عزیز
همسفر آرزو پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 09:51 ق.ظ
مثل همیشه عالی و آموزنده و خدا قوت عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic