مشارکت مکتوب لژیون خانم نسیم-لژیون هجدهم
یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (لژیون هجدهم) | ( نظرات )

تعدادی از رهجویان کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم نسیم (لژیون هجدهم) در باب دستور جلسه هفتگی "جشن گلریزان" مطالبی را ارائه نموده‌اند که در قالب مشارکت تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

سلام دوستان مژگان هستم یک همسفر:

در مورد گلریزان می‌خواستم صحبت کنم و یاد دورانی افتادم که هنوز به رهایی نرسیده بودیم، من با یک مصرف‌کننده شیشه زندگی می‌کردم که درآمدش را یا صرف مصرف مواد می‌کرد و یا با تصمیمات اشتباهی که در اثر مصرف مواد بود موجب ضررهای هنگفت مالی می‌شد و یا به خاطر آسیبی که به جسم و روانش زده بود قادر به کار کردن و کسب درآمد نبود و اگر این رویه همین طور ادامه پیدا می‌کرد معلوم نبود الان چه وضعیتی داشتیم. آن زمان حاضر بودم تمامی اموالم را بدهم و فقط همسرم به درمان برسد اما همان‌طور که قدرت مطلق هم گفته انسان موجودی فراموشکار است.

هیچ یک از دستور جلسات کنگره بدون حکمت نیست و برای من تلنگری است که فراموش نکنم که خدماتی که گرفته‌ام از کجا تأمین شده است!؟ همین ثبات مالی که بدست آورده‌ام در نتیجه تغییر جهان‌بینی همسرم بوده از کجا بدست آمده است؟!

زمانی که بتوانم ببخشم بدون حسابگری(که حتی اگر حساب هم بکنم بسیار به کنگره بدهکارم)، آن موقع است که به حال خوش می‌رسم. آرزو می‌کنم که روزی از نظر مالی آن‌قدر قوی باشم که هر روز برایم گلریزان باشد و هر روز این حال خوش را احساس کنم که فرد دردمند دیگری راه درمان و رهایی را پیدا کند که خانواده دیگری نجات پیدا کند که ... دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم تا دیگران بخورند.

سلام دوستان نسیم هستم یک همسفر:

یکی از مراسمی که در گذشته بخصوص در زورخانه‌ها مرسوم بوده است،جشن گلریزان است. در گلریزان هرکس به اندازه توان مالی خود شرکت می‌کرد و پول‌هایی که جمع‌آوری می‌شد صرف امور خیریه مثل کمک به نیازمندان،کمک هزینه خرید خانه، تهیه جهیزیه یا برپایی جشن عروسی و.... می‌شد.

در کنگره ۶۰که یک نهاد مردمی کاملاً مستقل و غیر دولتی است و رایگان به درمان مصرف‌کنندگان موادمخدر می‌پردازد؛ برای انجام تمام امور فقط از نیروهای داوطلب خودی کمک گرفته می‌شود و تمام مسئولیت‌ها بر عهده اعضای آن می‌باشد (کمک راهنمایی،مرزبانی و...) همچنین برای انجام اموری که نیاز به پول و توان مالی دارد هم فقط می‌تواند روی کمک اعضای خود حساب کند؛ همان‌گونه که می‌دانیم کنگره ۶۰ نمی‌تواند جلسات خود را در پارک‌ها و خیابان‌ها برگزار نمایند و نیاز به ساختمان و جای مناسبی که در خور شأن اعضای آن باشد دارد؛ از این رو همه اعضا باید در جهت تأمین نیازهای مادی کنگره ۶۰ بکوشیم هیچ یک از اعضا و خدمتگزاران در کنگره ۶۰  وجهی برای خدمات خود دریافت نمی‌کنند اما با توجه به افزایش روزافزون اعضا و مصرف‌کنندگانی که برای درمان خود مراجعه می‌نمایند نیاز ما برای داشتن محل برگزاری جلسات، تقویت و حمایت ورزشکاران و تهیه لوازم مورد نیاز آن‌ها و همچنین لژیون موسیقی و همه هزینه‌های دیگر مانند آب، برق، گاز، تلفن، چای، قند و .... هزینه بازسازی و تعمیرات که یک ساختمان مسکونی را به محل برگزاری جلسه تبدیل می‌کند و ایجاد دانشگاه آکادمی در مان اعتیاد که یکی از اهداف کنگره ۶۰ می‌باشد نیاز به توجه و پرداخت وجوه نقدی ما دارد.

به یاد بیاوریم روزهای اولی که به کنگره ۶۰ آمدیم با خود می‌گفتیم حاضریم هر چقدر پول بخواهند بدهیم تا مسافرمان درمان شود. جشن گلریزان روز وفای به عهد است؛ یادمان باشد خداوند فرصت خدمت به خلق را به هر انسانی نمی‌دهد و این فرصت برای هرکدام از ما هست تا بتوانیم ذره‌ای از الطاف کنگره را جبران نماییم و این را بدانیم که ما نیازمند خدمت‌کردن و بخشش هستیم.

سلام دوستان کتایون هستم یک همسفر

در ابتدا باید گفت که خداوند چه  لطف بزرگی به ما داشته که کنگره  را در مسیر ما قرار داده و کنگره چه خدمت بزرگی برای ما انجام داده که در این عصر پاییزی به جای این که وقت خود را صرف مصرف‌کردن مواد و کارهای ضد ارزشی کنیم مثل مشغول‌کردن خود با افکار بیهوده و منفی، در این مکان مقدس در حال تفکرکردن و تغییر جوهر وجودی خود هستیم، تغییری که باید آهسته آهسته و قدم به قدم صورت پذیرد.

اما در مورد مسأله مالی که یکی از اجزای مهم نفس انسان است و در کنگره روی آن بسیار تاکید می‌کنند و به جز تشویق و ترغیب دیگران برای کمک کردن، بهتر است این اعتقاد و مبنای اعتقادی و باورها برای کمک کردن را در افراد به وجود آوریم، البته در کنار آن یاد آوری و تشویق نیز مهم است. بنابراین در اینجا این نکته مد نظر است که اعتقاد و باور برای کمک کردن به مکان یا موضوعی که برای ما  ارزشمند است نشانه رشد و ارتقاء نفس و روح انسان است و در تمام مکاتبی که برای تزکیه و پالایش درونی انسان آموزش می‌دهند در کنار آن به صورت عملی نشان می‌دهند که انسان با تمرین و تکرار و استمرار در پرداختن مبلغی از پول خود می‌تواند نفس سرکش خود را مهار کند و این اتفاق زمانی که به صورت عملی و همراه با شناخت و معرفت نسبت به این که انفاق و بخشش کار ارزشمندی است، رخ می‌دهد.

همین حمایت از قانون یازدهم و سبد کنگره در جلسات، به گونه‌ای که هر بار با بالا بردن مبلغ حمایتی خود، باعث تربیت نفس خود می‌شویم که اصولاً تربیت نفس نیز همراه با درد و زخم است. بخشش یکی از نشانه‌هایی است که انسان را متوجه تغییر در وجود خود می‌کند.

دو موضوع اثرات فوری، مشهود و محسوسی در انسان دارد یکی روزه‌گرفتن و دیگری بخشش است که کنگره تعمداً این دو را در دستور کار خود قرار داده است، حال با عناوین مختلف و به اسم من در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره چه کرده‌ام یا گلریزون و لژیون مالی.

 ما وقتی کمکی به کنگره می‌کنیم به ظاهر این کمک ما به کنگره است ولی در واقع کمک به خودمان است. ما اگر اعتقاد به کمک کردن به جایی که قابل ارزش است داشته باشیم باید این کار را انجام دهیم حال چه در کنگره یا جایی دیگر، چون آرامش و برکت آن به زندگی ما باز خواهد گشت.

سلام دوستان مهری هستم همسفر

همسفر پسری ۱۸ ساله که بجای رشد و شکوفایی او شاهد پستی و فنا و نابودی جوان خود بودم؛ به هر دری می‌زدم، از هر راهی می‌رفتم تا بتوانم به او کمک کنم تا او را از این دیو که ریشه و وجود او را دربر گرفته بود رهایی دهد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب یا شفا یافتن پسرم حاضر بودم هر هزینه‌ای پرداخت کنم تا او سالم باشد و زندگی روشنی را برای خود بسازد از آن‌جایی که خداوند بینا و شنوا صدای بندگان خود را می‌شنود و بی‌جواب نمی‌گذارد، به صدای من هم پاسخ داد و کنگره ۶۰ را جلو راه ما قرار داد که در وهله اول شاکر خداوند بزرگ هستم و در مرحله بعد از عزیزانی که با دل و جان خدمت می‌کنند کمال تشکر را دارم .

روز اولی که باهم به کنگره آمدیم را هرگز فراموش نخواهم کرد زمانی که از کنگره خارج شدیم به او گفتم : "کنگره را جدی بگیر و به آن مثل دانشگاه نگاه کن و  قوانین آن را دقیق انجام بده." تنها جوابی که پسرم داد این بود : "دانشگاه؟ نه این‌جا جای خیلی مقدسیه خیلی بهتر از دانشگاه هست من تمام انرژی مثبت رو از این‌جا گرفتم عاااالی بود." او در همان جلسه اول به این نتیجه رسید که این‌جا جایی است که می‌تواند زندگیش را از نو بسازد. 

می‌خواهم این را بگویم برای چنین جای مقدسی که ما رو از مرگ به زندگی از نیستی به هستی از ناامیدی به امید می‌رساند، آیا من چه مبلغی می‌توانم پرداخت نمایم؟ این جوان ۱۸ ساله‌ای که معلوم نبود چند سال دیگر باید با این دیو دست و پنجه نرم می‌کرد و جوانیش، آینده‌اش را تباه می‌کرد را چطور جبران می‌کردم .

آیا با شرکت در جشن گلریزان می‌توانم قطره‌ای از محبت کنگره را جبران کنم؟ هر طوری که فکر می‌کنم می‌بینم من زنده شدن روح و روان و جوانی و شادابی فرزندم را مدیون کنگره هستم و هرگز نمی‌توانم با پرداخت تمام دارایی و زندگیم زحمات عزیزانم رو که بدون هیچ چشم‌داشتی در حال خدمت‌رسانی هستند را جبران نمایم ولی می‌توانم ذره‌ای هر چند کوچک در این امر خیر شرکت کنم و برای پا برجا ماندن آن قدم بردارم تا جوانانی مثل فرزندم که اسیر هستند به رهایی برسند.  به امید روزی که اعتیاد از سرزمینم ریشه کن شده و همه زندگی سالم و شادی در کنار هم داشته باشیم.

گردآوری همسفر مژگان رابط وبلاگ لژیون خانم نسیم(لژیون هجدهم)

ویرایش و ارسال همسفر زهرا لژیون خانم نسیم(لژیون هجدهم)

همسفران نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشاركت مكتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات