گفتگو با سركار خانم فریبا نگهبان داوری مسابقات والیبال همسفران
پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت 10:10 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران (همسفر زری) | ( نظرات )


در كنگره 60 درمان بر سه اصل جسم،‌ روان و جهان‌بینی استوار است در این بین با وجود متون آموزشی و استفاده از محضر اساتید محترم روان و جهان‌بینی به تعادل می‌رسد، برای به تعادل رساندن جسم نقش ورزش را نمی‌توان نادیده گرفت كه در پروسه درمان از اهمیت به سزایی برخوردار است. به همین منظور به سراغ یكی از خدمتگزاران بخش والیبال همسفران كنگره60 رفتیم و با ایشان به گفتگو نشستیم.

لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید و اکنون در چه جایگاهی حضور دارید؟

فریبا هستم همسفر مدت ۱۳ ماه سفر کردیم به روش DST با شربت OT هم‌اکنون ۲ سال و ۳ ماه و ۲ هفته هست که آزاد و رها هستیم و مسافرم مدت ۲ سال و ۸ ماه و ۱۰ روزه که از سفر سیگارشان می‌گذرد. ورزش مسافرم بسکتبال، فوتبال و بدمینتون ورزش خودم والیبال کمک راهنمای ایشان آقای حامد شمس کمک راهنمای خودم خانم زهرا حاج محمدی

فعالیت شما در این رشته قبل و بعد از ورود شما به کنگره چه احساسی در شما به وجود می‌آورد؟

قبل از کنگره ورزش والیبال برایم در محدوده زمین و توپ و فنون بازی و برد و باخت بود اما بعد از ورودم به کنگره و تغییر دیدگاهم تازه متوجه صور پنهان ورزش شدم و این لذت ورزش رو برایم چندین برابر کرد. باعث بیدار شدن حس‌های عشق، محبت، همدوستی، فداکاری، دور شدن افکار منفی، پاک‌سازی ذهنی و عمل سالم در من شد. ورزشکارانی که برای رسیدن به پیروزی هرگز حاضر نمی‌شوند این حس‌های زیبارو زیر پا بگذارند درهرحال پیروزند. در غیر این صورت در اوج پیروزی بازنده هستند.

شرایط فعالیت گروه خانواده همسفران در این رشته در تمام نمایندگی‌ها به چه شکل انجام می‌پذیرد؟

دو حالت دارد: گاهی افراد فقط می‌خواهند وارد ورزش والیبال شوند به جهت یادگیری و رسیدن به‌سلامتی که این گروه از همسفران خودشان را به نگهبانان والیبال معرفی می‌کنند و تحت پوشش شعبه خود و زیر نظر سرپرست مربوطه می‌توانند فعالیت نمایند؛ اما اگر قصد عضو شدن در تیم شعبه خود را دارند. باید شرایط لازم که مربوط به قوانین والیبال در کنگره هست را دارا بوده، توسط سرپرست بررسی و به تأیید اسیستنت شعبه برسد.

نکته مهم این است که در هر دو حالت داشتن کارت عضویت و کارت بیمه ورزشی و رعایت اصول اخلاق ورزشی با جهان‌بینی کنگره الزامی است.

با توجه به امکانات موجود در پارک‌ها گروه همسفران به چه مشکلاتی روبه‌رو هستند؟

خدارو شکر با وجود دیده‌بان محترم گروه خانواده خانم کماندار مشکلات کامل بررسی و در صورت صلاحدید و شرایط موجود برطرف می‌شود. در حال حاضر ازآنجایی‌که ما در دو زمین، هر هفته مسابقه داریم و با پایان یافتن یک دوره بعد از مدت کوتاهی دوره بعدی آغاز می‌گردد. لذا تیم‌ها عملاً فرصت تمرین در زمین‌ها را ندارند به همین جهت هم‌اکنون نیاز به حداقل یک زمین دیگر داریم. البته این مشکل با خانم کماندار مطرح گردیده و ایشان در حال بررسی بهترین راه در جهت رفع این مشکل هستند.

آیا نمایندگی و شعبی وجود دارد که فعالیت ورزشی گروه خانواده نداشته باشد؟

هم‌اکنون کنگره ۶۰، حدود ۵۰ شعبه در سرتاسر ایران دارد که تعدادی از آن‌ها مدت کوتاهی است فعالیت خود را آغاز کردند. این شعب یا هنوز همسفر ندارند و یا تعداد آن‌ها کم است؛ اما از این تعداد ۲۵ شعبه تیم‌های خود را معرفی و در حال انجام مسابقات هستند.

این نمایندگی‌ها چگونه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند؟

در صورت تمایل می‌بایست حداقل ۶ نفر همراه یک سرپرست باکفایت که شرایط آن‌ها با قوانین قیدشده در والیبال کنگره مطابقت داشته باشد، مورد تائید اسیستنت شعبه قرار گرفته و به نگهبانان والیبال معرفی گردند.

در این دوره از مسابقات جام طلائی چند دسته از نمایندگی‌های تهران و چند دسته از شهرستان حضور دارند؟ و به‌طور متوسط در هر روز چند بازی برگزار می‌شود؟

در این دوره 11تیم از شهرستان‌ها و 14 تیم از تهران شرکت داشتند. ما هر هفته حداقل 4 مسابقه و در صورت ضرورت حداکثر ۶ مسابقه را بر گذار می‌کنیم.


برای برگزاری مسابقات تیم داوری و عوامل چگونه تأمین می‌شوند؟ آیا گروه‌ها از نحوه داوری و برگزاری مسابقات رضایت دارند یا خیر؟

ابتدا ما با توجه به زمان محدودی که داشتیم آموزش لازم در خصوص داوری را به سرپرست‌های محترم دادیم؛ و به‌طور عمومی نیز مجدد به افراد منتخب داوری از طرف سرپرست‌ها این آموزش تکرار شد. البته در حین مسابقات نیز مرتب تکرار می‌کردیم؛ اما الویت انتخاب افراد از میان اسامی داده‌شده با کسانی هست که تجربه و مهارت بیشتر همراه با عمل سالم را دارا باشند.

نکته دیگر اینکه هرگز از تیم‌هایی که مسابقه دارند برای داوری انتخاب نمی‌شود؛ و در تمام بازی‌ها باوجود داورها، ما نگهبان‌ها نیز در هر دو زمین ناظر بر انجام مسابقات و داورها بوده و هستیم و در صورت لزوم تذکرات لازم را می‌دهیم.

به‌هرحال داوری در گروه خانواده تازه شکل‌گرفته و مسلماً ضعف دارد و عدم رضایت در مسابقات ملی باوجود داورهای بین‌المللی و شرایطی که آن‌ها دارند و می‌توانند قضاوت‌ها را مجدد بررسی کرده و نهایتاً رأی درست را بدهند، وجود دارد؛ اما قضاوت‌های داورها ما به خودشان، عمل سالمشان و آموزش‌هایی که گرفتند برمی‌گردد امیدوارم شعب از ما و عملکردمان با توجه به شرایطمان راضی باشند. البته ما مرتب در حال یادگیری و آموزش هستیم تا بتوانیم بهتر عمل کنیم

برای پیشرفت و بالا بردن سطح ورزش کنگره علی‌الخصوص همسفران گروه خانواده چه اقداماتی باید انجام داد؟

آموزش بهترین راه هست ما در حد توانمان هر چه لازم باشد انتقال می‌دهیم اما این زمان محدود کفایت نمی‌کند اما اگر برای افراد شرایط وجود داشته باشد و بیرون از کنگره به‌صورت انفرادی باشگاه ورزشی بروند و یا با اجازه‌‌ای که از خانم کماندار گرفتیم به‌صورت گروهی هفته‌ای یک‌بار بتوانند آموزش بگیرند بسیار در جهت پیشرفتشان کمک خواهد کرد

رعایت حرمت‌ها و قوانین و عمل سالم در برگزاری بازی‌ها و داوری‌ها چه تأثیری در نحوه مسابقات و حضور دسته‌ها دارد؟

ما تنها به خاطر همین حرمت، قوانین و عمل سالم در والیبال توانستیم جلو برویم وگرنه حفظ کردن آرامش بین تیم‌ها اصلاً مقدور نبود.

اعضای شورای ورزشی گروه همسفران متشکل از چه کسانی بوده و شرایط حضور در این شورا چگونه است؟

اعضای شورای ورزشی تشکیل می‌شود از دیده‌بان محترم گروه خانواده خانم کماندار و نگهبانان ورزش نگهبانان می‌بایست از طرف خانم کماندار مورد تأیید باشند.

مصوبات و قوانین موضوعه در این شورا چگونه تأیید و اجرائی می‌شود؟

ابتدا از طرف نگهبانان در رشته‌های مختلف مسائل و مشکلات مطرح و درنهایت با نظر خانم کماندار با توجه به شرایط موجودان مسائل بررسی‌شده رد یا تأیید می‌گردد و یا آن موارد را به رأی می‌گذارند.

در صورت بروز اختلاف و سوءتفاهم، سرپرستان گروه‌ها چگونه می‌توانند برای بررسی مشکلات اقدام نمایند؟

هر موردی پیش بیاید که باعث اختلاف شده باشد ابتدا در چهارچوب قوانین ذکرشده بررسی می‌شود و اگر مواردی باشد که در قوانین ذکر نشده توسط نگهبانان ورزش، ارزیابی‌شده و راهکارهای پیشنهادی به اطلاع دیده‌بان محترم خانم کماندار رسانده می‌شود طبق صلاح‌دید ایشان یا پذیرفته می‌شود یا خودشان پیشنهاد می‌دهند و یا اگر لازم بدانند جلسه‌ای را تشکیل داده تا آن موارد برطرف شود

با تشکر از وقتی‌که برای مصاحبه دادید تشکر می‌کنم و در صورت تمایل حرف پایانی را بیان بفرمائید؟

بنده هم از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم شعباتی که هنوز نتوانستند خود را وارد دایره ورزش کنند، به‌زودی برای حفظ سلامت، نشاط و درمان صور پنهان و آشکار خودشان ورزش را جزو جدانشدنی زندگی‌شان کنند. من باید بدنم هرگز اولویت‌های ارزشی ورزش را با مسائل ضد ارزشی که به زیباترین شکل خود را وارد افکار می‌کنند جایگزین نکنم که در اوج پیروزی بازنده اصلی خواهم بود. هرگز به حال خوش نخواهم رسید و همیشه ناراضی بوده و به دنبال چیز دیگری می‌گردم. ورزش در کنگره، رسیدن به حال خوش، سلامتی و بازسازی تخریب‌ها در مسیر درست می‌باشد. آن زمان است که ورزش ما می‌تواند بازتابی مثبت داشته و نوری شود برای تمام راه‌گم‌کردگان

 گفتگو از همسفر نرگس لژیون خانم بنفشه (لژیون بیستم)

ویراستاری همسفر زری لژیون خانم عزت (لژیون چهارم)

همسفران نمایندگی آكادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زری شنبه 9 دی 1396 02:51 ب.ظ
خانم فریبای عزیز تلاشهایتان و حضور پررنگتان در پارك ستودنی خداقوت
این هفته را به شما و سمیه نازنین و همه خدمتگزارن ورزشی تبریك می گویم
همسفر مریم پنجشنبه 7 دی 1396 10:26 ب.ظ
با سلام وخدا قوت به خانم نرگس وخانم فریبا،گفتگوی زیبایی داشتید.
مسافر امید پنجشنبه 7 دی 1396 11:42 ق.ظ
با عرض سلام و خداقوت حضور همسفر محترم سرکار خانم فریبا امیدوارم ایشان در همه مراتب زندگی و جایگاه‌های خدکتی کنگره موفق و پیروز باشند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic