گفتگو با سركار خانم سمیه نگهبان برگزاری مسابقات والیبال همسفران
شنبه 9 دی 1396 ساعت 11:09 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران (همسفر زری) | ( نظرات )


بعد از آن همه درگیری و تنش و اضطراب و بعد از آن همه تاریكی‌ها، بعد از رهایی قدم را استوارتر برمی‌دارد و در مسیر خدمت در جهت سالم ماندن جسم قرار می‌گیرد كسی كه تا چند صباح قبل نمی‌دانست سرانجام زندگی اش چه خواهد شد. گفتگویی با خانم سمیه نگهبان برگزاری مسابقات والیبال جام عقاب طلایی همسفران ترتیب داده شد.

لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید و اکنون در چه جایگاهی حضور دارید؟

سلام دوستان سمیه هستم همسفر پیمان؛ با ۱۸ سال تخریب، ۱۶ ماه طول سفر اول، رهایی ۴ سال به راهنمایی خانم زهرا و خانم شبنم راهنمای مسافرم آقای نادر.

فعالیت شما در این رشته قبل و بعد از ورود شما به کنگره چه احساسی در شما به وجود می‌آورد؟

من قبل از ورود به کنگره آشنایی با این رشته ورزشی نداشتم، سال‌ها بود که می‌خواستم در یک رشته ورزشی فعالیت کنم اما نمی‌توانستم خواسته‌ام را از فعل به عمل تبدیل کنم. تا اینکه ۶ سال پیش به کنگره آمدم و بعد از مدتی کوتاه وارد این رشته ورزشی شدم و از همان موقع تابه‌حال همه جمعه‌ها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱ در  پارک طالقانی همراه مسافرم هستم. باید اعتراف کنم که ساعت خواب من در طول هفته از همین روزهای جمعه تنظیم گردید و انرژی را که در این روز می‌گیرم را در طول هفته مصرف می‌کنم.

شرایط فعالیت گروه خانواده همسفران در این رشته در تمام نمایندگی‌ها به چه شکل انجام می‌پذیرد؟

هر شعبه برای هر رشته ورزشی باید یک نماینده انتخاب کند که این نماینده مسئولیت سرپرستی و هماهنگی را بر عهده می‌گیرد. این فرد ترجیحاً سفر دومی است و بایستی حضور فعال هم در شعبه هم در پارک را داشته باشد افرادی که می‌خواهند وارد هرکدام از رشته‌های ورزشی در پارک طالقانی شوند به این افراد مراجعه می‌کنند. برای عضویت در تیم یک سری قوانین طبق مصوبه شورای ورزشی وجود دارد که به اطلاع سرپرست‌ها رسانده می‌شود و این افراد بایستی این قوانین را رعایت نمایند.

با توجه به امکانات موجود در پارک‌ها گروه همسفران به چه مشکلاتی روبه‌رو هستند؟

کلاً ورزش در فضای باز مشکلاتی از قبیل سرما و گرمای شدید هوا را در پی دارد و همین‌طور به دلیل حرکت به روی آسفالت یا سطح سنگ‌فرش ممکن است امکان صدمه دیدن افراد وجود داشته باشد و مسئله دیگر مسافت راهی است که بسیاری از افراد بایستی طی کنند و صبح خیلی زود حضورداشته باشند، اما باوجود تمام این مشکلات شاهد حضور بسیاری از همسفران و مسافران کنگره ۶۰، صبح خیلی زود در پارک طالقانی هستیم.

آیا نمایندگی و شعبی وجود دارد که فعالیت ورزشی گروه خانواده نداشته باشد؟

بله اما اکنون تعداد آن‌ها خیلی کمتر شده و بیشتر شعب در مسابقات شرکت کردند.

این نمایندگی‌ها چگونه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند؟

 بایستی یک همسفر سفر دوم  که حضور فعال هم در شعبه هم در پارک طالقانی را دارد را به‌عنوان سرپرست تیم انتخاب کرده و معرفی نمایند و ایشان مسئول آن رشته ورزشی می‌شود و جمع‌آوری افراد و برنامه‌ریزی‌های مربوط به تیم را انجام می‌دهد.

در این دوره از مسابقات جام طلائی چند دسته از نمایندگی‌های تهران و چند دسته از شهرستان حضور دارند؟ و به‌طور متوسط در هرروز چند بازی برگزار می‌شود؟

این مسابقات که دوره دوم از جام عقاب طلائی بود ۲۵ تیم شرکت‌کننده داشتیم که ۱۱ تیم از تهران و ۱۴ تیم از شهرستان‌ها و شهرهای اطراف تهران بودند به‌طور متوسط چهار بازی در هرروز برگزار شد.

برای برگزاری مسابقات تیم داوری و عوامل چگونه تأمین می‌شوند؟ آیا گروه‌ها از نحوه داوری و برگزاری مسابقات رضایت دارند یا خیر؟

تیم داوری و عوامل همه به‌صورت کاملاً مستقل از خود همسفران خدمت می‌کنند. هر هفته به‌صورت چرخشی شعبه خدمتگزار کارهای مربوط به انبار و نصب تور و نگهداری توپ‌ها را انجام می‌دهد و عوامل داوری هم توسط نگهبان داوری و با اختیار سرپرست‌های تیم‌ها برای خدمت انتخاب می‌شوند

برای پیشرفت و بالا بردن سطح ورزش کنگره علی‌الخصوص همسفران گروه خانواده چه اقداماتی باید انجام داد؟

 ازآنجایی‌که به‌تازگی قسمت ورزش همسفران به‌صورت مستقل شروع به کارکرده قطعاً یک سری مشکلات و مسائل در این خصوص وجود دارد اما همگی در تلاش هستیم که با کمک هم مشکلات را رفع کرده و گذشت داشته باشیم که پیوند محبت بینمان هرروز محکم‌تر از قبل می‌شود. قطعاً در انجام هر کاری نمی‌توان رضایت همه افراد را جلب نمود.

هر کس خودش می‌تواند در آن رشته ورزشی به‌صورت تخصصی فعالیت کند و آموزش‌هایی که می‌گیرد را به اعضای تیم انتقال دهد، در قسمت ورزش تیمی که در قسمت داوری؛ اما در شعب افراد به‌صورت مکرر می‌توانند پیام دهند و دیگران مخصوصاً تازه‌واردین و سفر اولی‌ها را از ورزش پارک طالقانی مطلع سازند و افراد را ترغیب به حضور در پارک و استفاده از این بستر نمایند.

رعایت حرمت‌ها و قوانین و عمل سالم در برگزاری بازی‌ها و داوری‌ها چه تأثیری در نحوه مسابقات و حضور دسته‌ها دارد؟

ازآنجایی‌که دنیا سریع‌الحساب است اگر ما در حیطه قوانین و عمل سالم حرکت کنیم هیچ‌وقت به مشکل برخورد نخواهیم کرد اما اگر ذره‌ای از قوانین خارج شویم درجایی بالاخره نمودار خواهد شد و گریبان خودمان و تیم را خواهد گرفت. در قسمت داوری چون این افراد به‌تازگی شروع به یادگیری و آموزش کرده‌اند ممکن است ناخواسته خطاهایی صورت پذیرد که البته باگذشت و پذیرش این قضیه حل خواهد شد. با توجه به شناخت داوران  همه سعی‌شان  را در قالب قوانین و عمل صالح انجام می‌دهند.

اعضای شورای ورزشی گروه همسفران متشکل از چه کسانی بوده و شرایط حضور در این شورا چگونه است؟

متشکل از دیده‌بان ورزش همسفران خانم کماندار و نگهبان‌های همه رشته‌های ورزشی می‌باشد.

مصوبات و قوانین موضوعه در این شورا چگونه تأیید و اجرائی می‌شود؟

قوانین بر اساس مشکلات و نیازها در هر رشته ورزشی مطرح می‌شود و در مورد سن در جلسه صحبت می‌شود و تمام نگهبان‌ها در مورد آن موضوع نظر می‌دهند درنهایت با تصمیم‌گیری خانم کماندار قانون تعیین می‌گردد و سپس توسط نگهبان‌ها به سرپرست‌های تیم ابلاغ‌شده و به اجرا درمی‌آید.

در صورت بروز اختلاف و سوءتفاهم، سرپرستان گروه‌ها چگونه می‌توانند برای بررسی مشکلات اقدام نمایند؟

سعی می‌کنیم که جلسه هماهنگی ترتیب داده و مسائل را به شکل شورا حل نماییم در آن جلسه معایب و محاسن یک موضوع را مطرح می‌کنیم و سعی می‌کنیم با مشورت همدیگر سوءتفاهم‌ها را برطرف نماییم.

با تشکر از وقتی‌که برای مصاحبه دادید تشکر می‌کنم و در صورت تمایل حرف پایانی را بیان بفرمائید؟

در آخر قدردان زحمات آقای مهندس و خانم کماندار عزیز هستم که همه‌جوره ما را حمایت می‌کنند و همین‌طور از خانم فریبا نگهبان داوری واقعاً سپاسگزارم که همواره در جهت عمل سالم و پیشبرد اهداف کنگره تلاش می‌کنند.

گفتگو از همسفر نرگس لژیون خانم بنفشه رابط وبلاگ لژیون بیستم

عکس و ویراستاری همسفر زری لژیون خانم عزت

همسفران نمایندگی آكادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر کیمیا دوشنبه 11 دی 1396 07:36 ب.ظ
خانم سمیه عزیز از تمامی زحماتی که برای والیبال و ورزش کنگره میکشی متشکرم و آرزو میکنم که انرژی و حال خوب این خدمت ها در زندگیت مستدام باشه و خدا قوت میگم به خانم نرگس و زری عزیز
همسفر زری شنبه 9 دی 1396 02:50 ب.ظ
خانم سمیه عزیز از شما بابت تمام تلاشتان در جهت والیبال همسفران به خصوص آكادمی تشكر می كنم خدا قوت برقرار باشد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات